پنج شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۷:۱۸ب.ظ
::آخرین مطلب 57 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

آخرین اقدامات برای حل مشکل آب بیرم از زبان مدیرعامل شرکت آبفای فارس

مدیرعامل شرکت آبفای فارس با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه بیرم گفت: طی سال‌های اخیر اقدامات گسترده‌ای در منطقه بیرم شهرستان لارستان در حوزه تامین آب شرب صورت…

مدیرعامل شرکت آبفای فارس با اشاره به اقدامات انجام شده در منطقه بیرم گفت: طی سال‌های اخیر اقدامات گسترده‌ای در منطقه بیرم شهرستان لارستان در حوزه تامین آب شرب صورت گرفته است.

به گزارش میلاد لارستان، علی بوستانی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با بیان اینکه روستای بخش بیرم شامل علی آباد اوکشی، بالاده، آبکنه، محمد قاسمی و مجتمع ۹ روستایی کریشکی است، گفت: اجرای خط انتقال مجموعه آبکنه بالاده به‌طول ۱۱ کیلومتر با هزینه‌ای معادل ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال (در سال ۹۵ و ۹۶)، برق‌رسانی به چاه آبرسانی روستای بالاده و ایستگاه پمپاژ روستای آبکنه به متراژ یک هزار و ۵۰۰ متر (سال ۹۶)، حفر چاه دستی روستای بالاده آبکنه با هزینه‌ای معادل یک میلیارد تومان (سال ۹۶)، خرید و نصب کانکس و احداث فونداسیون کانکس با هزینه‌ای معادل ۶۰۰ میلیون ریال (سال ۹۶)، باز‌سازی شبکه (خرید و اجرای خط انتقال)، روستای بالاده (قرارداد سال ۹۹ به متراژ دو هزارمتر، به مبلغ سه میلیارد تومان که پیمانکار آن مشخص شده و در دست اقدام است، از اقدامات انجام شده در این منطقه به‌شمار می‌آید.

مدیرعامل شرکت آبفای فارس ادامه داد: افزایش دبی ایستگاه پمپاژ روستای آبکنه، با هزینه‌ای معادل یک هزار و ۸۰۰ میلیون ریال (پروژه در دست اقدام)، تعویض تابلو برق روستای کریشکی و آبکنه بیرم با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، تعویض پمپ آب‌شیرین‌کن بالاده با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال، تعویض (بازسازی) خط انتقال ایستگاه پمپاژ آبکنه به متراژ ۳۰۰ متر با استفاده از لوله‌های ۹۰ میلی‌متر پلی اتیلن(سال ۹۷) از دیگر اقدامات صورت گرفته در این منطقه است.

این مقام مسئول همچنین در خصوص برنامه‌های آتی این شرکت در حوزه آبرسانی روستایی منطقه بیرم نیز اظهار کرد: کف‌شکنی چاه مجموعه بالاده آبکنه، بازسازی خط انتقال آبکنه به متراژ چهار کیلومتر، تعویض شبکه (بازسازی شبکه) به متراژ ۹ کیلومتر در روستای بالاده بیرم با هزینه‌ای بالغ بر هشت میلیارد تومان (از قراردادهای مربوط به سال مالی ۹۸) از جمله این اقدامات است.

وی با بیان اینکه در مسیر آبرسانی به روستاهای بخش بیرم اقدامات مشترکی با دهیاری‌های منطقه نیز داشته‌ایم، یادآور شد: تهیه و ارسال دو هزار و ۶۰۰ متر لوله پلی‌اتیلن به دهیاری روستای بالاده (سال ۹۸) و تهیه و ارسال ۴۰۰ متر لوله پلی‌اتیلن به روستای آبکنه (سال ۹۹) از دیگر اقدامات است.

بوستانی در ادامه با اشاره به آبرسانی به شهر بیرم افزود: در حال حاضر میزان آب استحصال شده از منابع آب موجود در شهر بیرم از اختلاط آب چهار حلقه چاه آبرفتی تامین می‌شود که میزان آب استحصالی از این چاه‌ها جمعا یک هزار و ۵۵۵ متر مکعب در شبانه روز بوده و برای سه هزار مشترک این شهر است.

وی افزود: همچنین یک حلقه چاه نیز در حال کف‌شکنی است که با سه شیفته شدن کار کف‌شکنی این چاه امیدواریم در اسرع وقت در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و مشکل افت فشار و یا قطعی موردی آب شهر بیرم نیز مرتفع شود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان فارس با تاکید بر این مطلب که کیفیت آب شرب مردم خط قرمز ماست، عنوان کرد: به دلیل خشکسالی‌های متوالی طی چند سال اخیر، برداشت بی‌رویه آب توسط کشاورزان در منطقه، متاسفانه آب چاه‌ها و شبکه از نظر شیمیایی غیر قابل شرب بوده و صرفا جهت مصرف بهداشتی می‌توان استفاده کرد.

وی افزود: به منظور تامین آب شرب شهر بیرم و روستاهای اطراف ۳ دستگاه آب شیرین‌کن با مجموع ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز در شهر بیرم و همچنین روستاهای کریشکی و بالاده که در فاصله ۵ کیلومتری این شهر واقع شده‌اند در نظر گرفته شده که توانایی تامین آب شرب مردم را دارا است.

بوستانی ادامه داد: در حال حاضر هر سه دستگاه آب شیرین‌کن در حال فعالیت بوده که دو دستگاه آن متعلق به بخش خصوصی و یک دستگاه نیز متعلق به اداره آبفای شهر بیرم است.

مدیرعامل شرکت آبفای فارس با تاکید بر بهداشتی بودن آب شهر بیرم ادامه داد: انجام عملیات گند‌زدایی آب توسط دو سیستم کلرزن گازی انجام می‌شود که میزان کلر آزاد باقی‌مانده در حد استاندارد تنظیم می‌شود و همچنین به‌صورت ماهانه، آب چاه‌ها، مخازن و شبکه شهر توسط شبکه بهداشت و آزمایشگاه امور آبفای لارستان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۷ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین