سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۷ب.ظ
::آخرین مطلب 7 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

طرح آمایش سرزمین استان فارس ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: پیشرفت فیزیکی طرح آمایش سرزمین استان فارس ۹۳ درصد است و تلاش می‌شود در یکی دو ماه آینده در صحن شورای برنامه‌ریزی…

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس گفت: پیشرفت فیزیکی طرح آمایش سرزمین استان فارس ۹۳ درصد است و تلاش می‌شود در یکی دو ماه آینده در صحن شورای برنامه‌ریزی استان ارائه شود.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ ساسان تاجگردون پیش از ظهر امروز در جلسه ارائه مطالعات آمایش استان فارس اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی طرح آمایش سرزمین استان فارس ۹۳ درصد و تقریبا جمع‌بندی شده و تلاش می‌شود در یکی دو ماه آینده در صحن شورای برنامه‌ریزی استان فارس ارائه شود.

تاجگردون با بیان اینکه طرح مطالعه آمایش سرزمین یک مطالعه پایه‌ای و مهم برای توسعه استان محسوب می‌شود، گفت: مطالعات طرح آمایش سرزمین فارس با یک هدف نظام‌مند دنبال شد و خوشبختانه در مراحل پایانی کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه استان فارس از استان‌های پیشرو در این طرح است و از ظرفیت علمی نخبگان استان برای پیشبرد این مطالعات استفاده شد، عنوان کرد: از آنجا که اعتقاد داریم مدیران ارشد استان فارس در جمع‌بندی مطالب نقش موثری دارند امروز از آنها برای حضور در این جلسه دعوت شده است تا توضیحات مشاور طرح را بشنوند و پروژه‌های خود را ارائه کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس خاطرنشان کرد: هر کدام از مدیران ارشد فارس در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باید به این موضوع واقف باشند که بخش آنها در ۶ ناحیه‌ای که در مطالعات آمایش سرزمین استان فارس تعیین شده است چه نقشی دارد.

وی با بیان اینکه توسعه استان فارس خارج از توسعه کشور نیست و ما به طور حتم تلفیقی از آمایش سرزمین را در استان‌های همجوار خواهیم داشت، افزود: ما در این مرحله آمایش سرزمین استان فارس را می‌بینیم و تا بحث اصلی آمایش بخش و آمایش تلفیقی از استان‌های همجوار در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار دارد که وقتی خروجی طرح آمایش استان فارس آماده شد تلفیقی این دو آمایش هم خروجی خواهیم داشت.

تاجگردون گفت: مشاور طرح با استفاده از یک بانک علمی متشکل از خبرگان که با حضور ۱۵۰ نفر از اندیشمندان بخش دولتی و غیردولتی و دانشگاهیان با تشکیل بیش از ۴۷ پنل تخصصی سیاست‌ها، راهبردها و اهداف بلند مدت طرح آمایش سرزمین فارس را تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه در این طرح استان فارس را به ۶ پهنه تقسیم کرده و راهبردها و سیاست‌ها را مشخص کرده‌ایم، افزود: امروز مرحله آخر طرح است که پروژه‌های مهم دستگاه‌های مختلف اجرایی را کسب و تلفیق می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس عنوان کرد: در کل کشور برای طرح آمایش سرزمین ۵ منطقه تعریف شده است اما در استان فارس به دلیل همجواری با عسلویه و تاثیرپذیری که شهرستان‌های همجوار از عسلویه دارند جنوب فارس به دو ناحیه تقسیم شد و دو کارکرد برای این مناطق در نظر گرفته‌ شد.

 

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۵۶ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین