سه شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۵:۲۴ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

بازخوانی وعده‌ها و عملکرد 7 عضو شورای شهر لار پس از 42 ماه!!

بیش از ۴۲ ماه و به عبارتی ۳ سال و ۶ ماه از زمان انتخاب اعضای شورای شهر لار در دوره پنجم می‌گذرد و اکنون کارنامه این شورا در پیش‌روی مردم قرار دارد.

به گزارش میلاد لارستان، بیش از ۴۲ ماه و به عبارتی ۳ سال و ۶ ماه از زمان انتخاب اعضای شورای شهر لار در دوره پنجم می‌گذرد و اکنون کارنامه این شورا در پیش‌روی مردم قرار دارد.

در روز ۸ خردادماه و چند روزی پس از انتخابات شورای اسلامی شهر لار، خبرنگار میلاد لارستان با جمع‌ٖآوری برگه‌های تبلیغاتی افراد منتخب و راه‌یافته به شورای شهر، آن را در قالب متنی با عنوان «وعده های ۷ منتخب مردم در شورای شهر لار در دوران انتخابات چه بود؟» منتشر کرد تا پس از گذشت زمان و نزدیک شدن به ماه‌های پایانی فعالیت این شورا، با بازنشر آن و بازخوانی وعده‌ها، امکان تحلیل کارنامه کاری شورای شهر لار و همچنین قضاوت بهتر درخصوص منتخبان مردم را در اختیار عامه مردم قرار دهد.

پیش از شروع تحلیل نیاز است تا یادآوری شود که در خردادماه سال ۱۳۹۶ عبداله محبی، عبدالرحیم مقیمی، اشکان عسکری، خلیل نامدار، سیدعبدالمهدی میرپور، رحیم بیژنی و عشرت جهاندیده، توانستند با کسب بیشترین آرای مردم به پنجمین دوره شورای اسلامی شهر لار راه یابند. ذکر این نکته لازم است که از چند ماه پیش به سبب استعفا عبدالرحیم مقیمی، سحر یادگارفرد عضو علی‌البدل شورای شهر لار توانست در سال پایانی به این شورا ره‌یابد.

و اما وعده‌ها و عملکردها؛

وعده‌ها: عمده‌ترین، شاخص‌ترین و بارزترین وعده اعضای منتخب شورای شهر لار در دوران تبلیغات انتخاباتی که به نوعی در بین اغلب آنان مشترک بوده، تلاش و پیگیری در راستای بهسازی و مرمت ورودی شهر لار است.

عملکردها: در این خصوص بنا به مشاهده میدانی اقدام به احداث بلوار، درختکاری در بلوار، نماسازی نورپردازی بخشی از منازل فرسوده در ورودی شهر لار انجام شده است.

وعده‌ها: احیاء بافت تاریخی و در پی آن توسعه گردشگری دیگر وعده‌ای است که در منتخبین مردم در شورای شهر لار دارای بیشترین فراوانی بوده است.

عملکردها: به غیر از برگزاری یک دوره جشنواره حلوا مسقطی‌لاری در این‌باره موضوع قابل ذکر دیگری به یاد نمی‌آید.

وعده‌ها: توسعه فضای سبز و ایجاد سازوکار حفظ و نگهداری آن از جمله برنامه‌های چند نفر از اعضای شورای پنجم شهر لار عنوان شده است.

عملکردها: احداث پارک نخل و توسعه پارک محمدی در شهر لار از جمله مهمترین و شاید از موارد انگشت‌شمار در این زمینه باشد.

وعده‌ها: تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برنامه‌ای است که برخی از اعضای شورای شهر لار بر آن تأکید داشته‌اند.

عملکردها: برای این مهم با کمی تأمل از دیدگاه نگارنده موضوع قابل ذکری به ذهن متبادر نمی‌شود.

وعده‌ها: تکمیل مراحل ساخت پایانه مسافربری شهر لار نیز از وعده‌های مهم در دوران تبلیغات انتخاباتی بوده است.

عملکردها: با وجود اهمیت ایجاد یک پایانه بزرگ و تمیز در خور شأن برای مردم شهر لار، متأسفانه در طول سالیان گذشته این پروژه پیشرفت چندانی نداشته و به صورت لاک‌پشتی و جسته و گریخته در حال احداث است.

وعده‌ها: تلاش و پیگیری ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری لار را هم می‌توان در زمره برنامه‌های اغلب منتخبین مشاهده کرد.

عملکردها: با توجه به آنکه تحقق این هدف از نیازهای اساسی شهرداری لار محسوب می‌شود، اما شوربختانه به نظر می‌رسد در این خصوص طی سالیان اخیر هم گام مؤثری برداشته نشده است. البته اخیرا مجوز ساخت ایستگاه سوخت و پمپ بنزین و گاز با محوریت شهرداری لار با رویکرد ایجاد درآمد پایدار اخذ گردیده است

وعده‌ها: هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر لار به نوعی به قشر بانوان توجه ویژه داشته‌اند و درخصوص تشکیل کمیته بانوان، ایجاد اشتغال، استفاده از ظرفیت بانوان و… برنامه‌هایی را مطرح کرده‌اند.

عملکردها: هر چند به واسطه تلاش بانوان و تأثیر رسانه‌ها شاهد حضور پررنگ‌تر بانوان لارستانی در عرصه‌های مختلف بوده‌ایم ولی از سوی شورای شهر لار در این زمینه هم کمتر اقدامی می‌توان ذکر کرد.

وعده‌ها: استفاده از مشاورین توانمند و جوان در شورا نیز به صورت متعدد در میان وعده‌ها چشم‌نوازی می‌کند.

عملکردها: هرچند بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و استفاده از ایده آنان از وعده‌های شیرین انتخاباتی محسوب می‌شود اما ورود به این عرصه عزم و صبر و پیگیری جدی‌تری را می‌طلبد.

وعده‌ها: پیگیری برای احداث پارک بانوان نیز از مهمترین دغدغه‌های اعضای شورای شهر لار در آن زمان بوده است.

عملکردها: تحقق این خواسته از مطالبات دیرینه مردم و به ویژه بانوان محسوب می‌شود که خوشبختانه با پیگیری‌های فراوان در ماه‌های اخیر شاهد تحرکاتی برای به ثمر نشستن این طرح در بخش انتهایی پارک ملت شهر لار بوده‌ایم.

وعده‌ها: تلاش در راستای مرمت و بهسازی ابنیه‌های تاریخی و میراث فرهنگی در میان برنامه‌ها دیده می‌شود.

عملکردها: شهرداری و شورای اسلامی شهر لار به جهت جایگاه اساسی در ستاد بازآفرینی بافت تاریخی، می‌تواند با نقش‌آفرینی مناسب منجر به تحرک و تحول در زمینه مرمت بناهای تاریخی شود که متأسفانه آنچنان که شاید و باید به جز اقدامات جزئی و پراکنده نظیر نصب چند اِلمان یا سنگ فرش بخشی از بافت تاریخی، کار تحول‌آفرینی مشاهده نمی‌شود.

وعده‌ها: توسعه فضاهای ورزشی و توجه به جوانان را هم می‌توان بارها در بین وعده‌های انتخاباتی مشاهده کرد.

این مهم نیز از نیازهای اساسی شهر لار محسوب می‌شود که حتی‌المقدر می‌شد با هماهنگی اداره ورزش نسبت به ساخت فضاهای ورزشی، بهسازی استخر شهرقدیم، حمایت از تیم‌های ورزشی و غیره مبادرت کرد.

میلاد لارستان: هدف ما از نگارش این نوشتار، صرفاً بازخوانی وعده‌ها و در پی آن فراهم ساختن شرایطی برای شهروندان در جهت دستیابی به تحلیل مناسب درباره انتخاب‌های خود است تا در انتخاب‌های آتی حتی انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای شهر، با دیدگاهی باز و براساس عمل به وعده‌ها، انتخاب‌های خود را انجام دهند و ثمره کارشان را بچشند، نه آنکه به صرف انجام تکلیف، تعصبات قومی، مشهور بودن افراد یا غیره رأی‌شان به صندوق بیاندازند.

حق پاسخگویی برای شورای اسلامی شهر لار کاملاً محفوظ است.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۰۲ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

7 Responses to “بازخوانی وعده‌ها و عملکرد 7 عضو شورای شهر لار پس از 42 ماه!!”

 1. ناشناس گفت:

  چرا انتخاب ها جوان گرا نیست

 2. ناشناس گفت:

  اصلا از فکر جوانانمان نظر استفاده نشده است چرا

 3. ناشناس گفت:

  ورودی شهر از ورودی روستا هم زشت تره..نمره این شورا در کل ۱۰

 4. مطلع گفت:

  با سلام
  پارك نخل در زمان شوراي چهارم احداث شد

 5. ناشناس گفت:

  در مورد پارک نخل و پارک محمدی در دوره شورای چهارم احداث گردیده است. گسترش کمی از پارک محمدی در این شورا اتفاق افتاده است.
  در مورد ورودی شهر هم شورای شهر لار در سال اول اشتباه کرده اند چون وظیفه اداره کل راه وشهرسازی بوده است

 6. ناشناس گفت:

  اگر اعضای شورای شهر لار دوست دارند از آنها می خواهیم که استراحت کنند

 7. ناشناس گفت:

  پارک محمدی هم استارت آن شورای چهارم زد و این شورا کمی ادامه داد. این شورا نه منفعل بودند و با هم اختلاف داشتند

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین