دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۲ق.ظ
::آخرین مطلب 8 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی فارس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد با هدف بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران جدید خبر داد. سید مصطفی هاشمی…

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد با هدف بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران جدید خبر داد.
سید مصطفی هاشمی در جلسه‌ای با فرماندار شهرستان لامرد گفت: شهرک صنعتی انرژی بر دارای بیش از هزار هکتار مساحت است که برای استقرار صنایعی که نیاز به مصرف انرژی بالایی دارند احداث شده است.

به گزارش میلادلارستان به نقل از باشگاه خبرنگاران، او با اشاره به نزدیکی این شهرک صنعتی با منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با توجه به استقرار صنایع بزرگی نظیر آلمونیوم، این شهرک صنعتی بستر مناسبی برای استقرار صنایع پایین دستی آلومینیوم فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: برای تامین آب این شهرک صنعتی قرارداد با آبفا منعقد شده، علاوه برآن از ظرفیت خط انتقال آب خلیج فارس به لامرد نیز استفاده خواهیم کرد.

هاشمی در ادامه با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی لامرد و ناحیه صنعتی نیرایی در این شهرستان از انعقاد ۶۵ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک‌های صنعتی لامرد خبر داد و گفت: تاکنون۳۲ واحد تولیدی، صنعتی و صنفی نیز با اشتغال ۵۵۰نفر در مرحله بهره‌برداری است.

او همچنین بر اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی لامرد تاکید کرد و گفت: در این زمینه نیاز است دستگاه‌های اجرایی متولی در شهرستان نیز حمایت وهمراهی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از قاطعیت برای اجرای طرح فسخ اراضی راکد خبر داد و گفت: اراضی که قرارداد‌های آن تا قبل از سال ۱۳۹۸است و هیچ گونه ساخت وسازی انجام نشده فسخ و به متقاضیان واجدالشرایط واگذار می‌شود.

فرماندار شهرستان لامرد نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان در بخش‌های مختلف، گفت: به علت وجود زیرساخت‌های مهم انرژی، شهرستان لامرد جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد.

ابراهیم کرامت فر گفت: تصویب منطقه آزاد لامرد، وجود میادین گازی، احداث طرح نیروگاه برق ۹۳۰مگاواتی و اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس بعنوان مهمترین جاذبه‌هایی است که هر کدام می‌تواند برای جذب سرمایه گذار عامل موثری باشد.

او با تاکید بر حمایت از راه‌اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد گفت: تمام زیر ساخت‌های مورد نیاز این شهرک صنعتی نظیر آب، گاز و برق درحال مهیا شدن است و می‌تواند بستر‌های لازم برای استقرار صنایع انرژی بر را فراهم کند.

فرماندار شهرستان لامرد در ادامه بر راه‌اندازی واحد‌های راکد و فسخ قرارداد افرادی که زمین را دریافت و هیچ ساخت و سازی انجام نداده‌اند، تاکید کرد.

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۰۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین