چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۶:۱۰ب.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

حسین زاده: بیشترین بودجه محرومیت زدایی فارس در 1400 را جذب کرده ایم؛130 میلیارد تومان برای راه و 200 میلیارد وام ماده 56 ماحصل تلاش است؛ “دوران همه چیز برای خودم تمام شده است”

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز اظهار با بیان اینکه بیشترین بودجه محرومیت زدایی فارس در ۱۴۰۰ را ما در حوزه ۴ شهرستان جنوب فارس جذب کرده ایم اظهار داشت:…

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز اظهار با بیان اینکه بیشترین بودجه محرومیت زدایی فارس در ۱۴۰۰ را ما در حوزه ۴ شهرستان جنوب فارس جذب کرده ایم اظهار داشت: دوران “من خوم برِِ خوم من مکس بر خوم” دیگر تمام شده است.

به گزارش میلاد لارستان حسین زاده که ظهر امروز و در میعادگاه نماز جمعه لارستان با مردم سخن می گفت طی سخنانی با تبریک عید ولایت و آرزوی حرکت قوی در گام دوم انقلاب و ضمن تشکر از رهنمودهای امام جمعه لارستان به بیان اقدامات صورت گرفته در خصوص پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی در منطقه طی یکسال فعالیت خود پرداخت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه از حدود ۱۳ ماه گذشته افتخار خدمت در شهر شهید عفیفه ها و شهید مفید ها و شهر علمای بزرگ لار را داشته ام اظهار داشت: طی یکسال گذشته با توجه به آمایش سرزمینی موجود فعالیت در حوزه های مختلف و رفع محرومیت زدایی بر مبنای عدالت محوری در دستور کار بنده بوده و در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مردم از ابتدایی ترین امکانات نظیر اینترنت، آب و برق و جاده در بسیاری مناطق حوزه انتخابیه محروم هستند و گستردگی حوزه ۴ شهرستان جنوب فارس که ۱۹% کل وسعت منطقه را به خود اختصاص داده  مشکلات را بیشتر نموده افزود: در این میان ما هم با تلاش فراوان و همراهی مردم و جوانان با توکل به خدا و در راه ولایت در راستای رفع محرومیت زدایی در حال تلاش هستیم و از مردم در خصوص مشکلات عذرخواهی می کنم

حسین زاده بیان داشت: منطقه ویژه اقتصادی لار که با تلاش فراوان آن را پس از ۱۳ سال مصوب نمودیم باید همان ۱۳ سال گذشته مصوب می شد و اکنون جنوب فارس صنعتی شده بود، اما به هر حال در حال حرکت به این سمت هستیم .

وی گفت: در کنار این امر و حرکت صنعتی، محرومیت زدایی که روستاهای زیادی را در حوزه انتخابیه در بر گرفته به صورت ویژه در دستور کار نماینده قرار دارد و این امر در سایه وحدت کل منطقه انجام خواهد شد.

نماینده مردم با بیان اینکه از تریبون مقدس نماز جمعه که وحدت افرین هست سخن می گویم و از خدا خواسته ام که آن چیزی که خیر و صلاح مردم است را بتوانم بیان نمایم اظهار داشت: بسیار زیاد از طریق فضای مجازی و فضای عمومی جامعه تحت فشار هستیم و عده ای می گویند برای این شهر کار می کنی و برخی دیگر می گویند برای آن شهر کار می کنی؛ گراشی ها می گویند برای لار کار می کنی و لاری ها هم بیان می دارند برای گراش تلاش می نمایی.

حسین زاده اظهار داشت: نماینده طیف خاصی نبوده و کامل مستقل هستم و فقظ و فقط هدفمان مردم است در سایه ولایت و انقلاب و در این راه قدم خواهیم برداشت. وی بیان داشت: عده ای خرده می گیرند که عدالت را رعایت نمی کنید. بنده سعی کرده ام که بر مبنای عدالت گام بردارم ممکن است در راستای عدالت کسی قربانی شود و بگذارید قربانی من حسین زاده باشم ولی اسیر جناح بندی ها و مطالبه گری های جناحی نخواهم شد و پشتوانه ما شما مردم عزیز هستید

نماینده مردم در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از مردم منطقه در خصوص مشارکت در انتخابات اخیر به وحدتی که در منطقه توسط حضرت آقا(ایت االله آیت اللهی) و آق مجتبی موسوی لاری در منطقه ایجاد شده بود اشاره نموده و اظهار داشت: افق دید ما باید گسترده باشد و بسیار بیشتر باید قدر خود را دانسته و افق دید را فراتر از شهرستان و محله و حتی استان بدانیم

وی اظهار داشت: در حوزه راه قدم های بسیار زیادی برداشته شده است و در فضای مجازی بیان شده و نیازی به توضیح نیست. وی افزود: بودجه جذب شده سال جاری ۱۳۰ میلیارد تومان (۵۰ میلیارد تومان از محل قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۸۰ میلیارد تومان از محل توازن) بوده و همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۵۶ بوده است که فقط به ۴ محور در کشور وام ماده ۵۶ اختصاص یافته که پیگیری آن در حال انجام است.

حسین زاده بیان داشت: اعتبارات پارسال ۵ برابر سال ۹۸ و با لحاظ مبالغ بیان شده ۱۲ برابر سال ۹۸ بوده و طبق گفته های مدیر کل راه و شهرسازی لارستان به امید خدا نزدیک ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر در آینده نزدیک تکمیل خواهد شد که پیگیری ها باید از سنوات گذشته پیگیری می شد.

عضو مجمع نمایندگان فارس در خصوص راه لار-بندرعباس نیز اظهار داشت: ۲ محور ۳۵ کیلومتری را وزیر راه اصلاً زیر بار نمی رفت ولی با نمایندگان هرمزگان در حال رایزنی بوده و موفق شدیم شرایط مناقصه فراهم شود و با شرکت هایی نیز صحبت شده است اما این کارها شاید در طول ۴ سال به اتمام نرسد

حسین زاده با بیان اینکه کل بودجه جذب شده ۸ سال قبل ۶۱ میلیارد تومان بوده ولی در یکسال اخیر ۳۰۰ میلیارد تومان جذب شده و این تفاوت اقدامات صورت گرفته است و باید درک کنیم.

وی گفت: تبعیض وجود داشته و دیگر اجازه نمی دهیم تبعیض برای مناطق محروم صورت گیرد. دوران ” من خوم برِِ خوم من مکس بر خوم (سهم خودم برای خودم و سهم دیگران هم برای خودم) دیگر تمام شده و باید با وحدت و همدلی همه پای کار آمده و دولت جدید نیز با رویه جدید و رفع فساد پیش خواهد رفت و در این میان مطالبات ما از دولت تازه شروع خواهد شد تا البته در هفته آخر دولت فعلی نیز چندین جلسه داریم تا بتوانیم امتیازاتمان را از دولت بگیریم.

وی گفت: در حوزه آب و برق مشکلات حاصل عدم توان اقتصاد آب برق در دوران گذشته است. در حوزه آب هر مترمکعب با استهلاک آن بین ۴ تا ۵ هزار تومان بوده و در قبض مردم ۱۵۰۰ تومان از مردم پول گرفته میشود و حال باید پرسید مابقی هزینه از کجا تامین خواهد شد و در این خصوص باید گفت: سرمایه گذاری در این خصوص در حوزه آب شرب اقتصادی نبوده و برق نیز همین مشکلات دارد و ایراد از نظام حکمرانی حوزه آب و برق دارد.

وی گفت: انتقال آب از خلیج فارس به سمت لامرد پروژه ۱۵ سال پیش بوده که آن زمان انجام نشد و پس از صنعتی شدن لامرد کلید خورده است و اکنون شرکت ایمیدرو که شاخه صنعتی وزارت صمت است و پول دارد به جای لیتری ۱۰ ریال با لیتری ۲ ریال آب را پیش خرید نموده و در پروژه سرمایه گذاری می کند و این موضوع به دلیل صنعتی شدن منطقه است، حال باید پرسید ما با کدام صنعت به این سمت حرکت کنیم.

حسین زاده با بیان اینکه تنها صنعت بزرگ لارستان، خنج، گراش و اوز شرکت سیمان است که با یک فاز در حال فعالیت است افزود: موضوع صنعتی شدن منطقه را از ابتدای نمایندگی کلید زده ایم و اگر بخواهیم صنعتی شویم باید زیرساختها را درست نماییم و در این میان مگاپروژه تقویت فشار خنج با هزار نفر اشتعال زایی و به همت ستاد اجرایی حضرت امام و همکاری وزارت نفت کلید زده ایم.

وی با بیان اینکه با توجه به پتانسیل منطقه باید زیرساختها را ارتقا دهیم افزود: ریزترین مشکلات مردم از کف زنی چاه های بختیارویه و مارمه و حسن آباد گرفته تا آب بریز و جاهای دیگر برای من مهم بوده و پیگیر خواهم بود.

حسین زاده با بیان اینکه در حوزه ورزش اقدامات خوبی انجام شده افزود: از محل اعتبارات وزارت نفت بودجه های خوبی جذب شده و در مقایسه با ۸ سال گذشته تنها در یک سال ۲۹ روستا را در زمینه ورزش درگیر کرده ایم. اصولاً پیگیری تخصیص یودجه با نماینده است و مسئولین باید برای جذب آن تلاش نمایند.

وی با بیان اینکه بیشترین بودجه محرومیت زدایی در استان فارس را ما جذب نموده ایم و رقم آن ۱۴۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است که در قانون بودجه آمده و قابل رصد و پیگیری می شود.

نائب رئیس مجمع نمایندگان فارس با تشکر از سپاه و اطلاعات و مسئولین ۴ شهرستان که در راستای محرومیت زدایی و صرف هزینه ها در مناطق محروم تلاش می نمایند تشکر نموده و اظهار داشت: از بودجه محرومیت زدایی ۵۳ میلیارد تومان برای لارستان، حدود ۴۰ میلیارد برای خنج، حدود ۳۰ میلیارد برای اوز و حدود ۲۰ میلیارد تومان برای گراش است و این یعنی ما عدالت را رعایت کرده ایم و نگویید نماینده عدالت را رعایت نماید.

حسین زاده به حوزه بهداشت و درمان نیز گریزی زده و افزود: در این حوزه نیز اقدامات مهمی انجام شده است. وی گفت: جویم چه گناهی کرده که در این مدت اخیر کشته های فراوانی داده و چرا نباید این بیمارستان تکمیل شود؛ حتما باید نماینده روی این بیمارستان نیز تاکید نماید که پیگیری آن صورت بگیرد؟ اشکالی ندارد بیمارستان انجام شود بگویید شما انجام داده اید .وی گفت: چرا باید تببعیض قائل شویم که ۸۵ سال مردم جویم هم ارتقا نیابد؟ آیا می خواهید حوزه درمان نیز به همین وضع دچار شود؟

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و تجهیز دورافتاده ترین خانه های بهداشت نیز در حال انحام است اظهار داشت: چندی پیش رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان درخواست تجمیع بودجه ها را داشته و بنده بیان داشتم بودجه هر مکان باید صرف خودش شده و خانه بهداشت تجهیز گردد.

حسین زاده گفت: وقتی وحدت و همدلی باشد مشکلات حل خواهد شد و تجربه مجتمع آموزش عالی تجربه خوبی از وحدت ما با دکتر غریبی، دکتر جعفرپور و دکتر بروجردی بوده که به نتیجه رسید. وی گفت: از همه وزرا و مسئولین برای حوزه انتخابیه استفاده خواهم کرد و این ۲۰ میلیارد تومان جویم همان عیدی مردم از ۱۰۰ میلیاردی است که قبلا اعلام نموده و با همکاری دکتر نوبخت و دکتر علوی وزیر اطلاعات به مردم منطقه اختصاص یابد و برای لارستان ۲۰ میلیارد تومان سهم آن را به بیمارستان جویم تخصیص داده ایم و این رقم تخصیص پیدا کرده و انتظار داریم مسئولان دانشکده علوم پزشکی پیگیری و شروع به کار نمایند.

وی گفت : مطالب دیگری نیز است که در زمان مقرر اعلام می گردد…

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۵:۵۲ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “حسین زاده: بیشترین بودجه محرومیت زدایی فارس در 1400 را جذب کرده ایم؛130 میلیارد تومان برای راه و 200 میلیارد وام ماده 56 ماحصل تلاش است؛ “دوران همه چیز برای خودم تمام شده است””

 1. ناشناس گفت:

  ببخشید اینهمه سال لامرد،مهر،خنج،اوز،گراش از لارستان جدا شد چه عاید لارستان گردید .جیرفت همانند لارستان بیش از پنج بخش را از دست داد و به شهرستان تبدیل شدند اما همین جیرفت حدود ببست اداره و نهاد کل دارد .چرا بجای اینکه در این فکر باشید که با تفکیک بخشها از لارستان انها پیشرفت خواهند کرد.بفکر ایجاد ادارات کل در منطقه نیستید که رفع محرومیت از منطقه جنپب فارس بیشتر شود تا دیگر مردم نخواهند هر دم و دیقه راهی شیراز شوند و مخاطرات جاده را به جان بخرند

 2. لاری معلم. اخطاریه گفت:

  اخطار میکنیم که دیگر هیچ کس صحبت از ارتقا وجدا کردن. اجزای. لارستان نکند تا این لارستان کوچک شده. در طول تاریخ بیش. ازین کوچک نشود. اول. ارتقای. لار. بعدا ارتقای بخشها

 3. جناب نماینده مجلس توجه توجه گفت:

  حالا همه کارها ومشکلات. ومطالبات مردم. درست. شده. است که باز. صحبت از. ارتقای. بخش میکنید. انصافا نگاهی به شهرهای مجاور بکنید همه در فکر صنعت توسعه وپیشرفت. هستند. نمایندگان. لارستان فورا. به ارتقای بخش ها می پردازند برادر لارستان را بیش ازین تکه پاره نکنید

 4. ناشناس گفت:

  با تشکر.لطفا پیگیر مسایل خط انتقال نفت به جاسک که از لارستان نیز می گذرد باشید

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین