جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۲ق.ظ
::آخرین مطلب 5 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

پیگیری اجرای طرح ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان

طرح ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان قرار است در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار کار خود را در این منطقه اجرا کند که برای اجرای عملیات این طرح، سرمایه…

طرح ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان قرار است در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار کار خود را در این منطقه اجرا کند که برای اجرای عملیات این طرح، سرمایه گذار بخش خصوصی یعنی خود مالک شرکت، بدون تسهیلات بانکی هزینه می کند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ در دیدار مالک شرکت هلدینگ RGS با معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان؛ در خصوص اجرای طرح ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان بحث و رایزنی شد.

در سال رونق تولید و باهدف محرومیت زدایی، اشتغال زایی و استفاده مناسب از ظرفیت‌های موجود در منطقه و پیشبرد اهداف پروژه ملی، بنا است طرح عظیم ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان هر چه سریعتر با احراز مجوزهای قانونی، کار خود را شروع کند.

در این دیدار دکتر محمدرضا مدحی مالک شرکت هلدینگ سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار ویژه لارستان به جهت همکاری ویژه در خصوص این پروژه گفت: طرح ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان قرار است در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار کار خود را در این منطقه اجرا کند که برای اجرای عملیات این طرح، سرمایه گذار بخش خصوصی یعنی خود مالک شرکت، بدون تسهیلات بانکی هزینه می کند.

وی اضافه کرد: همچنین این شرکت در نظر دارد از طریق افرادی متخصص، سنگ های قیمتی و جواهری را از سایر نقاط کشور وارد لارستان کند و در ادامه مراحل آموزش، تراش و فرآوری انجام و صادر شود.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز در سخنانی آمادگی کامل این شهرستان برای اجرای این طرح اعلام کرد.

حسنی افزود: لارستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی همچون فرودگاه بین المللی لارستان، گمرک تجاری، نمایندگی وزارت امور خارجه و غیره است که در  اجرای سریعتر این پروژه می‌تواند کمک به سزایی داشته باشد.

وی اظهار کرد: از آنجایی که سرمایه تمایل به امنیت و بازدهی دارد و با توجه به اینکه این شهرستان به دلیل فرهنگ غنی مردم و مشارکت آنان در عرصه های مختلف از جمله امنیت، خدا را شکر، آرامش و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در این خطه فراهم است، بنابراین فرمانداری ویژه لارستان و همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان این آمادگی را دارند تا با تیم سرمایه گذار شرکت هلدینگ RGS و یا دیگر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی همکاری کامل به عمل آورند.

در همین راستا و در جلسه ای دیگر که فرماندار ویژه لارستان به اتفاق نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی و محمدرضا مدحی شخص سرمایه گذار با دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس داشتند، نیز در خصوص سرمایه‌گذاری این طرح بزرگ بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست تخصصی، مالک شرکت هلدینگ RGS خواستار محقق شدن الزامات و تعهدات طرح بزرگ ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان شد، که استاندار فارس هم ضمن استقبال از این طرح، آمادگی استان و شهرستان را برای حمایت از طرح مذکور و ایجاد بسترهای مناسب و صدور مجوزهای مربوطه در لارستان اعلام کرد و دیگر تعهدات و الزامات سرمایه‌گذار نیز مرکز شهرستان اجرایی و عملیاتی کند.

محمدرضا مدحی مالک شرکت نیز آمادگی کامل خود را در خصوص اجرای طرح ایران سرزمین جواهر به مرکزیت لارستان با محوریت آموزش، تراش و فرآوری اعلام کرد.

در همین زمینه محمد مهدی صادق نژادان مدیر سابق مخابرات لارستان نیز که به عنوان مدیر اجرایی این پروژه از طرف مالک شرکت هلدینگ RGS معرفی شده است، در سخنانی کوتاه افزود: به زودی زمان رونمایی از این طرح مشخص و در خصوص جزئیات بیشتر پروژه هم نشست خبری با حضور مالک شرکت و مسئولین شهرستان برگزار خواهد شد.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۰۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین