سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۶:۵۶ب.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

تصویب طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر لار در شورای عالی معماری و شهرسازی کشور

در جلسه ی اخیر شورای عالی معماری و شهرسازی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مقامات کشوری و استانی، شهردار لار و اعضای سازمان بازآفرینی شهری شهرداری…

در جلسه ی اخیر شورای عالی معماری و شهرسازی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مقامات کشوری و استانی، شهردار لار و اعضای سازمان بازآفرینی شهری شهرداری برگزار شد، طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر لار به تصویب رسید.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی شهرداری لار؛ نواز شریفی لاری شهردار لار در این باره گفت: فرایند تهیه طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر لار، از سوی مشاور دانشگاه شیراز در فروردین ماه سال ۱۳۹۵ آغاز شد.

وی افزود: با توجه به ویژگی ها و ارزشمندی های معماری و شهرسازی بافت تاریخی لار، این شهر در زمره ۱۶۸ شهر دارای بافت تاریخی مصوب در کشور قرار دارد و از این رو تهیه طرحی ویژه برای این محدوده از سوی وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفت.

شهردار لار ادامه داد: در تهیه طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی شهر لار که از سوی مشاور با سابقه ی دانشگاهی انجام شده، توجه ویژه به بارزه مندی های کالبدی و معماری بافت تاریخی و دانه های واجد ارزش که در ضوابط ساختمانی طرح به خوبی منعکس شده؛ همراه با امکان تزریق فعالیت های گردشگری، از جمله نقاط قوت این طرح است.

شریفی لاری با بیان اینکه طرح یاد شده، در جلسه ی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور به عنوان عالی ترین مرجع تصویب طرح های توسعه شهری به تصویب رسید، گفت: این طرح گامی مهم در جهت حفاظت از بافت تاریخی و در عین حال پویایی آن خواهد بود.

تصویب این طرح پس از پی‌گیری‌های مستمر شهرداری لار بویژه در چند ماه اخیر، با همکاری اداره کل راه و شهرسازی لارستان و پیرو سفر اخیر دکتر فرزانه صادق مالواجرد معاون معماری وزیر راه و شهرسازی به این شهرستان انجام شد.

این طرح مصوب شده به زودی از سوی شورای عالی معماری و شهرسازی کشور ابلاغ خواهد شد

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱:۰۶ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین