دوشنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۹ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

قطار آبادانی بخش درز و سایبان شهرستان لارستان در ایستگاه زاهدمحمود به صدا درآمد

سپیده دم آخرین روزهای شهریور ماه ساعت ۵:۴۵ همه چیز مهیای حرکت جدید برای توسعه منطقه ، شخصیت های طراز اول شهرستان از سرزمین خاکی لارستان به همراه چندین معتمد…

سپیده دم آخرین روزهای شهریور ماه ساعت ۵:۴۵ همه چیز مهیای حرکت جدید برای توسعه منطقه ، شخصیت های طراز اول شهرستان از سرزمین خاکی لارستان به همراه چندین معتمد مردم میزبان مسئولینی از حوزه سرزمین آبی بندرعباس ومعتمدین لارستانی مقیم بندرعباس بودند.

۱۷۰ کیلومتر آن طرف تر در مرز مشترک حوزه استحفاظی لارستان و استان هرمزگان مردمان خطه جنوب منتظر دستاورد جدیدی از مسئولین خدومی هستند که برای اعتلای توسعه و آبادانی کشور و به تبع آن مردمان منطقه ی خود به صورت میدانی از طرح مطالعاتی اتصال لارستان به شرق کشور تصمیمات راهبردی خود را اتخاذ نمایند .

به گزارش میلاد لارستان؛ محمدرضا باقری فرد در حاشیه بازدید از پروژه اظهار داشت : با احداث و تکمیل جاده ارتباطی لارستان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود که ۵ کیلومتر جاده اصلی و یک پل آبنما به طول ۳۰۰ متر می باشد ، هم اکنون اجرایی شده و قرارداد های لازم با پیمانکار منعقد گردیده و مردم می توانند با هموار شدن این مسیر از ایستگاه راه آهن زاهد محمود که از گذشته برای شهرستان های جنوبی فارس فراهم گردیده بود بیش از پیش استفاده نمایند.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان اعتبارات لازم برای تکمیل جاده و احداث آبنما را ۶۰ میلیارد پیش بینی و ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات تا پایان سال ۹۵ ، جاده ارتباطی و پل آبنما به بهره برداری برسد .

باقری فرد مزایای این طرح را رونق و پیشرفت منطقه ی درز و سایبان قلمداد نمود و تصریح کرد: مردم لارستان به راحتی می توانند از ایستگاه راه آهن زاهد محمود استفاده نمایند و امیدواریم با جلسه امروز با نماینده محترم مردم بندرعباس، مدیرکل راه آهن هرمزگان و مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان اقداماتی نیز از سوی مسئولین مربوطه استان هرمزگان نسبت به۵ کیلومتر مسیر که در مرز هرمزگان واقع شده و جز حوزه استحفاظی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان محسوب می شود ، صورت گیرد .

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان در ادامه افزود : با این طرح فاصله لارستان به بزرگراه سیرجان – بندرعباس به ۲۱۰ کیلومتر رسیده و بیش از ۱۰۰ کیلومتر کاهش مسیر در این محور خواهیم داشت و برای تردد به سمت استان اصفهان ، یزد و کرمان با کاهش چشمگیری از زمان ، مصرف انرژی  و ضریب ایمنی بالا مواجه خواهیم شد .

سپس دکتر جمشید جعفر پور نماینده محترم مردم شریف لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف از  این بازدید میدانی استفاده هرچه بیشتر از ایستگاه زاهد محمود می باشد، افزود: با توجه به تردد باری و مسافری در این بخش لازمه ی فعال شدن ایستگاه ایجاد جاده دسترسی به آن می باشد وی همچنین ابراز خرسندی کرد که این مسئله بحمدلله از سمت اداره کل راه و شهرسازی لارستان و هم اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان در دست اقدام قرار گرفته است .

نائب رییس کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد : با عملیاتی شدن این پروژه که هماهنگی و همکاری های لازم آن نیز بین مسئولین دو قسمت برقرار گردیده ، موجبات رونق برای اقتصاد منطقه محروم درزو سایبان در بخش مرکزی لارستان را به ارمغان خواهد آورد که ان شا الله به زودی شاهد بازگشایی در مسیر زمینی در دو بخش و هم استفاده هرچه بهتر وبهینه از راه آهن و خدمات ایستگاه قطار باشیم .

در ادامه نوبت به دکتر مرادی نماینده محترم مردم بندرعباس رسید که پس از بیان تاثیرات این پروژه  تبریک این اتفاق بزرگ برای مردم هر دو حوزه را اعلام کند .

دکنر مرادی عضو کمیسون انرژی مجلس شورای اسلامی پس از قبول ساخت ۵ کیومتر درحوزه سرزمینی خود جهت سهولت در تردد لار و روستاهای توابع این شهر با حاجی آباد از آمادگی مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز جهت توسعه ایستگاه و  توقف قطار در ایستگاه راه آهن زاهد محمود خبرداد.

لازم به ذکر است هم اکنون در ایستگاه راه آهن زاهد محمود قطار اصفهان و تهران در این ایستگاه دقایقی توقف داشته و پس از پایان عملیات راهسازی در این محور شرایط توقف قطار مشهد دراین ایسشگاه صورت میگیرد .

خبرنگار: روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان 

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین