یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۹ق.ظ
::آخرین مطلب 6 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

وزیر بهداشت:مسئولان برنامه خود را درخصوص توریسم سلامت ارائه کنند/به تعهدات دولت قبل و وزارت بهداشت گذشته پایبندیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بحث توریسم سلامت بدلیل فرودگاه بین المللی و ارتباطات مردم منطقه با کشورهای خلیج فارس باید با برنامه ریزی این اتفاق صورت بگیرد، گفت:…

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بحث توریسم سلامت بدلیل فرودگاه بین المللی و ارتباطات مردم منطقه با کشورهای خلیج فارس باید با برنامه ریزی این اتفاق صورت بگیرد، گفت: مسئولین منطقه برنامه خود را در این مورد ارائه دهند تا از سمت دولت نیز حمایت ها صورت گیرد.

به گزارش میلاد لارستان، دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده ویژه رئیس جمهور که بعنوان بررسی مسائل و مشکلات به شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز سفر کرده است، پس از حضور و بازدید میدانی از برخی پروژه‌های این مناطق، در جلسه‌ای که به میزبانی شهر خنج با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، نمایندگان خیرین و ائمه جمعه برگزار شد، پس از استماع دغدغه‌ها و درخواست‌های آنان، درخصوص مسائل مطرح شده صحبت کرد.

دکتر عین اللهی ضمن تشکر از مسئولین محلی منطقه و پوزش از فشردگی برنامه ها در سفر خود اظهار داشت: کلیه درخواست های شهرستان ها جمع بندی شده و موارد مربوط به هر وزارتخانه به مجموعه مربوطه ارجاع شده یا در جلسه شورای اداری استان مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه کشور ایران را به دلیل قدرت آن تحریم می کنند، افزود: باید افتخار کنیم که در این مملکت حضور داریم و هر کدام از ما در توسعه کشور سهم داشته و نباید گمان کنیم که تمام موارد به عهده دولت هاست، بلکه قدرت اصلی در اختیار مردم است.

 

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در صورتی موفق خواهیم شد که مردم همگام با دولت در توسعه کشور مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: به عنوان نمونه در حوزه واکسیناسیون که مردم مشارکت داشته و ارگان های مختلف طی بازه ۲٫۵ ماه اخیر به کمک وزارت بهداشت آمدند میزان واکسیناسیون در کشور به حدی رسید که رتبه برتر را در میزان واکسن در کل دنیا طی روزهای اخیر کسب کرده‌ایم.

عین اللهی با بیان موضوع فوق به مشارکت مردم و خیرین منطقه لارستان بزرگ در کمک به دولت خصوصا در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: مردم در این منطقه با قدرت خویش از دولت جلوترند و این یک قدرت مردمی است که مردم این منطقه دارا هستند و باید به آن افتخار کرد.

نماینده ویژه رئیس جمهور در ادامه سخنان با اذعان به اینکه خود امروزه یکی از مشکلاتی که در دنیا وجود دارد جدایی انسان ها از تعلقات خود است، ادامه داد: کسی که از کشور خود خارج می شود دیگر خود را متعلق به کشور خود نمی داند اما مردم لارستان اثبات کردند که با هویت خودشان آشنا بوده و آن را رها نخواهند کرد و این افراد حاضر هستند سختی بکشند اما شهر و کشور خود را فراموش نکنند و اینها در واقع یک افتخار ملی است که باید به آن بالید.

 

وی با تأکید بر اینکه ما نیازمند قدم های خیرین هستیم و این قدم ها وقتی با هم جمع شود می تواند کشور را بسازد، عنوان کرد: این را میگویم که قطعا از هر قدمی که خیرین بردارند از آن حمایت خواهیم کرد و باید این قدم ها سیاست گذاری شده و ماموریت گرایی شود.

این مسئول با بیان اینکه  باید استعدادهای خاص هر منطقه شناسایی و تقویت شود، تصریح کرد: باید دست در دست هم داد تا آن استعداد در یک منطقه تقویت شود و از موازی کاری اجتناب کرد.

عین اللهی با اشاره به اینکه باید در تمام شهرستان های منطقه عدالت برقرار شده و در زمینه های مختلف از جمله پزشکی تقویت صورت گیرد، افزود: از مسئولین منطقه خواستاریم که به شهرهای تحت پوشش ماموریت داده شود و تقویت شود و البته که باید این کار از جانب عدالت صورت بگیرد .

وی با اذعان به اینکه کاری که خیرین در این منطقه صورت می دهند در راه خداست در حالیکه در قرآن آمده است که انسان بسختی می تواند از مال خود جدا شود، گفت: کار خیرین جهاد در راه خداست و در تاریخ به خوبی ماندگار خواهد ماند و باید نام نیک افراد باقی بماند.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه باید مشارکت مردم را یک فرصت قلمداد کرد زیرا می تواند موجب رشد و ارتقا منطقه شود، خاطر نشان کرد: امروزه در کشور فضای جدیدی ایجاد شده و دولت سعی دارد مشکلات مردمی را به مرور حل کند.

نماینده ویژه آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه از خیرین مخصوصا خیرین این منطقه انتظار داریم در سرمایه گذاری های تولیدی نیز وارد شوند، تأکید کرد: باید بدنبال آن باشیم که سرمایه خیرین به سمت اشتغالزایی و تولید نیز برده شود چراکه امروزه مردم و دولت نیازمند اشتغالزایی هستند. ا

وی با بیان اینکه گر این اشتغالزایی ایجاد شود مردم نیز به سود خواهند رسید و حتی می توان با صادرات محصول نام مناطق جنوب فارس را در خارج کشور نیز مطرح کرد، یادآور شد: حرکت کشور امروزه باید به سمت خودکفایی باشد زیرا دنیا نشان داده که هر وقت بخواهد کشور ایران را تحریم خواهد کرد و راه حل تحریم در واقع خودکفایی و قوی شدن است.

 

این مسئول ارشد وزارت بهداشت با بیان اینکه ما مردم ما می توانیم هستیم همانگونه که در واکسیناسیون این اتفاق افتاد، گفت: مردم قهرمان کشور ما مردانه وارد بحث مبارزه با بیماری کرونا شدند و این جای تقدیر و تشکر دارد و امروز سریعترین سرعت واکسیناسیون در دنیا در کشور ایران در حال انجام می باشد.

وی با تأکید بر اینکه باید همه مردم کشور بیمه شوند و هیچ بیماری بدلیل هزینه های درمان نباید دچار اضطراب شود، عنوان کرد: باید بیمه ها قوی گردند تا مردم نیز بصورت رایگان معالجه شوند.

عین اللهی با اشاره به اینکه منطقه جنوب فارس از لحاظ فرهنگی و آموزشی بسیار مثبت است و باید کارهای فرهنگی منطقه تبلیغ شود، افزود: در بحث آموزش در کل کشور دارای استعداد هستیم پس باید علاوه بر شهرهای بزرگ، مراکز آموزشی شهرهای کوچک نیز تقویت شود.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه در بحث توریسم سلامت بدلیل فرودگاه بین المللی و ارتباطات مردم منطقه با کشورهای خلیج فارس باید با برنامه ریزی این اتفاق صورت بگیرد، ادامه داد: مسئولین منطقه برنامه خود را در این مورد ارائه دهند تا از سمت دولت نیز حمایت ها صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه از حضور دانشجویان خارجی در کشور نیز استقبال می کنیم زیرا همراه با درس خواندن فرهنگ خودمان را به او منتقل خواهیم کرد، افزود: قطعا به تمامی تعهداتی که در دولت های قبل و وزارت بهداشت امضا شده پایبند خواهیم بود و اگر تعهدی انجام شده مستندات آن ارائه شود تا به نتیجه برسانیم.

عین اللهی با اذعان به اینکه اولویت اول ما بجای انجام پروژه از صفر، عمل به تعهداتی است که قبلا داده شده است، اضافه کرد: معتقدیم اگر تعهدی که تا حدی پیشرفت کرده را رها کنیم به خرابه تبدیل خواهد شد و ضرر آن برای جامعه بیشتر خواهد بود.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۲۳ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “وزیر بهداشت:مسئولان برنامه خود را درخصوص توریسم سلامت ارائه کنند/به تعهدات دولت قبل و وزارت بهداشت گذشته پایبندیم”

  1. ناشناس گفت:

    برای یک عمل ساده هموروید با لیزر باید برویم شیراز اونوقت از توریسم سلامت حرف میزنند کدوم تریست بخت برگشت ای مییاد لار برای درمان که هیچی ندارد

  2. a گفت:

    خدایی دنبال مسایل دیگه باشیم. برای ساده ترین کاردرمانی حودمان شیراز میریم. حتی دیدم اعزام به فسا و جهرم هم داشته ایم. الان انتظار داریم از امارات و قطر مردم بیان لار؟

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین