چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۵ب.ظ
::آخرین مطلب 33 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 3
مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی لارستان

نادیده گرفته شدن جنوب فارس در طرح آمایش گردشگری فارس

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی لارستان، گفت: در طرح آمایش استان فارس، مبحث گردشگری جنوب این استان به طور کامل نادیده گرفته شده است و از ۱۱ آیتم…

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی لارستان، گفت: در طرح آمایش استان فارس، مبحث گردشگری جنوب این استان به طور کامل نادیده گرفته شده است و از ۱۱ آیتم فقط از برخی شهرهای خاص نام برده شده است که در پی آن در سایر برنامه ریزی ها بودجه ای به این مناطق اختصاص نمی یابد.

به گزارش میلاد لارستان حق شناس در جلسه با مسئولان و فعالان میراث فرهنگی لارستان که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس برگزار شد در سخنانی خواستار تغییر رویه میراث فرهنگی در زمینه بازدارندگی شد و اظهار داشت: طرح جامع ویژه بافت تاریخی شهر لار از اردیبهشت ۹۶ طی قراردادی با دانشگاه شیراز منعقد شده و در مراحل پایانی خود را می گذراند.

وی با بیان اینکه انتظار می رود میراث فرهنگی در مصوب شدن طرح جامع ویژه بافت تاریخی شهر لار در تمامی مراحل صاحب نظر باشد، افزود: حساسیت میراث فرهنگی در حفظ بافت تاریخی قابل تحسین است اما بازدارندگی و معرفی کردن میراث فرهنگی در ایجاد کننده موانع، باعث بازخورد منفی در اذها عمومی شده است.

مدیر مسکن اداره کل راه و شهرسازی لارستان با اشاره به اینکه سرمایه گذاران در حفظ میراث تاریخی نیاز به حمایت دارد، تصریح کرد: در طرح آمایش استان فارس، مبحث گردشگری جنوب این استان به طور کامل نادیده گرفته شده است و از ۱۱ آیتم فقط از برخی شهرهای خاص نام برده شده است که در پی آن در سایر برنامه ریزی ها بودجه ای به این مناطق اختصاص نمی یابد.

حق شناس با بیان اینکه فقط برای شهر لار یک نقش ترانزیتی در نظر گرفته شده است، گفت: باید با ایجاد زیرساختهای گردشگری که نمونه آن راه اندازی اقامتگاه های بومگردی است با همراه سازی اعتماد مردمی، در این زمینه تلاش کرد.

 

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین