یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۵:۲۷ب.ظ
::آخرین مطلب 1 روز پیش | افراد آنلاین: 0
img11244016

نامه اعتراضی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لار به ایمانیه

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لار در نامه‌ای اعتراض‌آمیز به ایمانیه، نماینده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان فارس اعلام کرد: ما از جنابعالی، رسیدگی جدی به…

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لار در نامه‌ای اعتراض‌آمیز به ایمانیه، نماینده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان فارس اعلام کرد: ما از جنابعالی، رسیدگی جدی به مشکلات و افت دهشتناک فرهنگی این دانشکده علوم پزشکی را خواستاریم.

به گزارش میلادلارستان به نقل از  خبرگزاری دانشجو، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لار در نامه‌ای اعتراض‌آمیز به ایمانیه، نماینده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان فارس اعلام کرد: ما از جنابعالی، رسیدگی جدی به مشکلات و افت دهشتناک فرهنگی این دانشکده علوم پزشکی را خواستاریم.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

نماینده محترم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان فارس

با سلام و احترام

پیرو این نامه، برخی از تخلفات و کمبودهای اداری و نابسامانی های فرهنگی دانشکده علوم پزشکی لارستان را خدمت شما عرض می کنیم:

با وجود گذشت چندین ماه از اعلام یکپارچگی مدیریت فرهنگی علوم پزشکی لاستان، متاسفانه هیچگونه سازماندهی صحیح در دانشکده های این مجموعه وجود نداشته و تا تاریخ این نامه هنوز دانشکده ها بدون معاونت و مدیریت فرهنگی دانشجویی هستند و عملا یک مدل جدید اما نابسامان و غیر کارآمد، از سر رفع تکلیف دراین مجموعه در حال اجراست.

متاسفانه افرادی به عنوان کارشناسان فرهنگی جذب این مجموعه شده اند که اساسا نه مدرک تحصیلی و نه توانایی های فردی ایشان به این مجموعه ارتباطی نداشته و یا به عبارت دیگر از روحیه و دانش فرهنگی نیز آنچنان که باید برخوردار نیستند و ما در وجود تاییدیه رسمی گزینشی این دوستان برای این مسئولیت ها مردد هستیم.

تا کنون هیچگونه شورای فرهنگی دانشگاه در سال جاری برگزار نشده و یا از بسیج دانشجویی دعوت به عمل نیامده است که در حالت اول نقص فاحش فرهنگی و نشان دهنده نبود دغدغه فرهنگ در سطح دانشگاهی است و در حالت دوم یک تخلف بزرگ و بی احترامی به بسیج دانشجویی در غصب حق قانونی آن برای حضور در شورای فرهنگی دانشگاه. ما بعضا شاهد آن هستیم که در سطح دانشکده ای نیز مسئولین بسیج دانشجویی به شوراهای فرهنگی دعوت نمی شوند و تصمیمات گرفته شده بر آنها تحمیل می گردد.

این دانشگاه تا کنون هیچگونه شورای ناظر بر نشریات، شورای ناظر بر تشکلات، شورای ناظر بر امور صنفی، نداشته و مدیریت فرهنگی مستقیما در تمامی امور مداخله می کند و رای صادر می کند که عملا روحیه شورایی بودن دانشگاه از آن غصب می شود.

این دانشگاه تاکنون هیچ مکانی برای ارائه نشریات دانشگاهی و هیچ مسئول نشریاتی نداشته و مدیریت فرهنگی خود در تمامی امور مداخله بدون نظر شورایی انجام داده و برای تعطیلی یا امور نشریات رای صادر می کند.

در این دانشگاه تا کنون هیچ مجوزی برای نشریات صادر نشده و با وجود درخواست های چند ماهه افراد، هیچگونه همکاری جز اتلاف وقت صورت نگرفته است.

در سال جاری، این دانشگاه ضعیف ترین سال خود را ازلحاظ فرهنگی و دانشجویی سپری می کند که به وضوح قابل مشاهده است؛ افت کمی و کیفی برنامه ها و مراسمات و از همه مهمتر دغدغه فرهنگی مسئولان این دانشگاه در مسائل دانشجویان، که نمونه آن جشن بی محتوا و پرحاشیه روز دانشجو بود که اعتراض مذهبیون و خانواده های لارستانی را به همراه داشت، کاملا واضح و مبرهن است و این آشکار است که در زمینه ارتباطات دانشجویان با یکدیگر و مسائل اجتماعی آنان یک بی برنامگی بر مجموعه حاکم است و زمینه به حاشیه رفتن و یا خدای ناکرده ضرر دیدن دانشجو(چه دنیوی و چه اخروی) را فراهم می کنند. اگر از دانشجویان سلب آرامش و اعتماد گردد، چه کسی پاسخگوست؟

مدیریت فرهنگی دانشکده علوم پزشکی لارستان هیچگونه تقیدی برای رعایت مناسبات اداری نداشته و با یک بی احترامی و بی حرمتی بی سابقه، پاسخ نامه های اداری تشکل بسیج دانشجویی را نداده، به امور و درخواست ها رسیدگی نکرده و در برخورد و دیدارها باوجود رعایت احترامات از جانب بسیج دانشجویی نیز بسیار غیر محترم برخورد می نمایند که از منظر بسیج دانشجویی، عملی کاملا غیر حرفه ای و غیر اخلاقی است.

مداخله های فراتر از قانون و حدود اختیارات در امور بسیج دانشجویی و تهدید و به انزوا بردن این تشکل انقلابی از دیگر برنامه های مهم مدیریت فرهنگی این دانشکده علوم پزشکی است که بارها شاهد درگیری لفظی و صحبت های بی اساس با مسئولان شهری و نظامی لارستان پیرامون این تشکل بوده و از در اختیار گذاشتن مکان‌های مورد نیاز بسیج دانشجویی (بدون اینکه در مضیقه ای باشند)و یا حمایت از برنامه های آنان، هربار به گونه ای سر باز زده و برنامه های فرهنگی مارا به مشکل رسانده اند.

مدیریت فرهنگی این دانشگاه ضعیف ترین حمایت ها را از اردوی جهادی در سال جاری انجام داد به حدی که با وجود نامه نگاری ها، اجازه حضور به تیم جهادی بسیج در خوابگاه های خود را نداده و آنها را اخراج نمود و برخوردی واقعا بدور از شان دانشجو با این تیم انجام دادند.

در اتمام فعالیت ها و امور فرهنگی، این مدیریت خواهان تعطیلی کانال تلگرامی بسیج دانشجویی به بهانه نبود مجوز و اینکه چرا این کانال به انتقاد دانشجویی برخاسته شده است و تهدید به شکایت از مسئولین بسیج می کند.

دانشجویان این دانشکده در صورت انتقاد یا با اخطار کتبی مواجه می شوند و یا با نامه تعطیلی امکانات ارتباطی شان و یا بی احترامی های رفتاری که ابدا برازنده مسئولین جمهوری اسلامی نیست.

مدیریت فرهنگی دانشکده علوم پزشکی لارستان عادت به این دارد که سخنانی خلاف واقع از قول دیگر مسئولان شهری و نظامی لارستان مطرح کند که آن سخنان با تکذیبیه های رسمی آن مسئولان مواجه می گردند.

در نهایت با وجود مشکلات ریز و درشت فراوان دیگر و نامه نگاری های قبلی با ریاست این مجموعه برای حل مسائل این مدیریت که هیچ عمل مثبتی صورت نگرفت، ما از جنابعالی، رسیدگی جدی به مشکلات و افت دهشتناک فرهنگی این دانشکده علوم پزشکی را خواستاریم و در صورت نیاز، شکایت رسمی و پرسنلی خود را از این افراد به مراجع ذی ربط اعلام خواهیم داشت.

عالم محضر خداست …

علیرضا احمدی دوقزلو
 مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۰ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

15 Responses to “نامه اعتراضی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لار به ایمانیه”

 1. فرزاد می‌گه:

  اخر ما نفهميديم .مگه دانشکده ي علوم پزشکي لارستان همانند جهرم و فسا از علوم پزشکي شيراز مستقل نيست که نامه براي رياست دانشگاه علوم پزشکي شيراز ارسال ميشه

  • ناشناس می‌گه:

   ایشون نماینده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان فارس هم هستند، و با وجود مستقل شدن دانشگاه ها، باز هم زیر نظر مرکز استان هستند و مشکلات در مرحله اول بصورت استانی بررسی میشه، اگر حل نشد، بعد از طریق وزارت خانه

  • ناشناس می‌گه:

   دکتر ایمانیه ،نماینده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان فارس

  • عبدالله می‌گه:

   علوم پزشکی لار مستقل شده اما دکتر ایمانیه نماینده وزیر بهداشت در فارس هست و هم مسئول دانشگاه های اقماری مثل لار و گراش ، جهرم و فسا علوم پزشکی های کامل هستند که اکثر رشته و حتی پزشکی رو دارند اما لار ابدا اینجور نیست،

 2. دلسوز می‌گه:

  کو گوش شنوا

 3. لارستان بزرگ می‌گه:

  مگه لار صاحب نداره که نامه به دکتر ایمانیه زده بشود . واقعا” متاسفیم .

 4. امید می‌گه:

  دکتر ایمانیه معاون وزیر در استان فارس می باشد

 5. امید می‌گه:

  دکتر ایمانیه ششم دی ماه به دانشکده لار می آیند

 6. میر ارسلان می‌گه:

  دکتر ایمانیه،نماینده وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان فارس

 7. امید می‌گه:

  امیدوارم آقای دکتر ایمانیه نظارت بیشتری بر عملکرد دانشکده علوم پزشکی لارستان به خصوص در زمینه بیمارستانها و انتصابات داشته باشد

 8. لاری می‌گه:

  نظر اکثر مردم لارستان در مورد عملکرد دانشکده علوم پزشکی لارستان مثبت می باشد

 9. یه لاری متعصب می‌گه:

  به نظر من حتما هدفش ضربه زدن به لار بوده که چنین کاری کرده وگرنه همه میدونیم که شیراز با لار دشمن هستش و نمیذاره پیشرفت کنه

 10. مهدی می‌گه:

  لطفا دوستانی که دانشجو نیستن نظر ندن…دیکتاتوری کامل برقراره تو دانشکده

 11. دانشجو دانشکده پرستاری لار می‌گه:

  تمام حرف های که در این نامه آمده درست می باشد و نه تنها دانشکده لار در قسمت فرهنگی دچار ضعف میباشد بلکه در قسمت های ورزشی و آموزشی و تحقیقات و… تعریفی ندارد به جرات میتوان گفت مهدکودک ها از دانشکده بار عملکرد بهتری دارد

 12. يا حسين می‌گه:

  باسلام .من يك فرهنگي هستم كه در لار خدمت ميكنم . هركس تو لار كار فرهنگي انجام ميده ميدونه عملكرد دانشكده در سطح شهرستان تا حالا خوب بوده . حتي خود مسئولين بسيج شهرستان هم اينو ميدونن.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین شاخصه کاندیدای شورای شهر چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
430518088_57538
modafeh haram
service
آخرین اخبار پربازدیدترین