شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۴۱ق.ظ
::آخرین مطلب 7 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

مختاری:‌نوسازی خط آبرسانی 10000مترمکعبی لارستان در برنامه سال 99/شبکه فاضلاب نیاز رو به گسترش شبکه شهری لارستان است/آخرین خبر از شبکه آب روستاهای لارستان

همزمان با سال۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام  جهش تولید نام گذاری شده؛  تیم رسانه ای میلاد لارستان بر آن شده تا مصاحبه هایی با مسئولان شهرستان…

همزمان با سال۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام  جهش تولید نام گذاری شده؛  تیم رسانه ای میلاد لارستان بر آن شده تا مصاحبه هایی با مسئولان شهرستان و نیز تولید کنندگان منطقه انجام داده و علاوه بر پیگیری اهداف و برنامه های آنها در این سال، مشکلات احتمالی موجود و نیز پیشنهادهای لازم در خصوص گسترش تولید و صادرات در منطقه را نیز مورد بررسی قرار دهد. تا کنون مصاحبه هایی با روسا و مسئولان ادارات صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، مدیریت برق، مرکز رشد واحدهای فناور لارستان و آبفا انجام شده و چندین مصاحبه از سایر مسئولان مرتبط با حوزه تولید نیز در روزها و هفته های پیش رو به امید خدا انجام خواهد گرفت. در ادامه مصاحبه هایی با تولید کنندگان منطقه نیز در دستور کار قرار دارد. پنجمین مصاحبه جهش تولید با حسین مختاری  سرپرست امور آبفا لارستان انجام گرفته است. وی در این مصاحبه می گوید:

با یکپارچه سازی آبفا؛‌ زمینه بهره وری روستاهای لارستان آغاز شده است.

هدف از يكپارچه‌سازي شركت آب و فاضلاب شهري و روستايي گسترش خدمت‌رساني به تمامي روستاها و شهر لار و استفاده از امكانات موجود و پرهيز از انجام كارهاي موازي مي باشد. از اين رو پس از يكپارچه‌سازي، بلافاصله زمينه لازم به منظور افزايش بهره‌وري در بسياري از روستاهاي لارستان شروع شده است.

نوسازی خط آبرسانی ۱۰۰۰۰مترمکعبی لارستان در برنامه سال ۹۹ قرار دارد؛‌ تمامی نیازها از داخل تامین می شود

فعالیت های در دست اقدام  در سال جهش تولید را می توان بازسازي و نوسازي خط آبرساني به مخزن ۱۰۰۰۰ متر مكعبي لارستان،‌آبرساني به شهرك‌هاي جديدالاحداث،‌افزايش ظرفيت و رفع مشكلات در تأمين و توزيع آب موجود،‌كاهش هدررفت و نشت در بشكه توزيع آب،‌رفع سريع اتفاقات آب و كاهش تعداد اتفاقات در  طول سال ذکر نمود.

لازم به ذکر است تمامي نيازهاي صنعت آب و تأسيسات خاص اين حوزه مانند شيرآلات و كنتورها تماماً از توليد كنندگان داخلي تهيه مي‌شود كه اين موضوع به نوبت خود باعث رونق و جهش بهره‌وري صنعت در اين حوزه خواهد شد.

رفع اتفاقات آب لارستان در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به سایر شهرستان ها صورت می گیرد

كاهش هدررفت و نشت شبكه  با پياده‌سازي  مديريت فشار در شبكه توزيع آب تاکنون صورت گرفته است. همچنین  رفع اتفاقات  آب در اين امور در كوتاه‌ترين زمان نسبت به ساير شهرستانهاي استان فارس صورت مي‌پذيرد و از اين لحاظ امور آبفاي لارستان كمترين تعداد اتفاقات در شبكه و كوتاه‌ترين زمان رفع آن در سابقه خود دارد.

تعویض شبکه آبرسانی دهکویه شروع شده؛‌ خط انتقال درز،‌ تعویض شبکه دامچه،‌ده میان و هرم در آینده نزدیک

تعويض شبكه دهكويه با متراژ ۴۰۰۰ متر  با هزينه‌اي بالغ بر ۵۵۰۰ ميليون ريال به تازگي شروع شده و در حال انجام است. همچنين پروژه ساخت مخزن دهكويه و خط انتقال درز، تعويض شبكه روستاي دامچه و ده‌ميان صحراي باغ و مجموعه هرم روستاي لاغران در آينده‌اي نزديك شروع خواهد شد.

افزایش ۲۵ درصدی آب نسبت به سال گذشته با توجه به شیوع کرونا؛‌ ۸۵ درصد آب مصرفی،‌ خانگی است

تأمين و توزيع آب در شبكه توزيع در تمامي ساعات شبانه‌روز بدون وقفه ادامه دارد. با توجه به شيوع بيماري كرونا ميزان مصرف آب نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزايش يافته است. در اين بازه هم سيستم تأمين آب و هم شبكه توزيع آب بدون وقفه در حال خدمت‌رساني به شهروندان مي‌باشند. از اين رو از تمامي ساكنين شهر و روستاي منطقه لارستان خواهشمنديم ضمن رعايت موارد بهداشتي در مصرف آب نيز صرفه‌جويي نمايند.

ميزان مصرف آب خانگي حدود ۳ ميليون متر مكعب مي‌باشد كه ۸۵ درصد مصرف آب را شامل مي‌شود. شايان ذكر است اكثر واحدهاي صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي مستقر مي‌باشند. تأمين آب اين شهرك‌ها توسط شركت شهرك‌هاي صنعتي صورت مي‌پذيرد و داراي شبكه‌اي مستقل مي‌باشند.

اقدامات کوتاه مدت و بلندمدت در حل مشکل آب بیرم

از جمله اقداماتی که در طرح کوتاه مدت برای رفع موقت مشکل آب بیرم بایستی انجام شود می‌توان به ترمیم شبکه فرسوده آب بیرم و انجام کف شکنی، و در طرح بلند مدت به لایه‌روبی سد و آب‌رسانی خط دوم یا انشعاب از خط اول اشاره کرد؛ که انشعاب از خط اول ۶۶ کیلومتر است که ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. انجام مطالعات فاز دوم و پیگیری مجوزهای لازم برای اخذ ردیف‌های اجرایی برای رفع مشکل تامین آب بلندمدت بیرم و عمادشهر، تهیه گزارش امکان‌سنجی افزایش ظرفیت خط اول لارستان توسط شرکت آبفا استان و شرکت آب منطقه‌ای و اخذ مصوبه شرکت مهندسی آبفا کشور و نصب کنتور هوشمند در منطقه بیرم با مساعدت مسئولین محلی و… از جمله مواردی است که در دست اقدام است

قرارداد آبرسانی بریز در حال طی روند اداری است،‌ آبرسانی زاهد محمود به استان ارسال شده

در روستاي بريز لوله مورد نياز جهت توسعه شبكه توسط خير خريداري شده جهت كارگذاري لوله و انعقاد قراداد با پيمانكار در حال طي روند اداري مي‌باشد. در روستاي زاهدمحمود برآورد ريالي انجام شده و جهت انجام مناقصات جهت بازسازي قسمتي از روستاي كه داراي شبكه فرسوده بود به آبفاي استان فارس ارسال شده و در حال طي روند اداري مي‌باشد.

شبکه فاضلاب نیاز رو به گسترش شبکه شهری لارستان است

در لارستان  نياز به شبكه‌هاي فاضلاب يك نياز رو به گسترش است  و با افزايش جمعيت و گسترش شهرنشيني اين نياز رو به توسعه است. حفظ محيط زيست، افزايش بهداشت عمومي و جلوگيري از آلودگي ذخاير آب زيرزميني از مهمترين مزاياي اجراي شبكه فاضلاب  است. عملياتي شدن و اجراي  اين طرح مستلزم تأمين اعتبارات مربوطه و يافتن سرمايه‌گذار بخش خصوصي مي‌باشد.

#جهش_تولید_۵

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مختاری:‌نوسازی خط آبرسانی 10000مترمکعبی لارستان در برنامه سال 99/شبکه فاضلاب نیاز رو به گسترش شبکه شهری لارستان است/آخرین خبر از شبکه آب روستاهای لارستان”

  1. ناشناس گفت:

    کسی که مسئولیت قبول کرد باید فعال باشد پشت میز نشستن وشعار دادن کارپیش نمی رود ب اگر رییس زرنگی داشتیم تا الان آب لوله هم تصفیه شده بود ومردم اینهمه گرفتار نبودند.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین