چهارشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۰ق.ظ
::آخرین مطلب 16 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

افشانی شهردار تهران شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۹ رای «سید محمدعلی افشانی» را به عنوان چهاردهمین شهردار پایتخت(بعد از انقلاب اسلامی) انتخاب کردند. به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا،…

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۹ رای «سید محمدعلی افشانی» را به عنوان چهاردهمین شهردار پایتخت(بعد از انقلاب اسلامی) انتخاب کردند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در شصت و سومین جلسه علنی شورا با ۱۹ رای موافق «سیدمحمدعلی افشانی» را به عنوان شهردار انتخاب کردند.

رای گیری انتخاب شهردار تهران با حضور ۲۱ عضو شورا و میان ۲ گزینه اصلی تصدی این پست «سمیع الله حسینی مکارم و سیدمحمدعلی افشانی» برگزار شد.
سید محمدعلی افشانی(متولد ۱۳۳۸) در دولت یازدهم استاندار فارس بود که در ابتدای دولت دوازدهم به عنوان معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور منصوب شد.

محمدعلی نجفی که ۱۹ مرداد سال گذشته با رای اعضای شورای پنجم شهر تهران به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت انتخاب شد، در آخرین روزهای اسفند در اقدامی غیرمنتظره با اعلام بیماری استعفای خود را تقدیم رئیس شورا کرد، اعضای شورا نیز اواخر فروردین ماه امسال با پذیرش استعفای نجفی، سمیع الله حسینی مکارم را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه و برای انتخاب شهردار جدید، هفت نفر شامل «سیدمحمدعلی افشانی، محمد ابراهیم انصاری لاری، محمود حجتی، سیدمحمود حسینی، سمیع الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و حجت الله میرزایی» را به عنوان گزینه های اصلی تصدی پست شهرداری پایتخت انتخاب کردند که با اعلام انصراف انصاری لاری، میرزایی و حجتی، تعداد نامزدهای موردنظر شورا به چهار نفر رسید.

نامزدهای شهرداری تهران برنامه های خود برای مدیریت شهر را ارائه کرده و اعضای شورا نیز در نهایت با بررسی برنامه های ارائه شده ۲ نفر را به عنوان نامزد اصلی شهرداری انتخاب کردند.

در جلسه امروز شورای شهر تهران و با برگزاری انتخابات میان این ۲ نامزد، افشانی به عنوان چهاردهمین شهردار پایتخت(بعد از انقلاب اسلامی) انتخاب شد.

شهردار جدید تهران با حکم وزیر کشور منصوب و فعالیت خود را آغاز می کند.

 

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۵ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین