شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۷:۵۵ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

رضایی: کرونای انگلیسی به سمت لارستان هم می آید؛‌ فاجعه در کمتر از 48 ساعت رخ می دهد

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه  فرسایشی شدن مراقبت ها عادی انگاری را در مردم ایجاد نموده اظهار داشت:‌ بالاخره کرونای اگلیسی ناگزیر به سمت لارستان هم خواهد…

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه  فرسایشی شدن مراقبت ها عادی انگاری را در مردم ایجاد نموده اظهار داشت:‌ بالاخره کرونای اگلیسی ناگزیر به سمت لارستان هم خواهد آمد.

دکتر رضایی در گفتگو با میلاد لارستان در خصوص آخرین وضعیت کرونا انگلیسی در منطقه و کشور گفت:

سرعت شیوع و سرایت این ویروس بسیار بالا بوده و اگر دردفعات قبل موج های همه گیری کرونا بین زمان افزایش ابتلا به کرونا تا افزایش بستری ها و مرگ میر حدود ۲ هفته زمان طی می شد اما در این مورد متاسفانه بین فاصله ۴۸ تا ۷۲ ساعت یک منطقه بزرگ در حد شهرستان می تواند وارد بحران جدی گردد.

وی گفت: در حال حاضر با توجه به شناسایی این ویروس جدید در کشور و شیوع آن،‌در منطقه لارستان نیز حساسیت ها بیشتر شده و چند نمونه مشکوک نیز به آزمایشگاه مرجع تهران ارسال شده که خوشبختانه هیچ کدام مثبت نبوده اند. اما این موضوع چندان خبر مهمی نبوده و قطعا این ویروس به منطقه نیز خواهد رسید.

رضایی اظهار داشت: پروتکل ها همانند پروتکل های کرونا در این نوع ویروس جدید نیز باید رعایت شود ولی نکته حائز اهمیت این که هدف گیری کرونای انگلیسی علاوه بر افراد مسن تر،‌ جوانان و نوجوان ها می باشد.

وی افزود: اصل مراقبت ها استفاده از ماسک به عنوان اولویت اول و پرهیز از تجمع ها و نیز شستشوی مرتب دست ها به عنوان اصول همیشگی مجددا مورد تاکید می باشد.

رضایی در پایان به نکته مهمی اشاره نموده و افزود: خستگی و فرسایشی شدن مراقبت ها عادی انگاری را در مردم ایجاد نموده و متاسفانه به همین دلیل برخی مراسم ها و تجمعات به راحتی برگزار می گردد و این همان نقطه آسیب پذیری است که ممکن است بحران جدی برایمان ایجاد نموده و نوروز ۱۴۰۰ به کام بسیاری خانواده ها تلخ سازد.

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۲ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین