چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۴:۳۰ق.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

بررسي چالش هاي صادرات محصولات كشاورزي لارستان

اولين جلسه هم انديشي و بررسي مشكلات صادرات داخلي و خارجي محصولات كشاورزي با اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان لارستان برگزار گرديد. به گزارش میلادلارستان به نقل از روابط عمومي معاونت…

اولين جلسه هم انديشي و بررسي مشكلات صادرات داخلي و خارجي محصولات كشاورزي با اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان لارستان برگزار گرديد. به گزارش میلادلارستان به نقل از روابط عمومي معاونت سازمان و مديريت جهاد كشاورزي لارستان، اولين جلسه هم انديشي صادرات محصولات كشاورزي با هدف بررسي مشكلات و ارائه راهكار جهت صادرات داخلي و خارجي محصولات كشاورزي لارستان، با حضور معاون سازمان و مدير جهاد كشاورزي لارستان، كارشناسان ادارات بهبود توليدات گياهي و دامي، هيات موسس اتحاديه توليد كنندگان و صادركنندگان لارستان و صادركنندگان برگزار شد.

فرزاد قاسمي معاون سازمان و مدير جهاد كشاورزي لارستان كه رياست اين نشست را بر عهده داشت پس از خوش آمد گويي به ميهمانان جلسه، به معرفي پتانسيل ها و توانمندي هاي بخش كشاورزي در توليد محصولات كشاورزي و دامي پرداخت. وي با بيان اينكه محصولات توليدي شهرستان از نظر كيفي و زمان توليد از مزيت رقابتي برخوردارند، از صادركنندگان جهت رونق بخشي فروش محصولات توليدي شهرستان و ايجاد انگيزه و پويايي در توليدكنندگان درخواست همكاري نمود.

در ادامه اين نشست، اعضاي هيات موسس اتحاديه توليدكنندگان و صادركنندگان پس از بيان اهداف كوتاه مدت و بلند مدت خود در ارتقا فعاليت هاي توليدي و صادراتي محصولات شهرستان، به بيان برخي از مشكلات صادركنندگان در زمينه صادرات محصولات كشاورزي از جمله عدم صدور گواهي قرنطينه گياهي در شهرستان پرداختند. صادركنندگان حاضر در جلسه با ارائه تجربيات خود در زمينه صادرات محصولات كشاورزي به كشورهاي هدف، چالش ها و مشكلات موجود در مسير صادرات، استانداردها و گواهي هاي مورد نياز هر كشور را نيز عنوان نمودند. صادركنندگان عدم وجود بسته بندي هاي مناسب محصولات كشاورزي در شهرستان را مهمترين سد صادرات اين محصولات دانستند.

قاسمي در پايان اين نشست، به منظور رونق بخشي به اقتصاد توليد كنندگان اين بخش ادامه همكاري طرفين و ورود سرمايه گذاران جهت ايجاد صنايع تبديلي را ضروري دانست.

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۸:۰۸ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین