دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۹:۱۶ق.ظ
::آخرین مطلب 8 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

فضای مجازی؛ عامل اصلی بدحجابی منطقه از دیدگاه 500 لارستانی+آمار

چندی پیش در خصوص اهمیت موضوع عفاف و حجاب و دلایل بدحجابی در منطقه و ۲۶ ارگان متولی امر عفاف و حجاب صحبت های و مصاحبه هایی انجام شد. پرسشي…

چندی پیش در خصوص اهمیت موضوع عفاف و حجاب و دلایل بدحجابی در منطقه و ۲۶ ارگان متولی امر عفاف و حجاب صحبت های و مصاحبه هایی انجام شد.

پرسشي كه اكنون فراروي همه مردم ما خونمايي مي‌كند اين  است كه چرا از پدران متدين و مادران محجوب فرزند بدحجاب تحويل جامعه  مي‌شود؟ كجاي جريان اشكال دارد وقتي پاي درد دل‌ها مي‌نشيني از سير تا پياز جريان برايت بازگو مي‌كنند كه معلوم نيست كدامين علت و كداميك معلول است؟

دوستي مي‌گفت ريشه اين جريان  در ماهواره و اخیرا فضای مجازی است وقتي مي‌گوييم آمريكا و غرب دشمن است  در همه ابعاد دشمن است  نمي‌شود در بعد سياسي دشمن باشد اما در بعد فرهنگي دوست!  او با تمام وجود  و در همه ابعاد دشمني خود را جامه عمل  مي‌پوشاند و ضربه‌هاي خويش را فرو مي‌آورد.

ديگري مي‌گفت همه اين‌ها ناشي از فقر است، فقر  اقسامي دارد همه فقرها كه فقر اقتصادي نيست گاهي فقر، فقر فرهنگي است. وقتي انسان اهميت فرهنگ خودي را ندارند  به فرهنگ بيگانه روي مي‌آورد  و بيگانه عروسك‌وار  بزك مي‌كند و از او سوء استفاده مي‌نمايد.

سومي اظهار مي‌كرد اين‌ها ريشه در لقمه حرام  دارد اگر خانواده‌ها مواظب باشند از حرام  بپرهيزند و بچه‌ها را با مال حلال پرورش دهند حرف‌شنوي از حق هم به دنبال دارد اما وقتي  از حرام مي‌خورند حرف‌شنوي هم نيست و هوا و هوس‌ جاي خود را به عقل و ادراك مي‌دهد و مي‌بيني كه چه مي‌شود.

شخصي مي‌گفت در اذهان جوان‌ها ارزش‌ها را عوض كرده‌اند، ضد ارزش‌ را ارزش نام گذاشته‌اند بي‌حجابي و بدحجابي  و…. نشانه تمدن وتجدد و حجاب و اعتقاد و باورها  را نشانه ارتجاعي وامل‌بازي مي‌دانند بايد به آنها فهماند كه كداميك از كشورها با بدپوشيدن و عريان گشتن به جايي رسيده‌اند  كه ما دومين آن باشيم؟

حتي در كشورهاي غربي زناني كه به مقام علمي يا اجتماعي رسيده‌اند  ارزش‌هاي جامعه خويش را اعم از ارزش‌هاي ديني يا اجتماعي حفظ كرده‌اند و در برابر ديگران خود را نباخته‌اند.

به هر حال اين پرسش مطرح است كه بدحجابي‌ها و ناپسند گشتن‌ها چه علتي دارد آيا مجموع اين چند علل كه بيان گرديد يا عوامل ديگر كه بيان نشده يا پنهان مانده سررشته اين مشكلات است، مسأله‌اي است كه به بررسي  و تحليل بيشتر نيازمند است.

شايد عوامل شمرده شده يا عوامل ديگر در اين مهم دخالت داشته باشند اما هرچه باشد علت‌يابي و رفع موانع عامل مهمي در شناخت مشكل است. بديهي است تا شناخت صحيح صورت نپذيرد رفع مشكل محقق نمي‌شود .

در نظرسنجی که اخیرا از یک جامعه آماری حدود ۵۰۰ نفری توسط میلادلارستان در این خصوص انجام شد، نتایجی قابل تامل حاصل گشت: (نکته:هر شخص امکان انتخاب سه گزینه را داشته است)

عدم وجود قانون قوی و مستدل برای مبارزه با بدحجابی

عدم توجه و نظارت خانواده ها به تربیت فرزندان خویش

وجود ماهواره ها و عدم وجود جایگزین مناسب فرهنگی

 تغییر خلق و خوی مردم منطقه به سمت اشرافیگری و تجمل گرایی

فاصله گیری خانواده ها از اصول مبانی اسلامی و فراموشی آخرت

بیکاری و عدم اشتغال جوانان

فضای مجازی(اینترنت- واتس آپ-تلگرام-اینستاگرام-فیس بوک-توییتر…)

 

hijab

نظر شما چیست؟

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۰۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین