پنج شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۲ب.ظ
::آخرین مطلب 10 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

چرا از مصوبه دولت دهم درباره دو اداره كل ممانعت به عمل می آيد؟

در دولت دهم تبديل اداره صنعت و معدن و تجارت و اداره جهاد كشاورزي لارستان به اداره كل صنعت و معدن و تجارت و اداره كل جهاد كشاورزي تصويب شد…

در دولت دهم تبديل اداره صنعت و معدن و تجارت و اداره جهاد كشاورزي لارستان به اداره كل صنعت و معدن و تجارت و اداره كل جهاد كشاورزي تصويب شد كه با شگردهايي مشتي افراد مغرض و بعضاً ناآگاه اين مهم انجام نشد و اكنون كه بيش از پنج سال از آن واقعه مي‌گذرد  هنوز دولت در ابلاغ مصوبه فوق موافقت نكرده است.

دولت كنوني از سويي تمركز قدرت را خلاف سياست خويش قلمداد مي‌كند از سوي ديگر در تفكيك قدرت و ايجاد آرامش براي مردم گامي برنمي‌دارد، استان فارس استاني گسترده است كه در حال حاضر داراي ۲۹ شهرستان است كه طبعاً مركز استان  امكان مديريت و رسيدگي به شهرستان‌هاي مختلف جنوبي و شمالي خود را دارا نيست.

از سوي ديگر فاصله بعضي شهرستان‌ها مثل لارستان با استان ۳۶۴ كيلومتر است كه به طور متوسط براي رسيدن از مركز شهرستان به مركز استان بيش از ۵ ساعت زمان لازم است و در تداوم اين مبدأ به مقصد چه هزينه‌هاي جاني و مالي و زماني هدر مي‌رود و مردم بايد چه اندازه خطرات را به جان پذيرا باشند.

از سوي ديگر منطقه لارستان ظرفيت اين را دارد كه با شهرستان‌هاي همجوار مركزيت جديدي ايجاد و حجم كار را از مركز استان كم نموده و خود و شهرستان‌هاي اطراف خود را اداره نمايد.

لازم به ذكر است كه اداره صنايع لارستان در توسعه كمّي و كيفي شهرك‌هاي صنعتي پس از شيراز قرار دارد .

در مورد جهاد كشاورزي نيز وضعيت به همين منوال است طبعاً اداراتي كه مورد مراجعه بيشتر مردم مي‌باشند بايد ارتقاء يابند تا مشكلات مردم مرتفع شود.

در حال حاضر در پي احصاء ادارات مربوطه نيستيم اميد است مسئولين رده بالاي مملكتي سعي نمايند مشكل فوق را با موافقت اجرايي نمودن دو اداره كل رفع نمايند تا مردم براي كارهاي روزمره فاصله زماني ياد شده را نپيمايند و به استقبال خطرات جاني  مالي نروند و مشكلات مركز استان هم تقليل يابد.

نكته ديگر دادن مجوز فرمانداري ويژه به يك سري شهرستان‌ها بدون تفويض اختيار مي‌باشد كه اين هم شير بي‌يال و دم و اِشكمي است كه به قول مولانا: «خدا هم نافريد»

 

در اين رابطه در آينده مطالبي خواهيم نگاشت.

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “چرا از مصوبه دولت دهم درباره دو اداره كل ممانعت به عمل می آيد؟”

 1. عزيزالهي گفت:

  متاسفانه جناب مويدي ،دير بفکر رسانه اي کردن اين موضوع افتاديد ،اين در حالي بود که تماميه مصوبات دولت دهم که به ما گفتند لغو شد بصورت گسترده اجرايي شد و اين تنها ضعف نماينده و فرماندار محترم ميباشد که هيچگونه پيگيري نسبت به اين موضوع نکردند

 2. محمد گفت:

  سلام
  دولت یازدهم کدام یک از کارهای دولت قبل رو انجام داده که این دومیش باشه

 3. علي گفت:

  چرا دانشگاه علوم پزشکي لارستان را از قلم انداخته ايد ،ما به يه دانشکده ي علوم پزشکي اونم زيرمجموعه ي شيراز راضي شديم و جالبه که ميگن دانشگاه علوم پزشکي فقط و فقط بايد ساختمانش ساخته بشه که بهمون بدن ،و اين در حاليه که جهرم و فسا ابتدا دانشگاه رو در يک ساختمان مستقر و بعد ساختمان و پرديس دانشگاهي بزرگي ساختند

 4. ميااد گفت:

  هنوز مصوبه ي دو اداره کل لارستان در سايت هيات دولت پابرجاست

 5. ناشناس گفت:

  ما روز به روز جمعيتمون کم و کمتر ميشه ،از زمانيکه خنج زيرمجموعمون بوده تا الان بيش از ۱۵۰هزار نفر از جمعيت لارستان کم شده ،اي کاش مثل جيرفت که به ازاي هر شهري که از جيرفت جدا شد چند اداره کل ميگرفتيم ،الان جيرفت بيش از ده. اداره کل. داره که همين اواخر اداره کل فرهنگ جيرفت مصوب شده و جالب انکه مجوز کميسيون فرهنگي مجلس رو ميخاد

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین