جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱ب.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

اختصاص 38 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبارات سال99 به لارستان

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، ۳ در صد نفت و گاز و قانون استفاده متوازن از امکانات…

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، ۳ در صد نفت و گاز و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور(توازن)، ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به لارستان اختصاص یافت.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلسه کمیته برنامه­­ریزی شهرستان لارستان به ریاست جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و با حضور مهندس آرش افشاری کارشناس معین شهرستان و جمعی از دستگاه­های اجرایی عضوکمیته برنامه ریزی شهرستان، در فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان سرجمع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی، ۳ در صد نفت و گاز و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور(توازن)، در سال ۱۳۹۹ برای شهرستان لارستان را ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از این رقم، ۸ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان سهم اعتبارات تملک دارایی های استانی، حدود ۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان سهم اعتبارات ۳ در صد نفت و گاز، و ۲۴ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان سهم قانون استفاده متوازن از امکانات کشور(توازن)، به این شهرستان اختصاص‌ یافته است.

جلیل حسنی با تاکید بر گستردگی شهرستان، جمعیت زیاد و با وجود ۵ بخش، ۸ شهر و بیش از ۱۵۰ روستا و وضعیت آب و هوایی، خواستار توجه بیشتر در خصوص افزایش اعتبارات شد و تصریح کرد: براساس مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان، این اعتبارات درموضوعاتی همچون اتمام پروژه­های نیمه تمام شهرستان با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۵ در صد به عنوان یکی از سیاست های مهم دولت، توزیع می گردد.

وی اولویت اول اعتبارات شهرستان را در بحث راه، آب و فاضلاب، حمل و نقل، بهداشت و درمان، توسعه و خدمات شهری، روستایی و عشایری و فرهنگ و هنر اعلام کرد و افزود: بر این اساس بالغ بر ۷۰ در صد اعتبارات امسال به این موضوعات اختصاص داده شده است.

نماینده عالی دولت در لارستان در ادامه اضافه کرد: همچنین این اعتبارات در سر فصل های امور عمومی، برق، طرح هادی روستایی، پوشش فرستنده­های رادیویی و تلویزیونی،آموزش و پرورش، نوسازی مدارس، دین و مذهب، آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی، میراث فرهنگی، ورزش و تفریحات،کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، دفاعی و امنیتی ، امور عشایر، بنیاد شهید، بحران، بهزیستی، انرژی، صنعت و معدن و غیره هزینه می شود.

حسنی با تاکید بر اینکه این اعتبارات برای اجرای بیش از ۱۳۰ طرح نیمه تمام عمرانی، زیربنایی، خدماتی و غیره در شهرستان لارستان تعریف شده است؛ گفت: امسال الزام است که از همین اعتبارات، حداقل ۳ پروژه مهم در حوزه راه و بهداشت و درمان به بهره برداری برسد.

معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه مدیریت بهینه، جلوگیری از فرسایشی شدن اقدامات و نظارت مستمر از الزامات روسای ادارات در جذب اعتبارات شهرستان است؛ تصریح کرد: هنر مدیران شهرستان در این است که حداکثر استفاده را از اعتبارات و امکانات محدود موجود داشته باشند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه پروژه های نیمه تمام، در کنار سایر الزامات قانونی از اولویت های توزیع اعتبارات است؛ خطاب به مسئولین شهرستان گفت: جذب اعتبارات و استفاده از منابع استانی را مدیران شهرستان بطور جد و مستمر پیگیری نمایند.
در ادامه این جلسه مهندس آرش افشاری کارشناس معین شهرستان هم گفت: اعتبارات در قالب الزامات خاص و پیشنهادی شورای توسعه و برنامه ریزی استان توزیع گردیده است.

وی در پایان پروژه های مصوب کمیته برنامه ریزی شهرستان لارستان از محل اعتبارات یاد شده را قرائت کرد.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۳۸ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین