دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۷:۲۴ق.ظ
::آخرین مطلب 7 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

آقای مهندس ، وحدت یا….؟!

مهندس حسین زاده منتخب مردم جنوب فارس (به تعبیر ایشان)، در روزهای اخیر بیاناتی داشتند  که متاسفانه نه تنها بوی وحدت نمی دهد بلکه سراسر توهین و وعده های خلاف…

مهندس حسین زاده منتخب مردم جنوب فارس (به تعبیر ایشان)، در روزهای اخیر بیاناتی داشتند  که متاسفانه نه تنها بوی وحدت نمی دهد بلکه سراسر توهین و وعده های خلاف واقع می باشد، زیر سوال بردن نهادهای قانونی کشور تنها یکی از ادعاهای ایشان است که کمتر در زبان دیگران هم آمده بود به یاد داشته باشیم این منطقه تا سواحل بوشهر جزو قلمرو حکومتی مرحوم آیت ا… سید عبدالحسین لاری بوده است که  مقام معظم رهبری در سفر به آن منطقه به آن تاکید کردند  و مشی آن بزرگوار و خانواده ایشان را منادی وحدت و اتحاد منطقه دانستند. گویا دلیر مرد تنگستان (رئیسعلی دلواری) هم فتوای جهاد خود را از مرحوم سید عبدالحسین  لاری  گرفته است واین تنها سرمایه ارزشمند منطقه وسیع لارستان بزرگ است. در سفر چند سال پیش رهبری هم به آن پرداخته شد. امیدوارم شما همچنان در پی وحدت و اتحاد واقعی منطقه باشید خواسته های منطقی مردم لار را هر چقدر در توانتان هست پیگیری کنید تا به نتیجه مطلوب برسد و مردم قدردان شما باشند.یک لحظه تصور کنید اگر این منطقه دچار تنش و اختلاف شود چه اتفاقی می افتد؟

 

 اهم جملات جناب حسین زاده:

۱-«اهمیت دادن به جاده چک چک»  توقع به جایی است. این جاده، خواسته ۵۰ ساله مردم گراش است واقعا که …. اما آیا ارزش این همه هزینه دارد؟ اما نکته مغفولی در آن به چشم می خورد، اگر اینقدر اهمیت دارد چرا تاکنون به آن توجهی نشده یا کمتر شده است؟

این جمله خیلی بار معنایی متفاوتی دارد. بهتر است صادقانه با مردم سخن گفت. چون صداقت حرف اول در عالم سیاست است، اگر برای جمع آوری آرا نیست، حاضرید  صادقانه نام آن را با مردم در میان بگذارید؟

 مشارالیه از ارتقای جویم به عنوان یک کار ارزشمند برای خود یاد می کند،  اما نمی گوید چرا ابتدا جویم در دوره نمایندگی نماینده اسبق (همشهری جناب حسین زاده) ارتقا پیدا نکرد؟

بدیهی است که مردم لار همچنان معتقدند که باید سایر بخش ها نیز ارتقا پیدا کنند، چرا که هیچ لاری با پیشرفت مناطق همجوار مشکلی ندارد. فقط حلقه مفقوده کم توجهی مسوولان استانی و کشوری به لارستان است.

بعد از فوت مرحومان آیت اللهی و موسوی لاری فرصتی برای کسانی که با پیشرفت منطقه مخالف بودند فراهم شد تا با مانع تراشی، جلوی پیشرفت منطقه را بگیرند. امیدواریم با درایت و حمایت از مرکزیت استان برای لارستان به همدلی منطقه کمک کنید.

این امکان پذیر است اگر قرار بر پیگیری آن باشد. «تا یار که را خواهد و میلش به که باشد.»

جاده چک چک اگر چه مهم است اما بینک و بین ا… اولویت سایر جاده های منطقه را دارد؟ کشتار جاده ترانزیتی بندرعباس، لار-جهرم و… .

شما در مجلس، متولیان لاری ساکن شیراز را که در سازمان برنامه و بودجه هستند عامل این بی توجهی نام بردید که درست نبود و ماده ۲۳ نیاز به بررسی کارشناسی دارد. هر چند که توضیحات سازمان برنامه و بودجه استان روشنگری کرد و واقعیت ها را به اطلاع مردم رسانید .یقین دارم شما هم از این موضع گیری قلباً ناراحت هستید. موضع گیری های فعالان منطقه نیز موید دیدگاه مردمی بود که شایان توجه می باشد.

امید که این روش اصلاح شود تا همه لارستان به جایگاه واقعی خود برسند. سخنان شما در جمع مردم اوز هم کاملا گویاست و هیچ توجیهی ندارد.

خدا کند همچنان به نیت واقعی خود پایبند باشید، در زمان فعالیت همشهریتان جناب «حسنی» هم عرض کردم ( در گروه واتساپی) اما نپذیرفت و…

با مردم باشید تا همه پی به صداقت شما ببرند . اوز دیار مردمان با صفایی است که همچنان دل در گرو اتحاد منطقه دارند.  نباید به هیچ وجه منزوی شود

***

۲-شبکه بهداشت و درمان لار، همانطور که به حوزه خود نگاه می کند به توابع هم گوشه چشمی داشته باشد  و به درخواست های مردمی مناطق  هم رسیدگی کند.  در یادداشت قبلی به این موضوع هم ورود کردم اما ظاهراً مورد توجه قرار نگرفته است و از همان روزها هم ایشان گفت اگر به خواست مردم خنج توجه نشود موضوع جداسازی حوزه بهداشت و درمان خنج هم کلید خواهد خورد و به شیراز ملحق خواهد شد و…. آیا این کلام و جملات وحدت آفرین است؟

به یاد داشته باشیم مرحومان ابونجمی ها در خنج و مرحوم فقیهی در اوز، بار وحدت منطقه را متحمل شدند. بهتر است واقع بین باشیم. وحدت به راحتی به دست نمی آید پس دل به خدا ببندیم و منادی وحدت عملی باشیم. راه عملی آن عمل به قانون است. حضرات آیت اللهی و موسوی لاری هم از افتخارات منطقه هستند که باید قدردان آنها بود.

***

۳- تامین اعتبار برای جاده چک چک به مبلغ ‌میلیاردها تومان تا جاده به نیمه برسد و بخشی از مشکلات کم شود و گفته اند از آن کوتاه نمی آیم و…  

شعار همیشگی اش توسعه همزمان مناطق بود اما در عمل این اتفاق نیفتاد  و بعضی جملات که بوی اختلاف می داد در کلام وی بارها تکرار شد.

عرض کردم مناطق باید همزمان پیشرفت کنند اینکه بگوییم عملی نیست نشان می دهد مشاوران واقع بینی ندارید اگر لارستان شرایط ارتقا ندارد، پس چرا نماینده شهرستان بغلی طرح استان فارس جنوبی را به مجلس ارائه کرده است؟ لارستان با دارا بودن ظرفیت هایی همچنان،  نامزد اول ارتقا در استان فارس می باشد هر چند که نمی توان از لابی گری برخی گذشت نهادهای مسوول اگر به وظایف خود عمل کنند شاید سرعت پیشرفت منطقه چند برابر شود.

به شرط اینکه نماینده محترم فعالانه ورود کند.

***

۴- به ضرس قاطع می گویم اداره کل راهداری در خنج مستقر خواهد شد.

 

 این دیگر خیلی گویا است مکاتبه شما با دولت بر چه مبنایی نگارش یافت که یکباره نظرتان عوض شد؟ واقعاً که ایشان باید توضیح دهند با چه معیاری اینطور با قاطعیت صحبت می کنند؟ متخصص نیستم اما سوالم گویا است، وقتی باری از مرکز کشور و یا بندر عباس و هر نقطه ای از کشور وارد منطقه می شود راننده باید کجا برود؟ به  مستندات قانونی  هم استناد نمی کنم تا شائبه حمایت از این طرح در جای خود محفوظ بماند.

غلامرضا حامدپور   

ن۲۲۰

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲:۱۰ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “آقای مهندس ، وحدت یا….؟!”

 1. خدمت نویسنده محترم گفت:

  اگر به لارستان متحد ویا لارستان بزرگ اعتقاد. داریم. چه اشکالی دارد که بعضی از ادارات کل وستادی در شهرهای مجاور. لار. تاسیس شود آیا این باعث نزدیکی دلها واتحاد مردم نمیشود

 2. کارمند شبکه بهداشت. اوز گفت:

  بنده خدا جناب حسین زاده تاکنون طرحی نو. در انداخته است به همه مناطق. وبا یک چشم. رسیدگی میکند ما که از ایشان راضی هستیم.

 3. وضعیت فعلی منطقه جنوب فارس گفت:

  جناب حامد پور قطعا نظر نماینده محترم منطبق بر نظر جنابعالی نیست ایشان وکالت ۵ شهرستان را در منطقه جنوب فارس به عهده دارند ومی بایست مطالبات همگان را مد نظر قرار دهند درحالیکه شما در منطقه تنها به لار فکر میکنید وان هم به صورت تمامیت خواه ومی خواهید ایشان هم مانند نمایندگان ادوار پیشین منطقه. به شهر لار خدمت کند که واقعیت وشرایط. آن روزگاران تغییر کرده است

 4. ناشناس گفت:

  احداث جاده چک چک یعنی حذف شهر اوز از مسیرهای لار خنج و لار لامرد.
  بهتر است با این وضع بودجه دولت وفشار اقتصادی به جاده های اولویت دار بودجه تخصیص یابد نه به جاده ای که موجب پرت افتادن شهرستان جدید اوز می شود.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین