چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۱۸ق.ظ
::آخرین مطلب 5 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 2

درخواست دبیر مبارزه با مواد مخدر فارس از مسئولان لارستان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: ۵۵ درصد طلاق هایی که در ایران اتفاق می افتد ناشی از اعتیاد است. به گزارش میلاد لارستان محمدرضا ابراهیمی در…

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: ۵۵ درصد طلاق هایی که در ایران اتفاق می افتد ناشی از اعتیاد است.

به گزارش میلاد لارستان محمدرضا ابراهیمی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان با ابراز خرسندی از اقدامات خوب در عرصه های مختلف مبارزه با مواد مخدر و مقابله با ورود و عرضه مواد در سطح لارستان انجام شده است اظهار داشت: از دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لارستان می خواهم نامه‌ای به یکایک ۲۴ دستگاه دخیل در مبارزه با مواد مخدر ارسال کند و بر اساس سند ملی اعتیاد، شرح وظایف برای یکایک دستگاه ها مشخص کند و مطالبه گری جدی از دستگاه‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از دستگاهها اگر تاکنون در حوزه پیشگیری ورود پیدا نکرده‌اند، به ما گزارش بدهند که ما پیگیری کرده و آنها را راه بیندازیم، افزود: در حال حاضر اعتیاد به عنوان اولین آسیب اجتماعی در کشور معرفی شده و در این شرایط کشور در زمینه اعتیاد، شخص مقام معظم رهبری جلسات مواد مخدر با حضور سران قوا را مدیریت می‌کنند و این قابل تامل است که چه اتفاقی زیر پوست شهر افتاده و چه تحرکاتی در سیستم اعتیاد رخ داده و چه گزارشاتی به ایشان رسیده که در این شرایط ایشان چند ماه یکبار مطالبه‌گری جدی از سران قوا دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با بیان اینکه در همه ممالک و در همه کشورها جرم وجود دارد ولی درصد این جرایم بالا و پایین است، تصریح کرد: در کشور ما از طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی یاد می کنند که ۵۵ درصد از طلاق‌هایی که در ایران اتفاق می‌افتد به دلیل اعتیاد است.

این مسوول با تاکید بر اینکه کودک آزاری، همسر آزاری، سرقت، نزاع، درگیری، قتل عمد، و بسیاری از بیماری ها مثل هپاتیت، ایدز و غیره به دلیل استفاده از مواد مخدر، مواد محرک و روانگردان ها است، ادامه داد: موارد فوق نشان می دهر که علت تمام این جرایم مواد مخدر است.

ابراهیمی با بیان اینکه در مسئله مواد مخدر یکی از مهمترین بحران و چالش هایی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی داریم، تغییر وضعیت با شیب ملایم از مصرف مواد مخدر سنتی به صنعتی است، عنوان کرد: در حال حاضر با رنگین کمانی از مواد مخدر صنعتی روبه رو هستیم که اثرات این نوع اعتیاد بروز رفتارهای خشونت آمیز، تجاوزات ناموسی، قتل عمد و غیره است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با تاکید بر آگاه سازی و حساس کردن عامه مردم به موضوع مواد مخدر، افزود: مهمترین نقطه ضعفی که از ابتدای انقلاب تاکنون در حوزه مواد مخدر داریم عدم حساسیت مردم و مسئولین نسبت به موضوع مواد مخدر است.

وی با اذعان به اینکه اگر یک نوع بیماری مثل وبا یا مالاریا در جامعه شیوع پیدا کند یک عزم ملی در لایه لایه های اجتماع ایجاد و از بالاترین مسئول اجرایی گرفته تا عموم مردم با یک عزم ملی در اطلاع رسانی مستمر و دقیق تلاش می کنند و این حساسیت بسیار بالا خواهد بود، تصریح کرد: تاکنون براساس آمار رسمی بیش ۵۳ هزار نفر از جوانان بابت موضوع اعتیاد مواد مخدر از بین رفته اند اما به مردم هیچ اطلاع رسانی نمی کنند.

ابراهیمی با تاکید بر اینکه مردم و ما مسئولین باید یک حرکت قیام گونه برای مبارزه با اعتیاد داشته باشیم، گفت: می توون با احیاء نگاه اعتقادی و نگاه جهادی و نگاهی که در دهه ۶۰ در این مملکت حکم فرما بود، مواد مخدر را کنترل کنیم و در همین راستا در زمینه کنترل، شرح وظایف برای تمام دستگاه‌ها مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه صنعتی، درمانی، پیشگیری و مقابله، شرح وظایف همه دستگاه‌ها مشخص و حتی نامه به امضای فرماندار به تک تک دستگاه ارسال خواهد شد، ادامه داد: باید از فضای مجازی برای آگاه سازی مردم از عواقب انواع مواد مخدر بهره گرفت.

این مسوول با طرح این سوال که چرا این همه مطالب در حوزه سیاسی در فضای مجازی گذاشته می شود اما در حوزه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر خبری نیست؟، یادآور شد: لارستان در زمینه های علمی پتانسیل بالایی دارد و نسبت به همه شهرها اندیشمندان و اساتید بالایی دارد که به همین دلیل از لارستان انتظار داریم به صورت سازمان یافته، سازمان‌های غیردولتی بیایند و در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد کار کنند.

وی با تاکید بر اینکه  از محیط‌های آموزشی سخت محافظت کنید تا از اعتیاد در امان بماند، اضافه کرد: اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی از طریق رسانه ها در اولویت همه ۲۴ دستگاه مرتبط با موادمخدر قرار بگیرد و با فروشندگان موادمخدر برخورد جدی داشته باشند.‌

خبرنگار: سحر طاهری

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین