چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶ب.ظ
::آخرین مطلب 48 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

مکانیابی شهرجدید تابناک لامرد فعلاً متوقف شد

شورای عالی شهرسازی و معماری با تأسیس شهر جدید تابناک در زیرمجموعه شهرستان لامرد موافقت کرد؛ اما با مکانیابی آن در میان شهرهای کم جمعیت منطقه لامرد تا ۱۴۰۰ مخالفت…

شورای عالی شهرسازی و معماری با تأسیس شهر جدید تابناک در زیرمجموعه شهرستان لامرد موافقت کرد؛ اما با مکانیابی آن در میان شهرهای کم جمعیت منطقه لامرد تا ۱۴۰۰ مخالفت کرد.

به گزارش میلادلارستان به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شانزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ۹۶ به دبیری محمدسعید ایزدی دبیر شورای عالی و با حضور اعضای اصلی شورا، مسئولان استانی و دبیران کمیته های فنی و مدیران کل دفاتر حوزه معاونت معماری و شهرسازی با دستورجلسه‌های مکانیابی شهر جدید تابناک در شهرستان لامرد، مغایرت اساسی طرح جامع مهریز یزد، تدوین طرح جامع ساماندهی منظر راه‌های ایران (معماری راه) و احداث هتل سرای ایران در شانزدهمین جلسه شورای‌عالی در سال ۹۶، طرح، بررسی و تعیین تکلیف شد.

بر این اساس موضوع مکانیابی احداث شهر جدید در ۷ کیلومتری شمال شهر لامرد در مجاورت بلافصل منطقه ویژه صنایع انرژی بر و شهرک صنعتی لامرد به ظرفیت ۵۴ هزار نفر با وسعیت ۷۰۰ هکتار طرح و مورد بررسی اعضای شورای عالی قرار گرفت.

در بررسی این دستور جلسه، کمیته فنی در جلسات متعددی که در این باره تشکیل داد اعلام کرد: با توجه به محدودیت منابع آب، اتکای مطلق آن به آب شیرین خلیج فارس، وجود ظرفیت های خالی سکونت در شهرهای مجاور که شامل لامرد، مهر، اشکنان و گله دار در فواصل بسیار کم با موضوع احداث شهر جدید تابناک در شهرستان لامرد مخالفت کرد.

در بررسی این طرح، تصمیم شورا بدین صورت شد که ایجاد یک شهر در شهرستان لامرد، در صورت تحقق سرمایه گذاری وسیع ناشی از صنایع انرژی‌بر ضرورت دارد. در همین راستا، مقرر شد تا تدقیق محدوده و مکانیابی دقیق آن تا سال ۱۴۰۰ مسکوت بماند و موضوع با طی زمان عنوان شده با رصد دقیق میزان اشتغالی که ایجاد می کند، ظرفیت سکونت واقع در شهرهای اطراف، منابع آب و مواردی از این دست بار دیگر به شورای عالی ارسال شود.

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۷:۱۷ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین