یکشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۸ب.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 3

مطالبه گری دانش آموزان دهه هشتادی و نسل چهارمی های انقلاب از مسئولان لارستان (بخش اول)

در نشست سه ساعته نسل چهارمی های انقلاب،‌دانش آموزان تمرین مطالبه گری از مسئولین را مرور نمودند. به گزارش میلاد لارستان چهارشنبه گذشته و با پیگیری بسیج دانش آموزی و …

در نشست سه ساعته نسل چهارمی های انقلاب،‌دانش آموزان تمرین مطالبه گری از مسئولین را مرور نمودند. به گزارش میلاد لارستان چهارشنبه گذشته و با پیگیری بسیج دانش آموزی و   امور تربیتی آموزش و پرورش لارستان جلسه مطالبه‌گری دانش‌آموزان  دهه هشتادی از مسئولین شهرستان در محل فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.  در این جلسه که فرماندار و معاونین وی ،مدیر آموزش و پرورش، شهردار، ریاست تربیت بدنی و رییس شورای شهر لار حضور داشتند  نمایندگان بسیج، شورا و تشکل‌های دانش‌آموزی به نمایندگی از کلیه دانش‌آموزان مطالبات خود را به اطلاع مسئولین رساندند.

در این نشست سه ساعته که با عنوان «به وقت نسل چهارمی‌ها» تشکیل شده بود موارد و خواسته های جالبی مطرج گردید که طی چند بخش و با نام مطرح کنندگان درخواست ها در میلاد لارستان منتشر می شود. در پایان هر بخش نیز متولی پیگیری مطالبات مطرج گردیده است. ضمنا برخی از مطالبات به دلیل حفظ جذابیت به همان فرم محاوره ای بیان شده است. بخش اول را در ادامه می خوانیم.

 

۱) تعداد  زیادی از دانش آموزان  در مسائلی توانمند هستند. به طور مثال آموزش وپرورش مسابقات المپياد ورزشی برگزار میکند  و نخبه ها در این زمینه به اداره ورزش و جوانان معرفی و روی آنها سرمایه گذاری و قهرمان پروری صورت می گیرد اما در رشته های فرهنگی هنری علیرغم رتبه های خوب و کسب مقام و علیرغم وجود استعداد  اما هیچ نهادی در شهرستان وجود ندارد که از ظرفیت این دانش آموزان استفاده کند. این امر یک افت هست  نه تشویق کردن دانش آموز صورت می‌گیرد و نه استفاده از ظرفیت‌شان (زهرا يزداني دبيرستان دخترانه سما متوسطه اول)  (قابل توجه آموزش و پرورش،‌ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان،‌فرمانداری ویژه لارستان جهت پیگیری)

۲) چرا برای زیبا سازی شهر از دانش آموزان کاربلد و با استعداد استفاده نمی شود. چرا نمی توان مجوزی گرفت که بتوان از برخی دیوارهای بلااستفاده در مدارس و سطح شهر استفاده نموده و آنها را زیبا تر نمود. با این اقدام هم دانش آموزان دختر و پسر در زیبا سازی شهرشان فعالیت نموده و هم می توانند نمره فعالیت توسط مدرسه دریافت نمایند. بسیاری از مدارس محروم لار و روستاهای اطراف نیز ما دانش آموزان آمادگی داریم که با کمک شهرداری در راستای ایجاد حیاط پویا و با نشاط در انها به صورت گروه های جهادی و خیرخواهانه مشارکت نماییم (مهرانگیز قنبری دبیرستان فاطمیه) ( قابل توجه شهرداری لار،‌شورای شهر،‌آموزش و پرورش،‌ سپاه لارستان و فرمانداری ویژه لارستان جهت پیگیری)

۳) لزوم ایجاد پژوهشکده درسی  و ضعف در کتابخانه های شهر لار مشهود است. ضعف چند سال اخیر شهر لار عدم وجود پژوهشکده درسی می باشد. جهت استفاده دانش آموزان از کتابخانه های شهر مشکلاتی وجود دارد، منابع کتابخانه محدود بوده  تنوع کمی دارند. فضای کتابخانه ها می تواند جهت بازدهی بالاتر انگیزشی  و متنوع تر شود و در قالب پژوهشکده تغییر نماید. (مهرانگیز قنبری دبیرستان فاطمیه) (قابل توجه آموزش و پرورش،‌ اداره کتابخانه های لارستان،‌ خیرین محترم و فرمانداری ویژه لارستان جهت پیگیری)

 

۴) پیشنهاد وارد کردن موسیقی های اصیل و سنتی ایرانی به مدارس، عدم وجود یک کتاب راهنمای انتخاب رشته برای دانش اموزان نهمی، کمبود ابزار اموزشی، جذب شدن دانش اموزان تحت فشار به جنگ نرم موجود در فضای مجازی، درک نشدن دانش اموز توسط معلمان، عدم وجود مکان مناسب برای ورزش دانش اموزان، کمبود نیروی انسانی کارامد و مفید (زینب برزنه دبیرستان شهدای دانش اموز) (قابل توجه آموزش و پرورش لارستان،‌ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان،‌ سایر ارگان های فرهنگی و فرمانداری ویژه لارستان جهت پیگیری)،‌

 

ادامه دارد.

 

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۴ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “مطالبه گری دانش آموزان دهه هشتادی و نسل چهارمی های انقلاب از مسئولان لارستان (بخش اول)”

  1. لاری گفت:

    هیچ تاثیری ندارد چون مسولین ما غیر بومی هستند.

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین