دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۵۷ق.ظ
::آخرین مطلب 8 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

“خانه لارستان” ایده نو اما ماندگار،خیرین کمک کنند،فرمانداری همت کند

بی شک وجود دفتر کار و جلسات در هر دوره نمایندگی مجلس امری ضروری بوده و چه بسا در ادوار گذشته نیز نمایندگان مجلس با مشکل تامین مکان برای دفتر…

بی شک وجود دفتر کار و جلسات در هر دوره نمایندگی مجلس امری ضروری بوده و چه بسا در ادوار گذشته نیز نمایندگان مجلس با مشکل تامین مکان برای دفتر لااقل در ماه های اول نمایندگی خود دست و پنجه نرم کرده و این امر مختص به دوره یازدهم نبوده و نمی باشد. این امر و یکسان بودن ماهیت مشکل تامین مکان،‌لزوم اختصاص یک مکان ثابت برای دفتر نماینده مردم را به صورت پیشفرض در شهرستان لارستان و در همه ادوار بیشتر پدیدار می سازد.

مصیب علیشیر رئیس دفتر نماینده مردم در شهرستان لارستان که خود از جوانان خوش فکر می باشد با پیشنهاد ایجاد “خانه لارستان”‌ به عنوان یک طرح ماندگار به این نیاز همیشگی نمایندگان توجه نموده و در مصاحبه با میلاد لارستان اظهار داشت: بی شک وجود یک مکان ثابت برای دفتر نماینده در همه ادوار نمایندگی، علاوه بر اینکه به کمک نمایندگان آمده و اتلاف زمان و دغدغه تعیین مکان مناسب را از ذهن نماینده و رئیس دفتر حذف می کند، مردم را نیز از سردرگمی خارج خواهد ساخت.

وی با اشاره به اینکه ” خانه لارستان”‌مامن طرح و پیگیری مشکلات مردم خواهد بود افزود: این مکان بایستی علاوه بر اینکه در شان نماینده مردم می باشد به نحوی پتانسیل های منطقه را نیز به نمایش بکشد تا هر نماینده پس از دعوت مسئول استانی و کشوری به آن مکان بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن مزیت ها و پتانسیل های بالقوه و بالفعل منطقه را به آن مسئول متذکر گردد. علیشیر اظهار داشت: بر همین اساس خانه لارستان تنها با نگاه دفتر نماینده مدنظر قرار نگرفته و بناست تا ویژگی های دیگری از جمله معرفی لاستان،‌ توجه به سابقه تاریخی،فرهنگی، و اجتماعی آن نیز در این بنا مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دفتر نماینده مردم در لارستان در خصوص شکل ساخت خانه لارستان اظهار داشت:‌ بنا داریم با رویکرد توجه به بافت قدیمی و معماری سنتی لارستان ساختمان “خانه لارستان” را با رویکرد بافت سنتی ایجاد نماییم تا هویت تاریخی منطقه نیز حفظ گردد.

علیشیر با بیان اینکه خوشبختانه مکان خانه لارستان نیز با همکاری شورای شهر و  شهرداری لار مشخص گردیده اظهار داشت:‌ نقشه ساختمان را نیز بر اساس توجه به معماری سنتی منطقه به گروهی از معماران خوش ذوق لارستانی سپرده ایم تا این امر را به سرانجام برسانند. وی در پایان افزود‌: انتظار ما این است که فرمانداری ویژه لارستان و شخص فرماندار محترم نیز در این خصوص همت نموده و اگر مشکلی بر سر راه اقدامات اجرایی ساخت “خانه لارستان” از سوی ادارات  شهرستان وجود دارد در کمترین زمان ممکن  با با نگرش توسعه منطقه در حل آن مشکل مساعدت نمایند. همچنین از خیرین محترم منطقه نیز انتظار داریم با کمک و مساعدت همیشگی خود در راه ساخت خانه لارستان گام های پایداری بردارند و بدانند بی شک در تاریخ بلند منطقه لارستان در تمام ادوار نمایندگی مجلس همواره به نیکی از آنان یاد خواهد شد.

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۳:۴۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین