شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۱ق.ظ
::آخرین مطلب 6 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

مخاطب ساکن علی آباد:آتشنشانی نیامد/آتشنشانی:آدرس اشتباه دادند

یکی از همشهریان اهل روستای علی آباد مدعی عدم حضور آتشنشانان در محل آتش سوزی زمین کشاورزی شد اما مسوول سازمان آتشنشانی لارستان ضمن رد کردن این موضوع گفت: با…

یکی از همشهریان اهل روستای علی آباد مدعی عدم حضور آتشنشانان در محل آتش سوزی زمین کشاورزی شد اما مسوول سازمان آتشنشانی لارستان ضمن رد کردن این موضوع گفت: با وجود آنکه آدرس اشتباه دادند و اطفای حریق خارج از شهر جزء وظیفه ما نیست، مامورین آتشنشانی در محل وقوع حادثه حاضر شدند.

به گزارش میلاد لارستان در پی وقوع آتش سوزی یکی از مزارع کشاورزی در روستای علی آباد بخش مرکزی لارستان و تماس مردم بومی حاضر در این حادثه با سازمان آتشنشانی شهر لار، با انتشار تصاویر و فیلم هایی در فضای مجازی نسبت به عدم حضور نیروهای آتشنشانی انتقاد و اعتراض شده بود.

در پیام های ارسالی توسط یکی از همشهریان از اهالی روستای علی آباد خواستار رسیدگی به این موضوع شده بودند که به همین جهت، مشکل به وجود آمده با سعید منشی مسوول سازمان آتشنشانی لارستان در میان گذاشته شد.

در این گفتگو رئیس سازمان آتش نشانی لارستان ضمن تکذیب عدم حضور نیروهای این سازمان گفت: نیروهای ما در محل آتش سوزی حضور یافته و افرادی که شایعه حضور نیافتن نیروهای آتش نشانی را مطرح می کنند قصدی جز تخریب ندارند.

وی با بیان اینکه وظیفه مهار اینگونه حریق ها در زمره وظایف منابع طبیعی است نه آتش نشانی، افزود: با وجود فاصله ۵۰ کیلومتری از شهر لار نیروهای ما به محل اعزام شدند.

منشی با اذعان به اینکه در ساعت ۱۹ و ۱۷ دقیقه با سازمان تماس گرفته شده و نیروهای ما به جهت آدرس دهی اشتباه، کندرو بودن خودرو به علت حجم زیاد آب در ساعت ۲۰ و ۳۹ دقیقه به محل آتش سوزی رسیده اند، تصریح کرد: صبح روز بعد مالک زمین در تماس با آتشنشانی به دلیل مهار آتش از پرسنل ما تشکر کرده است.

مسوول آتش نشانی لارستان با بیان اینکه هرگونه آتش سوزی در محدوده های خارج از شهر، مناطق جنگلی و مرتعی را می بایست با شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت از جنگلها و مراتع منابع طبیعی گزارش کرد، ادامه داد: حوزه استحفاظی و عملیاتی آتش نشانی نقاط شهری است و اطفاء حریق مراتع، باغات و مزارع و غیره در حیطه وظایف آتش‌نشانی نیست و اگر در این زمینه خدماتی نیز ارائه می شود صرفا به قصد همکاری با اداره منابع طبیعی است.

این مسوول وی با بیان اینکه در جلسه ای که در فرمانداری برگزار شده است مقرر شده تا هرگونه اعزام خارج از شهر می بایست از طرف منابع طبیعی به آتش‌نشانی اعلام و در آن زمان در قالب نیروهای کمکی به کمک منابع طبیعی اعزام شویم، یادآور شد: با این وجود به طور معمول هیچ تماسی با سامانه ۱۲۵ بی جواب نمی ماند.

منشی بیان کرد: با توجه به بارندگی های مطلوب سال جاری و رویش گیاهان و خشک شدن تدریجی آن روزانه شاهد آتش گیری این علوفه ها هستیم به طوری که در ۴۸ ساعت گذشته فقط در شهر لار انجام ۱۲ ماموریت اطفای حریق انجام شده است.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۹:۲۴ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “مخاطب ساکن علی آباد:آتشنشانی نیامد/آتشنشانی:آدرس اشتباه دادند”

 1. ناشناس گفت:

  جناب منشی توقعات به این دلیل است که شورا و شهردار خدمات و هزینه‌های خارج از سازمان خود انجام میدهند لذا نه به وظیفه اصلی خود در شهر می رسند و نه کسی راضی است. متاسفانه جاهای دیگر هم هزینه‌های برنامه خود را می خواهند شهرداری بپردازد

 2. ناشناس گفت:

  درود
  یه حساب کنید ببنید شهرداری در سال چقدر هزینه تبلیغات غیر مرتبط به شهرداری میکند راه را گم کرده ایم دوستمان درست اظهار نظر کرده وقتی حاشیه از متن مهم تر باشد روزگارمان بهتر از این نخواهد شد مهمانان ما هر بار با بازدید از لار میگویند در تخظر ما لار پیشرفتی نداشته گفتار آنان زمانی بر همشهریان محترم ثابت میشود که در یک بازه زمانی از شهری دیگر بازدید نمایند اقا شهرداری یک نهاد اجرایی است شورای شهر را باید تخصصی دید نه اینکه اکر ترکیب انرا نگاه کنیم یک نهاد فرهنگی مذهبی در ذهن ما تداعی شود. اگر بزرگان بفکر نباشند روزگار روشنی در انتظارمان نخواهد بود . یا حق

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین