یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۱ب.ظ
::آخرین مطلب 29 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

باغ مجموعه‌های ارم در ۳۶ شهرستان فارس ایجاد می‌شوند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: طرح ایجاد باغ مجموعه‌های علمی- گردشگری ارم در ۳۶ شهرستان استان فارس وارد فاز برنامه‌ریزی شده است. به گزارش میلاد لارستان به نقل…

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: طرح ایجاد باغ مجموعه‌های علمی- گردشگری ارم در ۳۶ شهرستان استان فارس وارد فاز برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایرنا، محمد مهدی قاسمی بیان کرد: در مرحله اول این طرح، در هر شهرستان و بر اساس ظرفیت، یک باغدار یا تشکل باغداران آن شهرستان، باغ ارقام محصول اصلی را در یک مجموعه گردآوری و ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه هدف از این اقدام حفظ همه ارقام موجود به صورت یک جا و افزودن ارقام جدید است، گفت: امکان مشاهده جاذبه‌های متنوع آن برای گردشگران نیز فراهم می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: با ایجاد باغ مجموعه‌های ارم، امکان بررسی و پژوهش محققین و کارشناسان میسر و مهارت آموزان هم از سایر ابعاد علمی آن بهره‌مند می‌شوند.

قاسمی با بیان اینکه فارس با اقلیم‌های متنوع و سابقه باغداری، قطب تولید محصولات باغی کشور است، افزود: فارس رتبه اول سطح و تولید محصولات باغی کشور را دارد به طوری که این استان را به عنوان ویترین محصولات باغی کشور می‌شناسند.

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد سطح و تولید محصولات باغی متعلق به این استان است، اظهارکرد: در محصولاتی نظیر انجیر، انار، انگور و گل محمدی رتبه اول، در بادام، خرما و مرکبات رتبه دوم و در سیب رتبه سوم تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: تلفیق ظرفیت باغبانی استان فارس با ظرفیت‌های گردشگری، سهم ارزش افزوده قابل توجهی را برای استان به ارمغان خواهد آورد از این رو طرح ایجاد باغ مجموعه‌های علمی- گردشگری ارم وارد فاز برنامه‌ریزی شده است.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۶ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین