پنج شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۵ب.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان

محور لار – بندرعباس آزادراه می شود/آغاز قطعه 2 پروژه لار – بستک در آینده نزدیک

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه در محور لار – بندرعباس آزادراه احداث می شود، گفت: طول این آزادراه ۲۱۷ کیلومتر است که با ۱ هزار و ۵۰۰…

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه در محور لار – بندرعباس آزادراه احداث می شود، گفت: طول این آزادراه ۲۱۷ کیلومتر است که با ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث خواهد شد.

به گزارش میلاد لارستان محمدرضا باقری فرد با بیان اینکه وسعت حوزه جغرافیایی اداره کل راه و شهرسازی لارستان از ۱۴ استان کشور بزرگتر است، اظهار داشت: در حوزه این اداره کل ۲ پروژه با ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستانهای لامرد (پروژه در حال اجرا) و لارستان تعریف شده است.

وی با اشاره به پیگیری های متعدد از طریق وزارت راه و شهرسازی برای انتخاب پیمانکار مجرب در زمینه های اجرایی، علمی، فنی، مالی و غیره صورت گرفته و تفاهم نامه مالی برای احداث، نگهداری و بهره برداری با سرمایه گذار به امضاء رسیده است، افزود: امید می رود پس از مصوبه هیئت دولت این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد و شروع پروژه آزادراه لار-کهورستان-بندر پل قشم و از کهورستان به بندر شهید رجایی بندرعباس اجرایی شود.

احداث آزادراه ۶ خطه در محور لار – بندرعباس

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه این پروژه در جزء یکی از ۱۰ محور اصلی و ترانزیتی حمل کالا و بار از جنوبی ترین نقطه کشور به مرکز و شمال ایران خواهد بود، تصریح کرد: طول این آزادراه از پمپ بنزین لطیفی ۲۱۷ کیلومتر، با ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث، که باعث حمل سریع کالا و مسافر، کاهش مصرف سوخت، صرفه جویی در وقت، کاهش تصادفات و غیره می شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره زمان شروع پروژه، ادامه داد: توافقنامه به امضاء رسیده، سرمایه گذار در حال طی مراحل قانونی است و پیش بینی می شود تا پیش از شش ماهه آینده تبدیل به قرارداد نهایی شود.

آغاز قطعه ۲ پروژه لار – بستک در آینده نزدیک

باقری فرد از برگزاری مناقصه ادامه پروژه محور لار – بستک و اتمام مراحل احداث ۳ کیلومتر از این بزرگراه خبر داد و افزود: فاز ۲ این پروژه به طول ۲۶ کیلومتر با اعتباری ۵۴ میلیارد تومان در حال انتخاب پیمانکار است که به دلیل اتصال جنوب فارس به شهرستانهای بستک، بندرلنگه، بندر آفتاب و جزیره کیش از پروژه های اولویت دار محسوب می شود و از مجموع ۶۵ کیلومتری که در حوزه لارستان قرار دارد، با احداث جاده ۱۲ کیلومتر کاهش مسیر خواهیم داشت.

بهره برداری از بزرگراه اوز – گراش تا ۳ ماه آینده

این مسؤول از اجرای پروژه اوز-گراش به طول ۱۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: عملیات احداث پل ها در این مسیر به اتمام رسیده و مراحل انجام آسفالت در حال اجراست و امید می رود این پروژه که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا سه ماهه آینده به بهره برداری برسد.

کاهش ۱۱۰ کیلومتری جنوب فارس تا مشهدمقدس

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه مراحل اجرای پل آبنمایی و لوله ای محور درز و سایبان به ایستگاه راه آهن زاهدمحمود با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان شروع شده است، ادامه داد: با تکمیل این پروژه تحول مناسبی در منطقه محرم درز و سایبان ایجاد می کند و باعث تسهیل و کاهش مسیر جنوب فارس به شرق کشور و کاهش ۱۱۰ کیلومتری تا مشهد مقدس خواهد شد.

اتمام حفاری تونل وحدت تا اردیبهشت ۹۷

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ متر از حفاری تونل وحدت در محور لار – جهرم انجام شده و به دلیل همجواری با تونل اول انفجارات می بایست با احتیاط انجام شود، افزود: به دلیل حساسیت در کنار و قرارداشتن در محور اصلی و با توجه به کمبود اعتبار، خوشبختانه کار ادامه دارد و امید می رود حفاری این تونل تا اردیبهشت ماه ۹۷ به پایان برسد.

باقری فرد با بیان اینکه اعتبار پروژه لار – جهرم بین ادارات کل استانهای فارس و لارستان تقسیم می شود، تصریح کرد: در این مسیر ۸ پیمانکار در حال فعالیت هستند و با وجود محدودیت اعتبار انتظار می رود اختصاص بودجه در امسال افزایش یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با ابراز خرسندی از اتمام ایمن سازی گردنه نارنجی و کاهش چشمگیر تصادفات در این محدوده، یادآور شد: دو بانده کردن مسیر دهکویه به سمت بریز نیز به تناسب اعتبارات در حال اجراست.

وی بیان کرد: با رایزنی هایی که با پیمانکار طرح های گردنه بریز و تقاطع غیرهمسطح بنارویه شده، با وجود کمبود اعتبار این پروژه ها فعال خواهد شد.

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “محور لار – بندرعباس آزادراه می شود/آغاز قطعه 2 پروژه لار – بستک در آینده نزدیک”

 1. محسن لار گفت:

  خداقوت مهندس

 2. […] به گزارش میلاد لارستان، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکهپروژه محور لار – بندرعباس جزء یکی از ۱۰ محور اصلی و ترانزیتی حمل کالا و بار از جنوبی ترین نقطه کشور به مرکز و شمال ایران خواهد بود، تصریح کرد: طول این آزادراه از پمپ بنزین لطیفی ۲۱۷ کیلومتر، با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث، که باعث حمل سریع کالا و مسافر، کاهش مصرف سوخت، صرفه جویی در وقت، کاهش تصادفات و غیره می شود. […]

 3. روابط عمومی آ.پ گفت:

  مسافت راه های ذکر شده رو با هم مقایسه کنید..راه جدید مسافتش خلی کونتهتر از ۱۱۰کیلومتری است که گفتید …چیزی بیشتر از ۵۰۰ کیلومتر راه لار به مشهد از طریق راه جدید کوتاه تر میشه

 4. لاری گفت:

  خدا قوت مهندس. .ولی از پروژه های راه سازی لامرد غافل نشوید
  بندگان خدا گناه دارن

 5. […] به گزارش میلاد لارستان، مدیر کل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه پروژه محور لار – بندرعباس جزو یکی از ۱۰ محور اصلی و ترانزیتی حمل کالا و بار از جنوبی‌ترین نقطه کشور به مرکز و شمال ایران خواهد بود، تصریح کرد: «طول این آزادراه از پمپ بنزین لطیفی ۲۱۷ کیلومتر، با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث خواهد شد، که باعث حمل سریع کالا و مسافر، کاهش مصرف سوخت، صرفه‌جویی در وقت، کاهش تصادفات و غیره می‌شود.» […]

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین