شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۹:۴۶ب.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

کشاورزان و روستاییان نسبت به درخواست صدور اسنادمالکیت اراضی خود اقدام کنند

معاون امور املاک و کاداستر اداره کل ثبت اسنادواملاک استان فارس گفت: از کشاورزان و روستاییان تقاضا می‌شود با مراجعه به ادارات ثبتی ما یا دفاتر حدنگاری مستقر در روستا…

معاون امور املاک و کاداستر اداره کل ثبت اسنادواملاک استان فارس گفت: از کشاورزان و روستاییان تقاضا می‌شود با مراجعه به ادارات ثبتی ما یا دفاتر حدنگاری مستقر در روستا نسبت به درخواست صدور اسنادمالکیت اراضی خود اقدام نموده تا از مزایای متعدد اسناد مالکیت بهرمند شوند.

شهرام تقدم در گفت‌وگو با خبرنگار میلاد لارستان اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تحقق اهداف مقرر در سند تحول و تعالی قوه قضاییه و قانون جامع حدنگار، با هدف اتمام حدنگاری در سطح استان، در تلاش هستیم تا با تجمیع و بسیج تمامی مولفه های تاثیر گذار و ظرفیتهای استان نسبت به حدنگاری در تمامی عرصه های موجود در محدوده مرزهای جغرافیایی استان و هویت بخشی و مستندسازی املاک و اراضی بطور کامل تا پایان سال ۱۴۰۳ اقدام کنیم.

وی افزود: با همین هدف قرارگاه شهید سلیمانی در مرکز استان با حضور مقام های ارشد استانی از جمله استاندار و رییس کل دادگستری و به تبع آن در کلیه شهرستانها با حضور فرمانداران و روسای دادگستری با جدیت در راستای تحقق صد در صدر حدنگاری استان در حال کار هستند.

معاون امور املاک و کاداستر اداره کل ثبت اسنادواملاک استان فارس تصریح کرد: امروز هم توفیق پیدا کردیم جهت بررسی پیشرفت حدنگاری و نظارت بر عملکرد شرکتهای مهندسی مشاور طرف قرارداد که در حال تولید نقشه و اطلاعات مکانی هستند در منطقه جنوب استان حضور پیدا کنیم و عملکردهای شهرستانهای لارستان، لامرد، جویم، خنج، بیرم ، گراش و مهر را بصورت میدانی دنبال کرده و مسایل و مشکلات احتمالی را رفع کنیم.

این مسوول با بیان اینکه امسال یکی از راهبردهای اصلی و اولویت های ما تثبیت و صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی است، خاطر نشان کرد: با مصوبه اخیر قرارگاه مرکزی حدنگاری در این خصوص که قانون منع خرد شدن اراضی و رعایت حدنصابهای فنی نمی‌تواند مانع صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی قبل از سال ۱۳۸۵ باشد به جهت اینکه قانون جامع حدنگار مصوب سال ۱۳۹۳ است و این قانون خاص موخر قانون منع خرد شدن اراضی را تخصیص میزند قادر خواهیم بود با سرعت بیشتری نسبت به حدنگاری عرصه های کشاورزی و صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: از اداره امور اراضی تقاضا می‌شود تا با تعامل بیشتر و در حداقل زمان ممکن نسبت به پاسخ استعلامات لازم به ادارات ثبتی ما اقدام تا همکاران ما نیز تشریفات قانونی صدور اسناد را به سرعت انجام و حدنگاری در این عرصه ها نیز به اتمام برسد.

تقدم با اشاره به اینکه نظم بخشیدن و ساماندهی و حدنگاری اراضی و املاک و مدیریت بهینه زمین به جهت کاهش تولید پرونده های محاکم قضایی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و قطعا صدور اسناد کشاورزی هم در همین راستا کمک زیادی به موضوع خواهد کرد، یادآور شد: از جامعه هدف یعنی کشاورزان و روستاییان تقاضا کرد با مراجعه به ادارات ثبتی ما یا دفاتر حدنگاری مستقر در روستا نسبت به درخواست صدور اسنادمالکیت اراضی خود اقدام نموده تا از مزایای متعدد اسناد مالکیت بهرمند شوند.

وی با اشاره به اینکه شاهد هستیم بخشی از مشکلات کشاورزان در خصوص عدم دریافت تسهیلات بانکی و تامین وثیقه های ملکی و ارتقای محیط کسب و کار آنها مربوط به نداشتن سند مالکیت است، عنوان کرد: از کشاورزان و روستاییان استان فارس در خواست می‌شود نسبت به تقاضای دریافت اسناد مالکیت اراضی کشاورزی خود اقدام و از مزایای آن اسناد بهرمند شوند.

معاون امور املاک و کاداستر اداره کل ثبت اسنادواملاک استان فارس با مهم شمردن حضور فعال در بین مردم و استماع مشکلات ثبتی آنها گفت: راهبرد حضور بی واسطه و چهره به چهره با مردم استان و استماع مشکلات ثبتی آنها و دستور رفع مشکلات ثبتی در چارچوب قوانین و مقررات و احترام به ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی مردم از ارایه خدمات ثبتی جزو برنامه های ما است که در همین راستا میز خدمت در مسجد روستای کرمستج لارستان برگزار و مورد استقبال اهالی روستا قرار گرفت.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “کشاورزان و روستاییان نسبت به درخواست صدور اسنادمالکیت اراضی خود اقدام کنند”

  1. شهروند اوز وسوال ؟؟!! گفت:

    دربین این شهرستان ها. تنها شهرستان. اوز. است که اداره ثبت. اسناد. واملاک. ندارد. اما مسولین. دم. از وحدت وعدالت. و……می زنند اما این اداره مهم وخدمت گذار. را در اوز تاسیس نمی کنند

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین