شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱ق.ظ
::آخرین مطلب 13 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

آمار تصادفات لارستان و مرودشت در سه ماهه امسال رکورد زد

رئیس پلیس راهور استان فارس با بیان اینکه برخی از شهرستانها هستند که آمار تصادفات شان نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است،گفت: شهرهای مرودشت و لارستان در سه ماهه نخست…

رئیس پلیس راهور استان فارس با بیان اینکه برخی از شهرستانها هستند که آمار تصادفات شان نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است،گفت: شهرهای مرودشت و لارستان در سه ماهه نخست امسال افزایش تصادفات داشته اند که همین امر موجب افزایش آمار استان شده است.
به گزارش میلاد لارستان سرهنگ مصطفی عباسی در حاشیه جلسه شورای ترافیک استان فارس در گفت‌وگو با خبرنگار شیرازه در خصوص تصادفات حوزه درون شهری،گفت: در تصادفات منجر به جرح  و خسارت حدود ۲۱ درصد کاهش داشتیم و این در حالی است که در تصادفات منجر به فوت حدود ۶ درصد افزایش متوفیان در حوزه درون شهر را شاهد بودیم. عبا سی با بیان اینکه برخی از شهرستانها هستند که آمار تصادفات شان نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است،افزود: شهرهای مرودشت و لارستان در سه ماهه نخست امسال افزایش تصادفات داشته اند که همین امر موجب افزایش آمار استان شده است.
وی با بیان اینکه با بررسی های به عمل آمده عوامل متعددی در بروز تصادفات  خیل هستند،ابراز داشت: اما عمده ترین آنها عامل انسانی است که ۸۵درصد در تصادفات نقش دارند.
عباسی ادامه داد: سرعت غیر مجاز نیز از دیگر عوامل است که هم در درون شهر هم و برون شهری باعث تصادف می شود پس رانندگان باید در جایی که نیاز به سرعت مطمئنه است این نکته را رعایت کنند چون اگر در هر شرایطی اتفاقی حادث شود، می‌تواند خودرو را کنترل کند و هیچ گونه خسارتی به بار نیاورد.
وی افزود: تاکید ما این است که در مسیر های درون شهری و برون شهری رعایت حق تقدم در دوربرگردان ها و تقاطع ها صورت گیرد چون بخش عظیمی از تصادفات منجر به جرح و خسارت را این امر تشکیل می دهد که نیاز است رانندگان هم آشنایی به مقررات داشته باشند و هم در جاهایی که نیاز است حق تقدم را رعایت کنند که مشکلی پیش نیاید.
به گفته عباسی در سه ماهه سال جاری حدود ۸۳ نفر در داخل شهرها بر اثر تصادف فوت کردند که ۵۲ درصد آنها مربوط به شهر شیراز و ۴۸ درصد مربوط به سایر شهرستان ها است و این در حالی است که نسبت به سال گذشته ۱۱ نفر افزایش فوت داشته ایم.
ف ۱۱۰
نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۲ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین