چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۹ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

چرا حلوا مسقطی لارستان به روسیه صادر نشد؟مسولان پاسخ دهند…

مرداد ماه ۹۶ (حدود یک سال پیش) بود که رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان از صادرات حلوا مسقطی لاری به عنوان سوغات اصیل این شهرستان به کشور روسیه…

مرداد ماه ۹۶ (حدود یک سال پیش) بود که رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لارستان از صادرات حلوا مسقطی لاری به عنوان سوغات اصیل این شهرستان به کشور روسیه خبر داد.

علی محمد ابراهیم زاده در گفت و گو با خبرنگار میلاد لارستان در آن زمان با بیان اینکه با توجه به اقدامات صورت گرفته در جهت ثبت منطقه جغرافیایی حلوا مسقطی لاری بعد از گذشت بیش از ۹۰ سال، تلاش های لازم مبنی بر مطرح نمودن آن در سطح کشور از راه های مختلف و رقابت با برادر خوانده های ناخلف مثل مسقطی یا باسلق شیرازی و غیره، اظهار داشته بود: برای گنجاندن حلوای مسقطی لاری در بین کالاهای صادراتی، مکاتبات با سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس توسط این اداره صورت گرفته است.

وی در آن زمان بیان داشته بود: اقدامات لازم در زمینه توجیه، نحوه و روند ثبت منطقه جغرافیایی حلوا مسقطی لاری بعنوان تنها برند با چنین ثبتی و گنجاندن آن در سبد کالاهای صادراتی (در دسته شیرینی جات) و دفاعیات لازم انجام شده است.

این مسوول تصریح کرده بود: در ادامه با پیگیری های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس مبنی بر صادرات شیرینی جات از استان فارس به کشورهای شمالی ایران از جمله روسیه، حلوامسقطی لاری نیز در ردیف کالاهای صادراتی قرار گرفت که مقرر شد با جلسات کارشناسی اولیه و طرح آن در جلسه با حضور رایزن های اقتصادی روسی بررسی تا سپس اقدامات صادرات صورت گیرد.

اما از آن زمان تا کنون خبری از صادرات محصول به روسیه شنیده نشده و طبق پیگیری میلاد لارستان نام این محصول لااقل در لیست صادرات گمرک لارستان هم نیست.

جای سوال اینجاست که عدم پیگیری مجدد از سوی اداره صنعت معدن و تجارت لارستان موجب این فرصت سوزی شده و یا صنف قنادی های لارستان در این زمینه به خاموشی رفته اند؟ شاید هم بوروکراسی اداری پیگیری مسئولان ارشد شهرستان را می طلبد؟‌

میلاد لارستان آماده است تا پاسخ مسئولان و صنف حلواپزان و قنادی ها را در این زمینه منتشر سازد.

 

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۷ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “چرا حلوا مسقطی لارستان به روسیه صادر نشد؟مسولان پاسخ دهند…”

  1. دلسوز گفت:

    اولاً که مسقطی بنام شیراز ثبت شده
    دوما کو مسوول؟

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین