یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۳ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

داستان ادامه دار تعطیلی یا فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در لارستان

تعدادی از دانشجویان و فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی لارستان استان فارس در نامه‌ای خواستار جلوگیری از تعطیلی و انحلال این دانشگاه شدند. به گزارش میلاد لارستان به…

تعدادی از دانشجویان و فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی لارستان استان فارس در نامه‌ای خواستار جلوگیری از تعطیلی و انحلال این دانشگاه شدند.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا، تعدادی از دانشجویان و فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علمی کاربردی لارستان استان فارس در نامه‌ای خواستار جلوگیری از تعطیلی و انحلال این دانشگاه شدند که سرپرست این دانشگاه گفت تصمیم به واگذاری چنین واحدهایی در سطح ملی گرفته شده است.

در بخشی از نامه دانشجویان و فعالان فرهنگی که خطاب به مسئولان مربوط نوشته شده و نسخه ای از آن چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: دانشگاه علمی کاربردی لارستان از سال گذشته (۹۸) تاکنون دچار سرنوشت دانشگاه فرهنگیان شد و با مشکلات واگذاری و سلب امتیاز آن از این شهرستان مواجه شده است.

نامه این افراد حاکی است:‌ این مرکز به عنوان متولی نظام آموزشی مهارتی از سال ۱۳۸۲ در شهرستان لارستان تاسیس شد و تاکنون نقش مهمی در ارتقای سطح دانش و مهارت این خطه و مردم لارستان داشته است از این رو حفظ این مرکز و توسعه فعالیت های آن همواره به عنوان یکی از اهداف مدیران شهرستان مطرح بوده است.

نویسندگان این نامه افزودند:ساختمان این دانشگاه به مساحت حدود پنج هزار متر مربع و با همکاری دولت و خیرین ساخته شده ،در مهرماه سال تحصیلی گذشته و جدید پذیرش دانشجو توسط مرکز استان منع شده و دانشگاه نیمه تعطیل و رشته ها را غیرفعال کرده اند در حالی که در سال ۹۶ این مرکز آموزشی بیشترین میزان جذب دانشجو را در بین مراکز وابسته به استان فارس داشته است.

در نامه عنوان شده است: با توجه به پیگیری های دلسوزان شهر، جامعه دانشگاهی و برخی مسئولان شهرستان و حتی با ارائه نامه توقف واگذاری معاونت بازرسی حقوقی استانداری و حتی وفق رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شورای مرکزی دانشگاه حق هیچگونه واگذاری مراکز آموزشی را نداشته و واگذاری نیاز به مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد؛ اما مسئولان از این قانون سرباز زده اند و این دانشگاه را نیمه تعطیل و رشته های آن را متوقف کرده اند.

این افراد نوشتند: مکاتبات متعدد با فرماندار ، شورای شهر، دانشجویان و فعالان شهر برای منحل نشدن دانشگاه علمی کاربردی لارستان تاکنون نتیجه ای نداشته است.

آنها از مسئولان و مقامات اجرایی استانی و محلی درخواست کردند: امتیاز این مرکز دولتی وابسته به وزارت علوم و تحقیقات فناوری دوباره به شهرستان بازگردد و این مرکز آموزشی نیز همچون ۳ مرکز دیگر فعال در استان فارس و مراکز دیگر کشور به خدمات خود در این شهرستان و منطقه جنوب فارس ادامه دهد تا از تضییع شدن حق مردم و جوانان منطقه و بلاتکلیفی دانشجویان جلوگیری شود.

موضوع واگذاری مرکزعلمی کاربردی لارستان تصمیم ملی است

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی شهرستان لارستان با تشریح برخی جزئیات و فرآیند واگذاری این دانشگاه و نامه جمعی از دانشجویان مبنی بر انحلال این مرکز آموزشی گفت: این موضوع تنها محدود و محصور به شهرستان لارستان نیست و واگذاری برخی دانشگاه های علمی کاربردی یک تصمیم در سطح ملی است.

علی طالع زاده در مصاحبه با ایرنا گفت: واگذاری برخی مراکز وابسته علمی کاربردی در کل کشور از ۲ سال پیش بنا به دلایل مختلف در دستور کار دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور قرارگرفته و تا کنون برخی از این مراکز نیز واگذار شده اند.

وی ابراز داشت: از سال ۱۳۹۷واگذاری مرکز لارستان همزمان با برخی مراکز دیگر در کل کشور در دستور کار قرارگرفت و با تصویب هیات امنای دانشگاه جامع علمی کاربردی مقرر شد، ساختمان مرکز مذکور به دانشگاه دولتی لارستان واگذار و کارکنان نیز به این دانشگاه منتقل شوند.

طالع زاده ادامه داد: تعداد شاغلان و کارکنان مشغول به تحصیل در سال تحصیلی گذشته ۲۵۰ دانشجو بوده که در مهرماه ۹۸ نیز حدود ۳۰ دانشجو به تعداد شاغلان به تحصیل اضافه شده است.

وی ادامه داد: مجوز جذب دانشجو در مهرماه و بهمن ماه ۹۸ در برخی رشته ها و در هر ۲ نوبت فراخوان جذب داده شد که در مهرماه ۹۸ حدود ۳۰ دانشجو جذب شدند اما در بهمن ماه با توجه به تعداد ناچیز متقاضیان هیچ رشته ای به حد نصاب نرسید.

وی گفت: هم اینک نیز شرایط تحصیل برای دانشجویان در حال تحصیل در مرکز علمی کاربردی لارستان توسط دانشگاه دولتی فراهم است.

طالع زاده افزود: به عنوان مثال تمام کلاس های مجازی نیم سال گذشته این مرکز با استفاده از سرورها و خدمات ارائه شده از سوی دانشگاه دولتی بدون کوچکترین مشکلی برگزار شد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی لارستان ابراز داشت: این در حالی است که بسیاری از مراکز استانی در برگزاری کلاس های آنلاین با مشکلات مختلفی مواجه بودند.

مشکلی برای ادامه تحصیل دانشجویان نیست

وی ادامه داد: هیچ دانشجویی برای اتمام دوره تحصیلی مشکلی نخواهد داشت و دانشگاه خود را ملزم به ارائه خدمات و برگزاری کلاس های باقیمانده برای فارغ التحصیلی تمام دانشجویان مشغول به تحصیل می داند و در بهمن ۹۸ نیز حدود ۵۰ دانشجوی این مرکز فارغ التحصیل شدند.

طالع زاده گفت : موارد حقوقی موضوع واگذاری نیز به صورت کامل و در سطح کلان کشور و وزارت علوم بررسی شده است و هیات امنای دانشگاه بر اساس قوانین موجود و مصوب در مجلس شورای اسلامی صلاحیت تصمیم گیری در خصوص واگذاری را داشته است.

این مسئول دانشگاه علمی کاربردی لارستان گفت: دیوان عدالت اداری نیز مصوبه شورای دانشگاه در خصوص اجازه واگذاری مراکز را به درستی ابطال کرده است. اما هیات امنای دانشگاه بر اساس احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی صلاحیت لازم را برای تصویب و اجرای واگذاری ساختمان واحد ها همچنان دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز اعلام آمادگی کرده در صورت وجود متقاضی، امکان راه اندازی مرکز جدید بدون تصدی گری دولتی در لارستان وجود دارد که در این خصوص مذاکراتی از طرف مسئولان شهرستان با جهاد دانشگاهی انجام شده است و سایر بخش ها و حتی بخش خصوصی نیز می توانند متقاضی راه اندازی مراکز جدید باشند.

طالع زاده ابراز داشت: در خصوص ادامه امکان جذب دانشجویان جدید در رشته های علمی کاربردی در نیمسال آینده نیز هنوز وضعیت قطعی مشخص نیست و با توجه به پیگیری های انجام شده امیدواریم هرچه سریعتر موضوع منجر به نتیجه مطلوب شود.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

30 Responses to “داستان ادامه دار تعطیلی یا فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در لارستان”

 1. دانشجوی علمی کاربردی گفت:

  با سلام
  جناب اقای طالع زاده لطفا و خواهشا پای صحبت ها و درد دل های دانشجویان گرافیک هم بشینید
  به ناحق یک ترم حذف ترم شدیم !
  به بهانه های واهی کرونا…
  این یعنی حق الناس…

 2. دانشجوی علمی کاربردی گفت:

  سلام
  اقای طالع زاده ظلمی که در حق دانشجویان گرافیک شد رو پاسخگو باشید
  جذب دانشجوی جدید به چه قیمتی!!!
  میلاد لارستان صدای فریاد دانشجویان علمی کاربردی باشید

 3. دانشجوی علمی کاربردی گفت:

  با سلام
  جناب اقای طالع زاده لطفا و خواهشا پای صحبت ها و درد دل های دانشجویان گرافیک هم بشینید
  به ناحق یک ترم حذف ترم شدیم !
  به بهانه های واهی کرونا…
  این یعنی حق الناس…

 4. ناشناس گفت:

  واقعا اگه قرار به واگذاری بود چرا دانشجو گرفتن

 5. ناشناس گفت:

  با سلام و عرض ادب ولی اصلا به دانشجو های رشته گرافیک توجه نمیشه توجه نمیشه ما الان دو ترم عقب اوفتادیم با این که راحت میتونستیم درسامونو آنلاین پاس کنیم

 6. ک.م گفت:

  ظاهر قضیه از بیرون قشنگه !
  باید دانشجوی علمی کاربردی باشید تا…
  خیلی از دانشجویان از جمله گرافیک معترض هستند به بلاتکلیفیشون…

 7. ناشناس گفت:

  چه جوریاست که دانشگاه وقت پاسخگویی به دانشجوهاشون رو ندارند اما اینجا مصاحبه میکنند!!!!

 8. ناشناس گفت:

  تکلیف بچه های گرافیک رو روشن کنید لطفا…

 9. بی نام گفت:

  گرافیک رو دریابید !

 10. ورودی ۹۷ گفت:

  از شعار تا عمل فرسنگ ها فاصله اس!
  لطفا رسیدگی کنید به اعتراض بچه های گرافیک

 11. ناشناس گفت:

  با سلام
  جناب آقای طالع زاده خواهشا پای صحبت های دانشجویان گرافیک بنشینید و درد و دل هاشونو گوش کنید این ترم به ناحق و به بهانه ی کرونا حذف ترممون کردمن ما ترم آخر هستیم این همه هزینه کردیم فقط واسه یک ترم کل زحماتمون حدر میره
  حق بچه های گرافیک برگردونید

 12. دانشجو گرافیک گفت:

  با سلام
  جناب اقای طالع زاده لطفا و خواهشا پای صحبت ها و درد دل های دانشجویان گرافیک هم بشینید
  به ناحق یک ترم حذف ترم شدیم !
  به بهانه های واهی کرونا…
  این یعنی حق الناس

 13. دانشجو گفت:

  سلام
  جناب آقای طالع زاده
  لطفا این ناحقی و ظلمی که در حق دانشجویان گرافیک شده را پیگیر و پاسخگو باشید

 14. دانشجوی گرافیک گفت:

  طالع زاده افزود: به عنوان مثال تمام کلاس های مجازی نیم سال گذشته این مرکز با استفاده از سرورها و خدمات ارائه شده از سوی دانشگاه دولتی بدون کوچکترین مشکلی برگزار شد.
  ………
  محتملا ما خواب بودیم در زمان برگزاری کلاس ها! !! :))))
  نه تنها کلاس های ما برگزار نشد که به ناحق مارو حذف ترم کردن!!!!!!! بدون اطلاع خودمان!
  و هیچ دلیلی منطقی نیست برای اجرای این عمل! از کمبود اساتید و مشکل کد اساتید گرفته تا کرونا و….

 15. دانشجوی گرافیک گفت:

  .با سلام
  جناب اقای طالع زاده لطفا و خواهشا پای صحبت ها و درد دل های دانشجویان گرافیک هم بشینید
  به ناحق یک ترم حذف ترم شدیم !
  به بهانه های واهی کرونا…
  این یعنی حق الناس…
  خواهش میکنم پی گیری کنید نسبت بع ما بی تفاوت نباشید
  وقتمون برای ما مهمه هزینه ای که کردیم برامون مهمه خواهش میکنم کسی پاسخگوی ما باشه با صدها آرزو پا به دانشگاه گزاشتیم اما متاسفانه باعث پشیمانی ما شده این موضوعات!!

 16. علمی کاربردی گفت:

  ی
  با سلام لطفا پیگیر باشید ب ناحق یک ترم حذف شدیم
  چرا کسی پاسخگو نیس
  تمام شهرا دانشگاه و رشته هاشون برپا هس حتی آنلاین
  چرا کم کاری میکنید

 17. دانشجوی گرافیک گفت:

  اگه قرار بود که این دانشگاه واگذار بشه چرا دانشجو گرفتید وماهارو به تمسخر گرفتید یک ترم حذفی یعنی ازبین رفتن تمام تلاشای دانشجویان گرافیک

 18. دانشجوی ترم ۴ کارشناسی گفت:

  با سلام احترام خدمت جناب آقای طالع زاده
  لطفا به تقاضاهای دانشجویان عزیز رسیدگی کنید
  واقعا حق ما که یک ترم بیشتر نمانده که فارغ و التحصیل بشیم داره ضایع میشه
  و هم هزینه و وقتی که گذاشتیم رو جوابگو باشین ممنون میشیم
  با تشکر

 19. ناشناس گفت:

  باسلام و عرض ادب خدمت اقای طالع زاده ممنون میشم به این چنتا سوال پاسخ بدین
  ۱- به چه دلیل دانشجویان گرافیک حذف ترم شدندووقتی جویا شدیم گفتین به دلیل کرونا در صورتی که در همه شهرها همه کلاس ها به صورت مجازی برگزار شده ؟
  ۲- مجدد که پیگیر شدیم گفتین به دلیل حذف کد اساتید درصورتیکه رشته حقوق همین مشکل داشتن و با کد اساتید دیگه کلاس برگزار شد ونکته قابل توجه وقتی ازواحد استانی

 20. دانشجوی گرافیک گفت:

  باسلام و عرض ادب خدمت اقای طالع زاده ممنون میشم به این چنتا سوال پاسخ بدین
  ۱- به چه دلیل دانشجویان گرافیک حذف ترم شدندووقتی جویا شدیم گفتین به دلیل کرونا در صورتی که در همه شهرها همه کلاس ها به صورت مجازی برگزار شده ؟
  ۲- مجدد که پیگیر شدیم گفتین به دلیل حذف کد اساتید درصورتیکه رشته حقوق همین مشکل داشتن و با کد اساتید دیگه کلاس برگزار شد ونکته قابل توجه وقتی ازواحد استانی پیگیری کردیم از حذف ترم دانشجویان گرافیک مطلع نبودن که هیچ و تعجب کردن و دلیلی برای حذف ترم نمیدیدن
  ۳- اگر دلایل شما کرونا و ی کد اساتید بود که برای ما هیچ کدام قابل قبول نیست به چه دلیل دروسی که عملی نبود ویا دروس عمومی برگذار نکردین و این دروس حذف کردین

 21. دانشجوی علمی‌کاربردی گفت:

  دانشجوی علمی کاربردی مرداد ۱۰, ۱۳۹۹ در ۵:۱۹ ب.ظ
  با سلام
  جناب اقای طالع زاده لطفا و خواهشا پای صحبت ها و درد دل های دانشجویان گرافیک هم بشینید.
  به ناحق یک ترم حذف ترم شدیم !
  به بهانه های واهی کرونا…
  این یعنی حق الناس…

 22. ناشناس گفت:

  طالع زاده افزود: به عنوان مثال تمام کلاس های مجازی نیم سال گذشته این مرکز با استفاده از سرورها و خدمات ارائه شده از سوی دانشگاه دولتی بدون کوچکترین مشکلی برگزار شد.

  چقدر جالب برانگیز!!!
  جای تاسف داره که وقت و انگیزه و هدف و هزینه های بچه های گرافیک رو نادیده میگیرید

 23. دانشجوی معترض گفت:

  آقای طالع زاده
  به شهریور ماه و زمان انتخاب واحد نزدیک شدیم. لطفا هرچه سریعتر مشکل دانشجویان گرافیک رو حل کنید و خیال ما رو راحت کنید.
  ترم پیش که به نا حق حذف ترم کردید. اگر این ترم هم چنین اتفاقی بیوفته دیگه ساکت نخواهند موند دانشجویان گرافیک!
  تا امروز هم به امید همکاری شما سکوت کردیم که هنوز اتفاق مثبتی نیوفتاده! لطفا مارو نادیده نگیرید!

 24. ح. ک گفت:

  از مسئولین میلاد لارستان تقاضا دارم نارضایتی دانشجویان گرافیک را پیگیری کنند و فقط صدای مسئولین نباشند. ممنون از زحمات شما

 25. ناشناس گفت:

  آقای طالع زاده! لطفا به درخواست دانشجویان گرافیک قبل از شروع ترم بهمن رسیدگی کنید!!!

 26. ناشناس گفت:

  لطفا به حرف دانشجوهای رشته گرافیک توجه بشه ما میتونستم این ترم فارغ التحصیل بشیم ولی ب لطف بی برنامگی های دانشگاه عقب افتادیم

 27. دانشجوگرافیک گفت:

  سلام
  لطفا یکم به فکر مادانشجوها باشید که واقعا درحقمون داره ظلم میشه
  که ناحق ودلایلی که نمیدونیم چیه یک ترم حذف شدیم
  به بهانه های مختلف
  رشته گرافیک جداازهزینه های زیادی که داشته برای ماوقت زیادی هم گذاشتیم
  توی این سالها وواقعا حیفه که همه صدای مارومیشنون اماکاری نمیکنن

 28. ناشناس گفت:

  سلام لطفا صدای ماروبشنوید وفکری به حال بچه های گرافیک کنید

 29. دانشجو گفت:

  سلام
  لطفا نسبت به برگذاری کلاس ها اقدامات لازم را انجام بدین
  مگه ما چه گناهی کردیم که شدیم دانشجوی رشته گرافیک این دانشگاه

 30. ناشناس گفت:

  خدایی هنوز یه سال نیست اومدی آقای طالع زاده ولی این حجم ناحقی رو در حق دانشجو ها انجام دادن و بی خیال دانشجو های این رشته شدن

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین