چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۳:۴۱ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

تقسیمات کشوری سال آینده در مجلس دنبال می شود

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با بیان اولویت های این کمیسیون از زمان بررسی تقسیمات کشوری در قوه مقننه خبر داد. به گزارش میلاد لارستان به نقل…

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با بیان اولویت های این کمیسیون از زمان بررسی تقسیمات کشوری در قوه مقننه خبر داد. به گزارش میلاد لارستان به نقل از خانه ملت محمدصالح جوکار با اشاره به ضرورت بازنگری در تقسیمات کشوری، گفت: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به دلیل مشغله ای که برای بررسی اصلاح قوانین انتخاباتی دارد، بعید است امسال بتواند به موضوع مهم تقسیمات کشوری ورود کند. نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه سال آینده، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را داریم، در تلاش هستیم با اولویت موادی از قوانین انتخاباتی مرتبط با دو انتخابات مذکور را اصلاح کنیم، بنابراین فرصتی برای اینکه به موضوعات دیگر ورود کنیم نداریم.

وی بیان کرد: البته تقاضاهای بسیاری برای بررسی تقسیمات کشوری به کمیسیون ارجاع داده شده است که نشان از اهمیت این امر دارد بنابراین در برنامه ریزی صورت گرفته بعد از اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا و مجلس به تقسیمات کشوری ورود می کنیم که برآورد می شود سال آینده وارد دستورکار کمیسیون امور داخلی کشور می شود.

این نماینده مجلس اظهارداشت: با اجرای تقسیمات کشوری، بخش های مختلف کشور ارتقاء می یابند به طور مثال بخش به شهرستان و شهرستان به استان تبدیل می شود که بر اساس ساختارهای پیش بینی شده اعتبار و منابع بودجه ای منطقه تفاوت چشمگیری پیدا می کند.

جوکار تاکید کرد: مبنای تقسیمات کشوری باید سیاسی یا جغرافیایی باشد، در واقع باید گونه ای تقسیمات صورت گیرد که شرایط اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه لحاظ شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی گفت: تقسیمات کشوری در صورتی انجام می شود که منافع آن بر حواشی وزنه سنگین تری داشته باشد اما اگر حواشی بیشتر از منافع مردم باشد یقینا تقسیمات کشوری قابل قبول نخواهد بود.

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۲ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “تقسیمات کشوری سال آینده در مجلس دنبال می شود”

 1. لارستان مهد تمدن ها گفت:

  تقسیمات کشوری بنابر این کذب وشایعه نیست فقط اجراش برای سال دیگه است به هر حال ستون تا ستون هم فرج است خدا کند مسئولین لارستان از این فرصت کوتاه برای دفاع از حق مسلم ما استفاده کنند….

 2. لاری معلم وتقسیمات کشوری گفت:

  برای استان شدن لارستان باید فرمانداریهای منطقه مانند گراش اوز خنج ولامرد ومهر و…….. موافق باشند بنابر این ما لاریها باید رضایت مردم منطقه هم جلب کنیم وگرنه مشکل است

  • شهروندی از شهرستان اوز گفت:

   ما مردم نمک نشناس نیسیتیم لارستان در حق ما حکم پدری دارد اگر هم نارضایتی درجای باشد ولی درمقابل بیگانه از لارستان حمایت می کنند

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین