یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۳:۴۳ب.ظ
::آخرین مطلب 10 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 0

حسین‌زاده پس از حدود یکسال به جمع خبرنگاران آمد+تکمیلی

سومین نشست خبری حسین حسین‌زاده نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه پس از حدود تقریباً سه سال برگزار شد. به…

سومین نشست خبری حسین حسین‌زاده نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه پس از حدود تقریباً سه سال برگزار شد.

به گزارش میلاد لارستان، در شامگاه روز ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۱ سومین نشست خبری حسین حسین‌زاده نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس شورای اسلامی در دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد.

گفتنی است علیرغم وعده روزهای نخست نمایندگی «حسین‌زاده» که نشست‌های خبری را در مناطق مختلف حوزه انتخابیه برگزار خواهد کرد، غیر از نشست اول در جویم، دو نشست دیگر را در گراش برگزار کرده است.

از وعده‌های دیگر وی اینکه این نشست‌ها را هر شش ماه یک‌بار برگزار خواهد کرد که عملا به سالی یک‌بار تبدیل شده است.

در این نشست موضوعات مختلفی از سوی خبرنگاران رسانه‌های مجوزدار حاضر در جلسه مطرح شد که در زیر بخش نخست این نشست آورده می‌شود:

 

برنامه برای حضور در دور بعد نمایندگی

در خصوص حضور مجدد در انتخابات بنظر من نمایندگی مردم یک توفیق است و بنده نیز با توان قوا حضور پیدا خواهم کرد. تا آنجا که بتوانیم پاسخگوی نیازهای مردم باشیم حضور پیدا خواهیم کرد هر چند که نمایندگی کار بسیار سختی است و باید در پیشگاه خداوند پاسخ داد.

 

آخرین وضعیت ارتقا بیرم

بخش بیرم دارای قدمت چند هزارساله است که لیاقت و شایستگی ارتقا را دارد. از اول دوره نمایندگی برنامه ما ارتقا تمام بخش ها، روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه بوده و پیگیری های مختلفی شده که یکی از آنها ارتقا بخش جویم به شهرستان بود که سال گذشته محقق شد. در بحث بیرم خواسته به حق مردم به وزیر کشور و استاندار قبل و فعلی داده شده اما برای شهرستان شدن نیاز به برخی مولفه هاست که باید در نظر گرفته شود اما باز هم ما پیگیر ارتقا هستیم. حتی شهید جنگجو که شهید مدافع امنیت بیرم هست یکی از خواسته های ایشان همین موضوع بود و خانواده ایشان زمانی که من از شهید در مجلس یاد کردم و درخواست ارتقا بیرم را کردم از من تقدیر نمودند. حتی استاندار فارس دکتر ایمانیه از من در خصوص جدی بودن این موضوع و پیگیری آن سوال کردند و من پاسخ دادم که حاضر هستم اگر بیرم در دوره اول من به شهرستان ارتقا یابد در دوره بعد نمایندگی شرکت نخواهم کرد. نگاه ما مردمی است و فرقی ندارد که مربوط به کدام شهر و بخش و شهرستان است. هم اکنون شهرستان شدن بیرم در مرحله استانی است و اگر در این مرحله تایید و به استان ارسال شود ما نیز پیگیری های خود را ادامه خواهیم داد.

 

آخرین وضعیت سی تی اسکن بیرم

این موضوع کمی طولانی شده و با توجه به آماده بودن بودجه سهم خیر برای این دستگاه باید دانشکده علوم پزشکی لارستان بعنوان متولی کار بر اساس تفاهم نامه های منعقد شده از وزارتخانه پیگیری نماید. مجموعه فرمانداری و علوم پزشکی لارستان پای کار هستند و باید تفاهم نامه های بروز شده با هماهنگی وزارت بهداشت امضا شده و سهم هر بخش واریز گردد تا با کمک نماینده در مرحله نهایی کار به ثمر برسد.

 

تونل بالنگستان و ارتقا جاده های بیرم

این تونل نیازمند حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان است که پس از توقف طولانی و پیگیری صورت گرفته تجهیز کارگاه آن انجام شده و شروع به کار شده است اما بودجه زیادی لازم است و نمیتوان زمان دقیقی برای افتتاح در نظر گرفت.

 

آخرین وضعیت دانشگاه فرهنگیان

در خصوص دانشگاه فرهنگیان ما از روز اول در زمینه فرهنگ پیگیر بوده ایم اما یک سری کارهای اجرایی نیازمند قدم های بزرگی است. با توجه به استراتژی وزارت علوم و آموزش و پرورش مبنی بر وجود دانشگاه فرهنگیان در مراکز استان و داشتن برخی مولفه ها این مورد محقق نشده است. ما باز هم پیگیر هستیم اما باید مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری نیز از این مقوله حمایت نمایند و تلاش های بیشتری در این راستا صورت پذیرد. باید مسئولین شهرستان جدی تر در این فضا قدم بردارند و نماینده حتما تسهیل گر و کمک کننده خواهد بود.

میزان بودجه تزریقی از ماده ۲۳ جهت دانشکده علوم پزشکی لارستان و گراش

بصورت خلاصه باید بیان کرد ماده ۲۳ از مواردی است که میتوان از ظرفیت آن توسط نماینده و مسئولین برای تزریق بودجه استفاده کرد. با تلاش های صورت گرفته ماده ۲۳ پردیس علوم پزشکی لارستان اخذ شد که جا دارد از تلاش کنندگان آن تقدیر و تشکر نمایم. نظر ما هم این است بودجه ای که برای دو دانشکده علوم پزشکی در نظر گرفته شده شایسته این دو دانشکده‌ نیست و کم است اما برای این مورد نیز با همراهی مسئولین دانشکده ها پیگیری نموده ایم. امسال برای اولین بار بودجه ای جهت فضاسازی پردیس در بودجه کشور به میزان ۱۵ میلیاردتومان برای لار و ۹ میلیارد تومان برای گراش اخذ شده است. جهت بخش بهداشت و درمان نیز ۳۷ میلیاردتومان به علوم پزشکی لار و ۱۰ میلیارد تومان به گراش اختصاص یافته است. جهت تکمیل بیمارستان جویم نیز رقمی بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که امیدواریم سال جدید محقق شود.

 

برنامه جهت ایجاد منابع آب پایدار جهت حوزه انتخابیه

دو مورد از معضلات اصلی کشور که مسئولین نیز به آن پرداخته اند یکی آب است و دیگری بحث جاده. نگاه ما نگاه توسعه صنعت در جنوب استان فارس است به همین دلیل بحث آب را از همان اول با جدیت پیگیری نمودیم و سعی کردیم در جهت آبرسانی به مناطقی که با مشکل آب مواجه هستند قدم برداریم. در ابتدا طرح خط یک سد سلمان فارسی را برای آبرسانی به بیرم در نظر گرفتیم و با تغییر انشعاب این خط سعی کردیم با عبور خط یک سد سلمان فارسی از سمت خنج، سه بخش لامرد را نیز به این طرح اضافه کردیم تا هم خنج و هم بیرم از این خط منتفع گردند. به موازات این کار طرح خط دو سد سلمان فارسی که از سمت مبارک آباد جهرم به سمت جویم و بنارویه و لار به سمت بیرم و لامرد خواهد رفت را به جریان انداختیم ه بدلیل هزینه بالای ۸ هزار میلیارد تومانی آن نتوانستیم کد ماده ۲۳ آن را اخذ کنیم اما به اتفاق نماینده لامرد برای این طرح در تلاش هستیم تا کد ماده ۲۳ آن اخذ گردد. ما امیدوار هستیم حداقل خط یک که هزینه آن کمتر است در سال جدید شروع آن صورت پذیرد‌. ما حتی نگاه به آبرسانی از طریق شیرین کردن آب دریا از طریق پروژه آبرسانی به لامرد نیز داریم اما هزینه این اتفاق زیاد است و شاید مقرون به صرفه نباشد. برای بخش صحرای باغ مجوز حفر چاه آهکی گرفته شده است تا حداقل بتوان تا حدی مشکل آب این منطقه مرتفع گردد.

 

دلیل لاک پشتی بودن تزریق پول به پروژه چهاربانده شدن جهرم لار بندرعباس

باید بیان کرد تنها جاده ای که در سال ۱۴۰۱ در قالب تهاتر با نفت بودجه آن مصوب گردید جاده لار به کهورستان بوده که با بودجه حدود ۵۰۰ میلیاردتومان موافقت شده است. در حوزه راه در منطقه انقلابی رخ داده که هم اکنون بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان پروژه های در حال افتتاح یا افتتاح شده داریم. بیش از ۲ هزار میلیاردتومان در مرحله مناقصه است و حدود ۳۳ کیلومتر مسیر جهرم جویم لار بندرعباس نزدیک به افتتاح می باشد. با هر شدت و ضعفی این پروژه ها در حال کار است در حالیکه برای هر کیلومتر راه نیاز به حدود ۱۵ میلیاردتومان هزینه است. در مجموع ۷۲ کیلومتر در قراردادهای جدید آورده شده و ده کیلومتر محور لار به بستک آماده بهره برداری است. در کنار آن مسیرهای شهری و روستایی زیادی در منطقه بهسازی و آسفالت شده و حتی روستاهای بسیار محرومی از نعمت جاده بهره مند شدند. برای تونل با انگشتان بیرم بعد از وقفه چند ساله در مرحله تکمیل کارگاه و شروع به کار است. حوزه انتخابیه شهرستان بسیار گسترده است اما در جای جای آن کار شده یا در حال انجام است. از محل ماده ۵۶ ما ۲۰۰ میلیارد وام گرفته بودیم که تا چند روز آینده ۸۰ میلیارد تومان تزریق خواهد شد در حالیکه ۶۰ میلیاردتومان نیز قبلا واریز شده بود. جا دارد از خیرین راه ساز که نزدیک به دویست کیلومتر جاده را بصورت مشارکتی تقبل کرده اند تشکر نماییم.

 

دلیل تاخیر در اجرای مصوبه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لارستان

از اینکه اداره کل راه و شهرسازی وجود دارد باید اداره کل راهداری نیز وجود داشته باشد شکی نیست و خیلی از جاهای کشور این مسئله اتفاق افتاده است. در حوزه انتخابیه هم پیگیری هایی صورت داده ایم اما به واسطه حساسیت های منطقه ای به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و نه نماینده و در جهت بهره مندی مردم از این امتیاز، عنوان شد یک شهر در حد وسط به عنوان محل استقرار در نظر گرفته شود زیرا استقرار این اداره کل در لار یا لامرد ممکن بود تنش هایی را به همراه داشته باشد. پیشنهاد خنج در این جهت بود که اول شهرستان خنج در حد وسط لار و لامرد قرار دارد و اینکه شهرستان خنج دارای جاده های مهم مختلفی از بابت ترانزیتی است که نفت خیر و گازخیز نیز می باشد. از طرفی ما می‌خواستیم این اداره کل در حوزه انتخابیه باشد و در آخر در نظر داشتیم که مردم اهل سنت شهرستان خنج تکریم شوند. در ادامه بخاطر برخی عجله ها و عدم واقع بینی ها این مطالبه بر زمین مانده و به نتیجه نرسیده است.

آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی و استفاده از ظرفیت شرکت های خصوصی

ما دارای پنج شهرستان در حوزه انتخابیه هستیم و در صددیم که جاده های شهرستان را توسعه دهیم. منطقه ویژه اقتصادی اگر رشد کند می تواند موجب رشد شهرستان شود ولی باید کارگو و گمرک و پروازهای لارستان نیز تقویت شود. وقتی زیرساخت ها آماده شود علاوه بر ارتقا سیاسی می توان برای حتی استان شدن نیز آماده بود. نگاه ما در افق ۱۴۲۰ لارستان توسعه همه جانبه بر مبنای عدالت به ویژه در بحث صنعت است زیرا معتقدیم در حوزه های مختلف دارای ظرفیت های خوبی هستیم که باید به آنها توجه کنیم. بر همین مبنا بحث منطقه ویژه لارستان را پیگیری نمودیم و سازمان برنامه و بودجه استان بودجه هایی برای زیرساخت ها تزریق کردند اما نیاز به بودجه بسیار بیشتری است به همین دلیل از ظرفیت وزارت نفت استفاده کردیم و به شرکت های مختلف خارجی پیشنهاد دادیم که از این منطقه بازدید نمایند اما بحث آب برای منطقه یک مسئله اساسی است. به دبیر قبلی شورای منطقه آزاد دکتر محمد پیشنهاد دادیم در قالب قرارداد ۲۵ ساله منطقه ویژه اقتصادی لارستان را به صورت پایلوت در اختیار چین قرار دهیم اما این کار نیازمند یک نگاه ویژه است و سازمان مناطق ویژه اقتصادی نگرش خود را تغییر دهد و از ظرفیت های موجود در مناطق به خوبی بهره برداری نماید. در مجموع ما پیگیر هستیم تا منطقه ویژه اقتصادی لارستان از این حالت رکود خارج شود.

 

درخواست اخذ مجوز ایجاد درمانگاه درمان بستر در بنارویه

جهت درمانگاه مسئولین بنارویه نامه درخواست آن را تهیه کنند تا ما با همکاری علوم پزشکی لارستان این مورد را پیگیری نماییم.

آبرسانی به بنارویه و زیرسازی و آسفالت جاده آب باریک و فرشته جان

در بحث آبرسانی قدم های خوبی برداشته شده و مخزن آبی نزدیک شهر بنارویه وجود دارد که امیدواریم با تزریق بودجه و تکمیل آن این قدم مهم به نتیجه برسد. در خصوص جاده آب باریک و فرشته جان جویم به جد پیگیری کرده ایم. تفاهم نامه ای بین شهرداری بنارویه و راه و شهرسازی لارستان منعقد گردیده که زیرسازی با شهرداری و آسفالت با اداره کل راه و شهرسازی باشد. شهرداری می تواند از محل بودجه های دولتی که به حساب شهرداری ها واریز شده استفاده نماید تا این مورد را تامین اعتبار نماید تا نتیجه زودتر حاصل گردد.

 

سهم خنج از ایجاد انرژی، پتروشیمی و پالایشگاه

شهرستان خنج دارای قابلیت های خوبی در زمینه انرژی است. ما باید از ظرفیت های مختلف کشور از جمله شهرستان خنج در زمان ناترازی های انرژی و گاز بهره ببریم. بحث مگاپروژه ای که در محمله خنج کلید زده شد از سال ۹۷ متوقف شده بود اما با وجود من به مجلس این موضوع به صورت جدی پیگیری گردید. این پروژه باعث اشتغالزایی بیش از دویست نفر در حال حاضر و بیش از هزار نفر در آینده خواهد شد. پروژه شانول در حال پیگیری است و تعداد زیادی از مردم منطقه جذب اشتغال شده اند. ما در بحث گاز و توسعه انرژی غافل نبوده ایم و برای تمامی مناطق حوزه انتخابیه پیگیر بوده ایم. منطقه بیرم و جویم دارای گاز پرفشاری هستند که در جویم بصورت مشترک با جهرم یک حلقه چاه شروع بکار کرده و در آینده نیز برای بیرم نیز چاه اکتشافی را کلید خواهیم زد. پروژه هما و شانول از پروژه های مهم برای خنج است که آینده روشنی را برای این شهرستان بر پایه انرژی رقم خواهد زد که البته ممکن است زمان بر باشد.

کددار شدن جاده جهرم خنج لامرد

در جهت کد دار شدن جاده دیگ اشکن پیگیر هستیم و تا بحال در سه مرحله مجموعا حدود ۱۵ میلیارد به این پروژه تزریق شده است. این مسیر یک خدمت به مردم منطقه است که به مرکز استان نزدیک شوند.

افزایش تعداد نماینده با توجه به وسعت حوزه انتخابیه

افزایش تعداد نماینده حوزه های انتخابیه نیازمند مولفه هایی از جمله جمعیت است که در منطقه لارستان بزرگ ۳۰۲ هزارنفر جمعیت داریم که هر ۲۸۰ هزارنفر یک نماینده را شامل می شود. البته ما بدنبال مولفه های دیگری از جمله محرومیت و وسیع بودن هستیم تا با استفاده از آن به این مهم دست یابیم‌. به زعم ما افزایش نماینده یک خدمت به مردم است که می تواند خدمات رسانی را با استفاده از آن افزایش داد. در حال حاضر یک نماینده به حوزه شیراز و یک نماینده به حوزه مرودشت و پاسارگاد اضافه خواهد شد و لارستان در رزرو افزایش نماینده قرار دارد و ما نیز قول پیگیری این مورد را خواهیم داد.

افزایش بودجه ورزش خنج و حوزه انتخابیه

کارهای بی سابقه ای در حوزه ورزش حوزه انتخابیه به ویژه در زمینه تزریق بودجه از وزارت نفت صورت گرفته و هم اکنون تمام روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه بجز یک مورد که آن هم پیگیری آن صورت گرفته دارای زمین چمن مصنوعی می باشند . تا الان بیش از صد میلیارد بودجه ورزشی جذب شده و اخیرا نیز سی میلیاردتومان دیگر از محل وزارت نفت جذب کرده ایم که قرار است برای هر شهرستان حوزه انتخابیه، یک سالن ورزشی چند منظوره ویژه بانوان ساخته شود.

عدم تعریف برنامه های زیرساختی و صنعتی در گراش با وجود سه سال گذشت از نمایندگی یک نماینده اهل گراش

اول اینکه ما هیچ وقت وعده ای نداده ایم و اگر مطالبی گفته شده است بر اساس ظرفیت هر منطقه بوده که سعی خواهیم کرد با توجه به ظرفیت مناطق قدم برداریم. من از اول دو وعده دادم اول شفافیت و دوم فراهم سازی فضای مناسب در تهران جهت پیگیری امور شهر و روستا توسط مردم مناطق حوزه انتخابیه بوده است. ایجاد هر کیلومتر تونل در حال حاضر بالای هزار میلیاردتومان بودجه نیاز دارد و باید اگر پروژه ای تعریف می شود بر اساس توجیه اقتصادی و نیازها پیگیری شود. خدا می داند هر آنچه در توان داشته ایم برای شهرستان گراش و بقیه شهرستان های حوزه انتخابیه گذاشته ایم. بعنوان مثال روستای تل پلویی یکی از محروم ترین روستاهای لارستان است که برای رسیدن به آن یک مسیر سخت وجود دارد و مردم آن بعضاً کپرنشین هستند اما به هر سختی بود به آنجا رفتیم و با کمک مسئولین مشکل برق آنجا را حل نمودیم. با حل مشکل برق این روستا امید زیادی به زندگی مردم آنجا بازگشت و حتی مهاجرت معکوس در آن اتفاق افتاد. ما نگاه توسعه ای به روستاها داریم و کمتر روستایی در حوزه انتخابیه دیده می شود که اینترنت و زمین چمن مصنوعی نداشته باشد. مثال دیگر روستای زینل آباد گراش و دیگر روستاهای شهرستان دارای اینترنت، آب مناسب، چمن مصنوعی و گاز هستند و زیرساخت های اولیه فراهم شده است. آیا کمک به روستاهای شهرستان گراش کار برای گراش تلقی نمی شود؟ در حوزه علوم پزشکی بیش از ۷۰ میلیاردتومان جذب بودجه داشته ایم. تکمیل دستگاه رادیوتراپی و سی تی اسکن بیمارستان گراش انجام شده است. در حوزه ورزش زمین چمن ورزشگاه محبی و وزارت نفت صورت گرفته است و دیده می شود. با پیگیری های صورت گرفته شهرک نوین در گراش مصوب شده که ظرفیت پنجاه هزار نفری خواهد داشت. جاده چک چک شهرستان گراش بسیار زمان بر بوده و نامه های مختلفی در مدت سه سال نمایندگی برای آن زده شده و به تازگی ماده ۲۳ برای ۱۷ کیلومتر باقی مانده آن گرفته شده است. برای جاده چک چک ۱۰ میلیاردتومان در بودجه سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است. شهرستان گراش تنها شهرستانی است که مرکز آن به بخش ها و روستاهای آن مرتبط نیست اما با تکمیل جاده چک چک این اتفاق خواهد افتاد. این موارد و موارد دیگر از جمله کارهایی بوده که برای شهرستان گراش با کمک مسئولین مختلف پیگیری شده است که نشان می دهد برای شهرستان گراش کارهای خوبی صورت گرفته است. من از اصحاب رسانه میپرسم که باید چه کاری برای گراش صورت می گرفته که انجام نشده است؟ می توان در حوزه پایین دست پتروشیمی به عنوان یک ظرفیت وارد شد کما اینکه در بیرم با کمک قرارگاه امام حسین(ع) یک واحد کارخانه تولید پلاستیک با هزینه ۱۳ میلیارد ساخته شده که زمینه اشتغالزایی حداقل پنجاه نفر را داشته است. می‌طلبد که سرمایه گذاران منطقه پای کار بیایند و ما نیز از ظرفیت های دولتی به آنها کمک خواهیم کرد. نگاه ما نگاه توسعه محور بر مبنای عدالت در حوزه انتخابیه است.

دلیل نزدیکی به دیدگاه حاکمیت با توجه به شعار مستقل بودن و همچنین شرکت در عزل و نصب ها
ما پیگیر هستیم اما به نظر دستگاه های عزل و نصب کننده احترام می گذاریم. در بحث اعتراضات ایام اخیر ما از طریق دادستانی پیگیری داشته ایم و با حمایت قوه قضاییه این موضوع به سرانجام مثبت رسید. ما فقط از مردم به ویژه مردم اهل سنت محبت دیده ایم و معتقدیم باید از ظرفیت این مردم در مناصب مختلف دولتی بهره برد. از استاندار محترم درخواست دارم مراحل جذب یک نفر از اهل سنت برای بخشداری شهرستان خنج به نتیجه برسد. اهل سنت ما در بخش صحرای باغ میلیاردها تومان هزینه کرده و دو ورزشگاه با نام های امام حسن (ع) و امام حسین(ع) ساخته اند و یا باز مدرسه ای با نام حضرت فاطمه زهرا(س) در صحرای باغ با کمک اهل سنت ساخته شده است.
یکی دیگر از کارهای جدیدی که نماینده برای اولین بار صورت داد حضور در دوبی و پیگیری امور ایرانیان بویژه مردم حوزه انتخابیه در حوزه خلیج فارس بوده است.
ما دارای پنج فرماندار در حوزه انتخابیه هستیم و نگاه ما بعنوان نماینده معتقدیم یک مدیر باید حداقل پنج تا ده سال سر کار خود باشد تا ایده های خود را اجرایی نماید. بنده در بحث عزل و نصب ها فقط مشورت می دهم اما بصورت مستقیم دخالت نمی نمایم. بنده بارها گفته ام ذیل پرچم ولایت بعنوان یک جوان انقلابی پای کار هستم و کاری به چپ و راست بودن ندارم زیرا معتقدم که حق مردم است که به رفاه برسند.

 

انتظار انتصاب جوانان گراشی در سطح ادارات کل

ما باید پیوست های فرهنگی و ظرفیت های اقتصادی هر شهرستان را در نظر بگیریم. درست است که عزل و نصب کار نماینده نیست اما می توانیم برخی افراد را برای سطوح مختلف پیشنهاد دهیم اما برخی جوانان مستعد ما حاضر نیستند از شهر خود برای قبول مسئولیت های اداری به شهرهای دیگر بروند. البته حمایت های خود را در انتصاب مدیران بومی در شهرستان داشته ایم و برخی ادارات ما که مدیر آن غیر بومی بوده در حال حاضر مدیر بومی در آن منصوب شده است.

شنیده های مربوط به وجود اختلاف بین نماینده و فرماندار گراش

اختلافی در این خصوص وجود ندارد اما از لحاظ رفتار سازمانی اختلاف سازمانی موجب رشد خواهد شد. ممکن است اختلاف سلیقه با هر کسی رخ دهد اما ما انتظار داریم مسئولین مصوبات مختلف را در سطوح مختلف پیگیری نمایند. باید بین مسئولین همدلی و وحدت وجود داشته باشد تا رشد حوزه انتخابیه را رقم بزند.

 

دلیل عدم تعریف پروژه های کلان اشتغالزایی در منطقه

اگر دیده می شود پالایشگاه یا کارخانه بزرگی در لامرد و مهر صورت می پذیرد حاصل سالهای سال پیگیری است. اگر دیده می شود بیمارستان ۳۶۰ تختخوابی در جهرم راه اندازی می شود حاصل چهار دوره نمایندگی آقای مهندس رضایی است که الان به نتیجه رسیده است. کارهای بزرگ نیازمند برنامه ریزی و زمان است. ما برای بحث منطقه ویژه اقتصادی لارستان با سرمایه گذاران چینی مذاکره داشته ایم. برای پروژه های منطقه ای با شرکت هایی از ایتالیا، اوکراین و… صحبت داشته ایم اما باید از قبل در بحث آب و جاده زیرساخت ها فراهم گردد. زمانی صنعت ایجاد خواهد شد که زیرساخت ها فراهم باشد. پروژه ای که در خنج کلید زده شده بیش از هزار نفر اشتغالزایی خواهد داشت زیرا این ظرفیت در خنج وجود دارد. اگر بحث های زیرساختی در حال حاضر پیگیری می شود با نگاه به آینده خواهد بود. سرمایه گذار و شرکتهای خصوصی حاضر هستند اما باید زیرساخت آب و راه فراهم باشد. پروژه چاه گازی که بصورت مشترک با جهرم در جویم در حال انجام است خود بالغ بر ۸۰۰ میلیاردتومان هزینه خواهد شد. انقلابی در حوزه انرژی جنوب فارس با پروژه خنج ایجاد خواهد شد که نیازمند زمان است و خنج را بالا خواهد برد.

 

آخرین وضعیت تعیین محدوده لار و گراش

ما تابع قانون بوده و کاری به تعصب و احساسات نداریم. اخیرا جلسه ای در استانداری با حضور معتمدین و مسئولین شهرستان گراش صورت گرفته و مستندات ارائه شده است. قرار است این جلسه با حضور معتمدین و مسئولین لار نیز صورت پذیرد و در ادامه مدارک به دایره حقوقی هیئت دولت ارسال گردد تا مسئله در چارچوب قانون پیگیری و نهایی شود.

 

تعرفه برق پنج شهرستان حوزه انتخابیه

مکاتبات و پیگیری های زیادی از همان اوایل نمایندگی صورت گرفته و کارشناسان هواشناسی در منطقه حاضر شدند و اختلاف دمای دو درجه ای برای این مسئله وجود داشت. خرداد تا مهر تعرفه یک، اردیبهشت تعرفه دو و آبان تا فروردین تعرفه آزاد محاسبه می گردد. طی آخرین جلسه با وزیر نیرو قرار است قانونی ایجاد شود که بحث تعرفه ها تغییر یابد و بر اساس مصرف و منطقه هزینه ها لحاظ گردد. اما باز پیگیر هستیم که تا زمانی که تعرفه ها موجود است اصلاحیه تعرفه برای حوزه انتخابیه صورت پذیرد.

ایجاد اداره مستقل تامین اجتماعی در گراش

این یک کار اجرایی است که توسط فرماندار شهرستان در حال پیگیری است. یکی از مولفه های تامین اجتماعی بحث حدنصاب بیمه شدگان است. انصافا تامین اجتماعی لار نیز همکاری مورد نیاز را داشته اما پیگیری ها ادامه دارد.

 

حل مشکل آب و زیرساخت های فداغ و بحث ارتقا به بخش

نقش اصلی نماینده قانون گذاری و نظارت است. بنظر من ایراد از ساختار ماست که نماینده هم باید بحث نظارت ملی خود را عمل نماید و هم اینکه به حل مشکلات حوزه انتخابیه خود بپردازد. شاید باید کشور ما نیز دارای دو پارلمان یکی برای قانون گذاری و یکی برای حل مشکلات منطقه ای باشد. ما پیگیر حل مشکلات آب شیرین کن و ابفا برای دفاع هستیم. در کنار آن دو میلیاردتومان بودجه از وزارت نفت، ایجاد سوله سپاه و جذب بودجه محرومیت زدایی جهت فداغ صورت گرفته است. ما از بحث مسئولیت های اجتماعی جهت فداغ غافل نبوده ایم و آبرسانی از طریق بودجه محرومین زدایی را در دست داریم. پایگاه سلامت شهری فداغ اخیرا کلنگ زنی شده است.

در بحث ارتقا فداغ نامه نگاری هایی از زمان اوایل نمایندگی انجام شده است. بخش شدن فداغ و شهرستان شدن جویم با هم کلید خورده است که این کار بسیار سخت است. مسئله بخش شدن فداغ در حال حاضر در هیئت دولت است. بدلیل اینکه فداغ دارای برخی مولفه ها نبود این مورد به نتیجه نرسید اما پیشنهاداتی از طرف وزارت کشور مطرح شد مبنی بر اینکه اول فداغ تبدیل به شهر شود و بخشدار مرکزی در هفته روزهایی را در فداغ حاضر شود و پس از مدتی دوباره مسئله بخش شدن به جریان بیافتد. این پیشنهاد با توجه به اینکه قبلا برای جاهای دیگر رخ داده اما توسط خود اهالی فداغ پذیرفته نشد. در حال حاضر مسئله ارتقا فداغ در هیئت دولت است و پیگیر خواهیم بود.

 

دلیل عدم حضور وزیر میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد در حوزه انتخابیه با توجه به سبقه فرهنگی منطقه و حضور وزرا در نزدیکی حوزه انتخابیه

به مرور مسئولین بلندپایه ای از جمله وزیر کشور، وزیر بهداشت، معاون وزیر نیرو …. در حوزه انتخابیه حضور پیدا کرده اند. از وزیر میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد نیز دعوت به عمل آمده تا در منطقه حضور یابند و امیدواریم این دعوت را اجابت نمایند. خود نماینده نیز طی هر ماه تقریبا یک هفته در منطقه حاضر است که بدلیل وسعت حوزه انتخابیه شاید نتوان هر بار به تمام شهرستان ها سر زد و روستاها هم حق دارند که به آنها رسیدگی شود.

وجود فقر جاده در شهرستان اوز

بارها و بارها جهت جاده های اوز جلسه برگزار شده و جاده مربط و بختیارویه با کمک خیرین در حال انجام می باشد.

 

دلیل عدم تحقق تعهدات دولتی مانند مخزن اب، مدارس و اداره ارشاد با وجود انجام تعهد توسط خیرین

ما به جد پیگیر هستیم تا تعهد دولتی مخزن آب اوز مرتفع گردد و هم اکنون در مرحله مشخص شدن پیمانکار است. البته عدم انجام برخی تعهدات دولتی را قبول داریم اما موارد را پیگیری خواهیم کرد و در جریان آنها هستیم.

درخواست ارتقا فیشور به بخش

ما هم خواهان این اتفاق هستیم و در واقع دوست داریم که تمام مناطق حوزه انتخابیه ارتقا یابد. جهت فیشور و بیدشهر نیز پیگیری و مکاتباتی شده اما برای بخش شدن نیازمند مولفه جمعیت هستیم. با این وجود این موارد باز هم پیگیری خواهد شد.

جهت اوز اتفاقات خوبی صورت گرفته که از جمله آنها ارتقا کوره به شهر، اختصاص سه میلیارد تومان جهت شبکه بهداشت اوز، تزریق ۲۶ میلیاردتومان به آموزش و پرورش اوز، اخذ مجوز گرید شهرک صنعتی، بودجه محرومیت زدایی، اخذ ماده ۲۳ بیمارستان راهپیما و …. بوده است.

روشنایی مسیر اوز تا گراش

این محور دارای چند مشکل است. اول اینکه تیر برق ها در حاشیه قرار داشته و باید انتقال پیدا کند. بعد اینکه مشکل سیم برق می باشد. جلساتی با شورای شهر و شهرداری اوز برگزار شده تا این کار بصورت مشارکتی رفع گردد اما از این پیشنهاد استقبالی صورت نپذیرفت. این کار نیازمند اعتبارات است تا مشکلات حل شده و هر دو طرف روشنایی آن تامین گردد. این مورد در برنامه کاری قرار دارد و امیدواریم به نتیجه برسد. جهت برق حوزه انتخابیه ۷ میلیاردتومان اخذ شده که ۳ میلیارد آن برای جابجایی تیر برق می باشد که می توان به این پروژه نیز اختصاص داد.

حل مشکل مسکن شهرستان اوز و ارتقا شهرداری

در بحث اقدام ملی مسکن اوز اراضی تامین شده بود تا ۴ طبقه ساخته شود اما بنا بر نظر فرماندار و معتمدین شهرستان پیشنهاد ساخت مسکن دو طبقه داده شد که باید برخی مراحل دوباره اخذ می شد و باعث شد مراحل کمی طولانی شود. دو فاز شروع شده که یک فاز آن ستون آن تمام شده و فاز دیگر در مرحله فونداسیون است. چند زمین دیگر در نظر گرفته شده و امیدواریم که مراحل بخوبی پیش رفته و فازهای بعدی نیز شروع به کار شود.

در بحث ارتقا درجه شهرداری پیگیری ها از سمت شهرداری صورت پذیرد ما نیز کمک خواهیم کرد.

 

آخرین وضعیت جاده فرشته جان جویم

این مورد پیگیری شده اما باید تعدادی از معارضین رضایت و تعهد می دادند که کار انجام شود. این موضوع زمان بر بوده زیرا جاده در باغ و مزارع مردم قرار می گرفت. رضایت ها گرفته شده است و در دهه فجر کلنگ آن زده شد و امیدواریم زودتر به اتمام برسد.

تاسیس دفتر خبری در جویم

درخواست این مورد به رئیس صدا و سیمای کشور داده شده است و در ادامه با دعوت از نماینده ای از جویم به حضور دکتر جبلی رییس صدا و سیما خواهیم رفت تا این موضوع پیگیری گردد.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۴:۳۲ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “حسین‌زاده پس از حدود یکسال به جمع خبرنگاران آمد+تکمیلی”

 1. قابل توجه نماینده مجلس جناب. حسین زاده گفت:

  دراین نشست خبری هیچ صحبتی. از شهرستان اوز. ودرحواست ها و نیازهای آن وجود. ندارد ودر کمال بی عدالتی ونا برابری آنرا نا دیده گرفته شده است

 2. ناشناس گفت:

  دو صد گفته چو نیم کردار نیست!!!

 3. حق گو و حدشناس گفت:

  آقای حسین زاده چی شد قول دادی کتابدار. فیشور خانم حقیقت پیگیر بیمه و حقوق ایشان میشی ولی بعد از چهار سال هیچ اقدامی نشد ایشان ۱۵ سال سابقه کار دارند

 4. ناشناس گفت:

  ببخشید پاسخ به سولات فقط طفره رفتن بود و بس ، لطفا حداقل کاری که می توانید برای منطقه ویژه اقتصادی لار انجام دهید این است که یک تابلو نصب کنید که بدانیم این منطقه در بیابان لم یزرع کجاست؟!!!

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین