جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۱۴ب.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

شهرستان شدن اوز و خواسته لارستان…

با سپري شدن حدود ۱۰ سال از شهرستان شدن گراش و براساس مصوبه هيئت دولت ۷ شهرستان به شهرستان‌هاي استان فارس اضافه شد و اين استان با ۳۶ شهرستان يكي…

با سپري شدن حدود ۱۰ سال از شهرستان شدن گراش و براساس مصوبه هيئت دولت ۷ شهرستان به شهرستان‌هاي استان فارس اضافه شد و اين استان با ۳۶ شهرستان يكي از استان‌هاي پهناور كشور محسوب مي‌شود.

از ميان ۷ شهرستان فارس، شهرستان اوز از منطقه لارستان به عنوان پنجمين شهرستان منفك شده از لارستان پس از پيروزي انقلاب محسوب مي‌شود كه به ترتيب قدمت زماني عبارتند از: لامرد – مُهر – خنج – گراش و اوز.

ضمن تبريك به مردم فرهنگ‌دوست اوز، اميد است فرزندان جدا شده از مام خود (لارستان) با همكاري شهرستان مادر و با تلاش يكپارچه در تشكيل استان‌ لارستان همت نمايند تا وحدت و انسجام و هماهنگي در همه ابعاد گسترش يابد و منطقه به سرزميني نمونه و الگويي مثال‌زدني مبدل شود و با دلسوزي مضاعف، تمام مناطق لارستان كهن در اوج تعالي و ترقي به حيات خويش ادامه دهند و دولت‌ها با همكاري و همگامي خيرين منطقه بتوانند احتياجات مردم را به نحو مطلوب مرتفع نمايند و روز به روز به آرامش و اطمينان خاطر مردم منطقه بيفزايند.

نكته‌اي كه بايد فرزندان لارستان در نظر بگيرند اين است كه با تفكيك از استان پهناور فارس امكان رسيدگي افزايش مي‌يابد و راه توسعه گسترده‌تر، گشوده شده و نتيجه بهتري عايد كل منطقه خواهد شد.

از سوي ديگر مسئولين نيز بايد توجه داشته باشند هيچ يك از شهرستان‌هاي استان فارس ظرفيت لارستان را براي مركزيت ندارد و شرايط دروني و بيروني آن به گستردگي شرايط لارستان نمي‌باشد.

لذا شايسته است خدا را در نظر بگيريم و بدون حُبّ و بغض اسباب توسعه و ارتقاء لارستان  را فراهم آوريم تا مشكلات مردم بهتر حل و  فصل شود و خواسته به حق مردم لارستان جامه عمل  پوشد.

 

سردبیر

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۸ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “شهرستان شدن اوز و خواسته لارستان…”

 1. خودمونی گفت:

  کجایند کسانی که زمان نوشتن طومار حب و بغض شان زبان زد بود ایا ان زمان هم خدا را در نظر داشتند ….ان شاالله همین باشد که نوشته اید امیدوارم خداوند همه را به راه راست هدایت فرماید تا به توسعه پایدار وپیشرفت منطقه برسیم….ان شاالله….

 2. شهروند لاری گفت:

  بل توجه به. فاصله بخش. جویم. تا. حهرم. که. غیلی. کمتر. از. فاصله ان. تا. لار. است. در صورت. جذایی. جویم. وارتقای. ان. امتیازی برای. شهرستان. جهرم. است. مواظب. باشبم. که. لارستان. بیشتر. ازارین. کوچک. نشود وگرنه. در اینده. لارستان. کوچک. شده. نمی تواند. در مقابا جهرم. ولامرد. حرفی. برای. استان. شدن داشته. باشد

 3. تذکر. به مسولین. از شهر قدیم صبوری گفت:

  من هم به مسولین. لازستان تاکید دارم که این دفعه دیگر نگذاریم بخشی از. لار جدا شود مخصوصا بخش جویم که فاصله ان. وهم چنین از نظر. فرهنگ. وزبان به شهرستان جهرم نزدیکتراست خدا می داند لارستان کوچکتر میشود. وکم کم به یک شهرستان معمولی. تبدیل میشود ودر اینده. تقسیم. فارس حرفی برای گفتن. ندارد. همه. لارستانی ها. مواظب. باشند

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین