سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۹ب.ظ
::آخرین مطلب 3 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

مظفری: تکمیل سدخاکی شرفویه،زاهدمحمود و توسعه نخیلات تجاری در دستور کار سال جهش تولید/برندسازی محصولات را به صورت ویژه در جهادکشاورزی دنبال می کنیم

همزمان با سال ۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام  «جهش تولید» نام گذاری شده؛  تیم رسانه ای میلاد لارستان بر آن شده تا مصاحبه هایی با مسئولان…

همزمان با سال ۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری به نام  «جهش تولید» نام گذاری شده؛  تیم رسانه ای میلاد لارستان بر آن شده تا مصاحبه هایی با مسئولان شهرستان و نیز تولید کنندگان منطقه انجام دهد و علاوه بر پیگیری اهداف و برنامه های آنها در این سال، مشکلات احتمالی موجود و نیز پیشنهادهای لازم در خصوص گسترش تولید و صادرات در منطقه را نیز مورد بررسی قرار دهد. تا کنون مصاحبه هایی با روسا و مسئولان ادارات صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، مدیریت برق، مرکز رشد واحدهای فناور لارستان انجام شده و چندین مصاحبه از سایر مسئولان مرتبط با حوزه تولید نیز در روزها و هفته های پیش رو به امید خدا انجام خواهد گرفت. در ادامه مصاحبه هایی با تولید گنندگان منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.

چهارمین  مصاحبه «جهش تولید» با « محمدجواد مظفری معاونت سازمان و سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی لارستان » انجام گرفته است. وی می گوید:

تکمیل سد خاکی زاهدمحمود  و شرفویه، توسعه کشت گیاهان دارویی و جایگزینی ارقام تجاری نخیلات در دستور کار سال جهش تولید

در سال جهش تولید برنامه های متعددی در دستور کار این معاونت می باشد که می توان به  پیگیری پروژه های آبی و خاک از جمله سد خاکی روستای شرفویه، ادامه اجرای سد خاکی روستای زاهدمحمود و توسعه آبیاری تحت فشار در مزارع و باغات و احیا و مرمت قنوات در مناطق و بخش های مختلف شهرستان اشاره نمود. خوشبختانه سد خاکی روستای شرفویه با ظرفیت دومیلیون مترمکعب با پیگیری های انجام شده در حال حاضر  پیشرفت بالای ۸۰% دارد که به امید خدا طی ماههای آینده به بهره برداری خواهد رسید و کشاورزان منطقه شرفویه از اثرات مثبت آن بهره مند خواهند شد.

همچنین تغییر الگوی کشت با تبعیت از کشت های سازگار و کم آب بر و توسعه کشت های گلخانه ای و گیاهان داروئی و تولید محصول سالم، احداث و جایگزینی باغات نخیلات با استفاده از ارقام تجاری، توسعه استفاده از نژادهای اصلاح شده در دامداری ها از جمله دامهای سبک و سنگین نیز در برنامه های سال ۹۹ مدیریت جهاد کشاورزی لارستان قرار گرفته است

پیاده سازی نظام نوین ترویج و افزایش بهره وری با اتکا به نیروی انسانی فرهیخته و توانمند در راستای اجرای الگوی تعالی سازمانی نیز از جمله برنامه های آتی در دست اجراست.

تولید گندم شهرستان به مرز ۱۰۰ هزار تن رسیده است. 

خوشبختانه در سال زراعی جاری به لطف خدا با توجه به بارندگی های مناسب و با تلاش کشاورزان زحمتکش و نظارت همکاران و کارشناسان جهاد کشاورزی شاهد افزایش ۳۶ درصدی در تولید گندم شهرستان بوده ایم به طوری که میزان تولید از ۷۰۰۰۰ تن در سال گذشته به ۹۵۵۰۰تن در سال زراعی جاری رسیده است.

خوشبختانه کرونا بر تولیدات بخش کشاورزی اثر چندانی نداشته است.

با رعایت پروتکل های بهداشتی و استمرار ارائه خدمات لازم شیوع ویروس کرونا تاثیر چندانی بر فعالیت های تولیدی در بخش کشاورزی نداشته است.

توسعه صنایع بسته بندی  و برند سازی جهت گسترش صادرات محصولات هدف مهم جهاد کشاورزی لارستان

همجواری در ارتباط با کشورهای حوزه خلیج فارس و وجود فرودگاه بین المللی می تواند به عنوان فرصت بسیار مناسب و یک نقطه قوت در صادرات محصولات مختلف از جمله گیاهان داروئی و محصولات فرآوری شده کشاورزی مدنظر قرار گیرد. این امر مستلزم توسعه صنایع تبدیلی و بسته بندی محصولات کشاورزی و نیز برندسازی محصولات متناسب با سلیقه و درخواست بازارهای مصرف اشاره نمود  اتفاقا این مورد در دستور کار این معاونت قرار دارد.

اخذ وثیقه سنگین بانکی مشکل عمده کارآفرینان

 به نظر می رسد مشکل عمده کارآفرینان  سرمایه گذاران در جذب تسهیلات دولتی و مشارکتی بانکها اخذ وثیقه های سنگین و شرایط سخت ارائه خدمات بانکی به آنها باشد که می طلبد در این خصوص تمهیداتی اندیشیده شود.

از نماینده مردم انتظار توجه ویژه به بخش کشاورزی و از مردم انتظار سرمایه گذاری در بخش کشاورزی داریم

 با توجه به دیدگاه مناسبی که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به بخش کشاورزی دارند، به عنوان متولی این بخش از نماینده محترم انتظار توجه ، تعامل و همکاری بیشتر در جهت جذب اعتبارات در پروژه های کلان بخش کشاورزی داریم و از مردم عزیز انتظار مشارکت و سرمایه گذاری بیشتر و هدایت سرمایه ها در جهت تولید و اشتغالزائی در بخش کشاورزی و تولید محصولات سالم را خواستاریم.

#جهش_تولید_۴

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مظفری: تکمیل سدخاکی شرفویه،زاهدمحمود و توسعه نخیلات تجاری در دستور کار سال جهش تولید/برندسازی محصولات را به صورت ویژه در جهادکشاورزی دنبال می کنیم”

  1. لارستانی و...... گفت:

    دیشب صدا وسیما برنامه ای پخش میکرد که از ایران سبزی گشنیز به پاکستان حمل میشد وتاجر پاکستانی خریدار گشنیز میگفت ما انها را در پاکستان بسته بندی وخشک میکنیم وبه کشورهای عربی وهمسایه صادر میکنیم حالا تو حدیث مفصل بخوان از وضعیت کشاورزی و…….مملکت ما

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین