دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۸ق.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1
فرماندار ویژه لارستان:

امید می رود «خبرگزاری ایرنا» به زود در لارستان شروع به کار کند

فرماندار ویژه لارستان با تقدیر از پیگیری های مسئول خبرگزاری ایرنا استان فارس برای استقرار نمایندگی این خبرگزاری در لارستان، گفت: امید می رود در اسرع وقت و با توجه…

فرماندار ویژه لارستان با تقدیر از پیگیری های مسئول خبرگزاری ایرنا استان فارس برای استقرار نمایندگی این خبرگزاری در لارستان، گفت: امید می رود در اسرع وقت و با توجه به نگاه مثبت مسئول خبرگزاری ایرنا در استان فارس این مرکز مهم خبری در لارستان در آینده نزدیک و به زودی شروع به کار کند.

به گزارش میلاد لارستان جلیل حسنی در نشست مسئولین روابط عمومی ها و اصحاب رسانه لارستان بزرگ با رئیس خبرگزاری ایرنا در استان فارس که در سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد، در سخنانی با بیان اینکه فعالیت رسانه ها و روابط عمومی ها مکمل یکدیگر است، اظهار داشت: این گروه از جامعه تأثیر مهمی در فرهنگ سازی، سبک زندگی، تغییر الگوی رفتاری و اخلاقی بر فرد و خانواده، اقتصاد و اشتغال، سیاست و حتی بر سبک زندگی اعتقادی تأثیرگذار هستند.

وی با تأکید بر اینکه رسانه ها در هر شرایطی باید مورد احترام قرار گرفته و مسئولان پاسخگوی سوالات و درخواست های آنان باشند، افزود: وقتی یک مسئول به مطالبه یک رسانه پاسخ نمی دهد، نشان دهنده آن است که برای تحقق آن اقدامی صورت نگرفته و ضعف خود را به نوعی به جامعه القا می کند.

فرماندار ویژه لارستان با استتقبال از روحیه انتقادی رسانه های این شهرستان، آن را نشأت گرفته از روحیه مردم برشمرد و تصریح کرد: رسانه ها به نوعی زبان گویای مردم برای بیان مشکلات در نزد مسئولان هستند.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه مجموعه مدیریتی لارستان در پاسخگویی به رسانه ها مناسب عمل کرده است، ادامه داد: زبان رسانه باید مطالبه گر، انتقادکننده، انتقادپذیر و عدم محافظه کاری باشد و از مصلحت اندیشی ها پرهیز شود.

وی با برشمردن برخی از تفاوت های رسانه ها با روابط عمومی ها، خاطر نشان کرد: هر روابط عمومی نماینده نهاد مربوطه بوده و زبان گویا و چشم بینای یک دستگاه اداری است و به نوعی تلطیف کننده ارتباط یک دستگاه حاکمیتی با بدنه جامعه است و باید بازخورد اقدامات جامعه را برای مدیر تشریح کند.

حسنی با بیان اینکه در صورت دقت، سرعت و حضور رسانه ها در عرصه های مختلف امکان تغییر یک خبر برای یک مسئولان وجود نخواهد داشت، یادآور شد: هنگامی که جای رسانه ها در جلسات، بازدیدها، عملکردها و غیره خالی باشد به طور طبیعی روابط عمومی با توجه به اصالت سازمانی و شغلی به آن شکلی که دوست دارد، یک خبر را در چارچوب درخواست های مدیر بالادستی خود مخابره می کند.

نماینده عالی دولت در لارستان با ابراز تأسف از وجود برخی کمبودها و ایجاد محدودیت های زمانی برای رسانه ها جهت شرکت در تمامی برنامه ها، گفت: در صورت حضور نمایندگان رسانه ها در برنامه های مختلف، جامعه امکان بهره بردن از زوایای گوناگون خبری را پیدا می کند.

وی با تأکید بر روابط عمومی ها برای نشان دادن عملکرد دستگاههای دولتی، بیان کرد: در لارستان با توجه به گستردگی موجود اقدامات مطلوبی صورت گرفته و باید اطلاع رسانی شود.

فرماندار ویژه لارستان با انتقاد از عدم اطلاع رسانی عملکردها توسط برخی از مسئولان و سوء استفاده برخی از جریان های سیاسی از این موضوع به نفع خودشان، تصر یح کرد: نباید بگذاریم اقدامات دولت و واقعیت ها نادیده گرفته شود و نیاز است تا دستگاهها از نسبت به عملکردهای خود بی تفاوت باشند که این مهم نیاز به سرعت عمل روابط عمومی ها دارد.

این مسئول اشاره به اینکه کارآمدی یا ضعف دولت نشان دهنده نقاط قوت یا ضعف نظام است، ادامه داد: همه ما که علاقمند به نظام اسلامی و تابع نظام ولایت فقیه هستیم، باید بدانیم که ضعف و سست کردن پایه های قدرت نظام که یکی از آنها دولت است، در واقع ضربه زدن به خود نظام خواهد بود.

حسنی با ابراز خرسندی از حضور مسئول خبرگزاری «ایرنا» در استان فارس به شهرستان لارستان، بیان کرد: خوشبختانه مدیرمسئول خبرگزاری ایرنا در استان فارس از ظرفیتها، پتانسیل ها، روابط های اجتماعی، پیوستگی فرهنگی، تاریخچه درخشان لارستان اشرافیت و اطلاع کافی دارند.

وی با تقدیر از پیگیری های مسئول خبرگزاری ایرنا استان فارس برای استقرار نمایندگی این خبرگزاری در لارستان، تصریح کرد: امید می رود در اسرع وقت و با توجه به نگاه مثبت مسئول خبرگزاری ایرنا در استان فارس این مرکز مهم خبری در لارستان در آینده نزدیک شروع به کار کند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه انتظار می رود با حمایت خبرنگاران، مشارکت خیرین و سیستم های دولتی بتوان این مرکز خبری را به یک منبع قوی و تأثیرگذار تبدیل کرد، ادامه داد: خوشبختانه مشاهده شده که با حضور خبرگزاری ایرنا در یک منطقه، نقاط قوت یک جامعه در سطح ملی و استانی و همچنین مشکلات را به مسئولان منعکس کرد.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۰ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین