چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۶:۳۷ب.ظ
::آخرین مطلب 59 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان به 5 درخواست مردمی میلاد لارستان

چندی پیش پایگاه اطلاع رسانی و روزنامه میلاد لارستان در ادامه درخواست های مردمی خطاب به سازمان ها و ادارات،‌”پنج درخواست مردمی خطاب به دانشکده علوم پزشکی لارستان” را منتشر نمود….

چندی پیش پایگاه اطلاع رسانی و روزنامه میلاد لارستان در ادامه درخواست های مردمی خطاب به سازمان ها و ادارات،‌”پنج درخواست مردمی خطاب به دانشکده علوم پزشکی لارستان” را منتشر نمود. روز گذشته روابط عمومی  روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، جوابیه ای را به درخواست های مذکور ارسال نمود. ضمن تشکر از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی لارستان امید است سایر ارگان ها نیز رسالت پاسخگویی را به نحو احسن انجام دهند.  در پاسخ روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان آمده است:

سایت خبری و روزنامه میلاد لارستان در گزارشی با عنوان “پنج درخواست مردمی خطاب به دانشکده علوم پزشکی لارستان” سوالات مردمی را از این دانشکده مطرح کرده که ضمن تشکر از مردم فهیم شهرستان و سایت میلاد، روابط عمومی این دانشکده پاسخ سوالات را به شرح زیر ارائه می کند:

سوال۱) درمانگاه هاي شبانه‌روزي جزئي از دولتي هستند ولي هزينه ويزيت آزاد حساب مي‌كنند. دفترچه سلامت را كه اصلاً‌ نمي بينند. هزينه ويزيت‌شان هم ۲۵۰۰۰۰ ريال هست. ای کاش يك دكتر فهميده نشسته بود. متأسفانه شهروندان ما به خاطر اين كه اسمش درمانگاه است می گویند هزينه كمتر خواهد بود.

پاسخ  دانشکده علوم پزشکی لارستان: بدین وسیله از شخص مطرح کننده و سایر اشخاصی که موضوعی مشابه را دارند، درخواست میگردد با مراجعه به واحد نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی واقع در میدان امام خمینی (ره) اطلاعات مربوط به تاریخ و ساعت مراجعه خود به درمانگاه را در اختیار همکاران قرار داده تا پیگیری و نتیجه اعلام شود.

=========

سوال۲) در مورد پل هوایی مطلبی منتشر نمایید. قرار بود پل هوایی با پله برقی روبروی بیمارستان نصب شود که گویا برداشته شده است. پلی دیگر هم در جایی از میدان امام خمینی قرار گرفته که آنجا نیز هیچ استفاده ای نمیشود. ما نمی دانیم دقیقا کار پل هوایی چیست،لطفا از مسئولین بپرسید. جان چند نفر باید بر اثر تصادف در این محدوده گرفته شود تا بشود فکر عاقلانه کرد؟
پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان: بدیهی است پل هوایی به خارج از محدوده بیمارستان مربوط بوده و نصب آن در حیطه اختیارات این اداره نمی باشد.

=========

سوال۳) شهر جويم فقط پزشك هاي طرحي دارد و حتي يك متخصص هم ندارد فقط يك داروخانه دارد كه آن هم در خارج از وقت اداري تعطيل ميباشد. لطفا رسيدگي نماييد.

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان: پزشک متخصص تنها به مناطقی که بیمارستان داشته باشند تعلق می گیرد وتخصیص متخصص طرحی به شهرهای بدون بیمارستان منع قانونی دارد که جویم نیز از این قاعده مستثنی نیست. در مورد داروخانه مستقر در درمانگاه به استحضار می رساند همه روزه داروخانه این مرکز تا ساعت ۱۲ شب دایر بوده و در ایام تعطیل نیز تنها در بازه ساعتی ۱۳ و ۳۰ دقیقه الی ۱۶ تعطیل است. و ساعاتی که داروخانه تعطیل میباشد داروهای ضروری نزد پزشک موجود میباشد.
خاطر نششان میگردد یک داروخانه ی خصوصی در سطح شهر دایر می باشد که از ساعت۸ الی ۱۴ در شیفت صبح و از ساعت ۱۶-۲۲ در شیف عصر به ارائه خدمت می پردازد.

=========

سوال۴) برای یک آزمایش کولونوسکوپی از منطقه لارستان روزانه چندین نفر به شیراز مراجعه میکنند .چون نه دستگاه وجود داشته و نه دکتر فوق تخصص گوارش.من به عنوان یک بیمار اطلاع دارم بیش از ۱۱۵۰ نفر در خود لار با مشکل حاد گوارشی مواجه هستند وشاید بیشتر از آن بیماران درگیر با گوارش در لار داریم . لطفا رسیدگی نمایید.

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان: درمورد حضور فوق تخصص گوارش یادآور میشود که از انتهای سال ۱۳۹۷ در بیمارستان حضور داشتند و فقط امسال، پزشک و روزهای ویزیت تغییر کرده و رسانه میلاد لارستان خود خبر حضور فوق تخصص را قبلا درج کرده است.

=========

سوال۵) ضمن تشکر از خیرین بزرگوار و افرادی که درساخت درمانگاه خیریه رهگذر و درمانگاه تخصصی راستی تلاش نمودند‌،‌ در صورت امکان اگر در این مراکز از بیماران برگ ارجاع نیز پذیرفته شود،‌قطعا اقدامات خداپسندانه تر خواهد بود. ضمنا خواهشمند از در خصوص وضع پوشش ظاهری کارکنان آن مراکز نیز نظارت بیشتری صورت گیرد

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان: پذیرش و یا عدم پذیرش برگ ارجاع در درمانگاه خیریه رهگذر مربوط به تصمیم گردانندگان خیریه می باشد. در مورد پوشش کارکنان غیر دولتی نیز قانونی جهت نظارت بر پوشش پرسنل درمانگاه های خیریه و خصوصی وجود ندارد. منتها بنا بر وظیفه شرعی در صورت عدم رعایت پوشش مناسب تذکر لسانی داده می شود که وظیفه همگانی است.

=========

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۰ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان به 5 درخواست مردمی میلاد لارستان”

 1. ناشناس گفت:

  بخش مهم قلب بیمارستان قبلا هفته ای چند روز پزشک متخصص قلب در آن مستقر بود ولی الان عملا بیمارستان متخصص قلب ندارد.تا چند وقت پیش دکتر گوش و حلق و بینی هر روز در بیمارستان مستقر بود ولی الان فقط در هفته دو روز ، ان هم معلوم نیست که پزشک باشه و اگر هم پزشک باشد فقط یک الی دوساعت در بیمارستان مستقر است

 2. ناشناس گفت:

  افسوس که کسی نیست به داد مردم لارستان برسد همه سکوت کرده اند کارمندان جرات حرف زدند ندارند خیرین مهر خانوشی بر لب دارند اوضاع همچنان رو به عقب خواهد رفت کافی است تا بیمارستان گراش بروید تا اختلاف فاحش پیشرفت را ببیند تا جهرم بروید تا افسوستان بیشترشود تا فسا بروید تا از مظلومیت لار به گریه بیفتید حالا باید پرسید با اینهمه حمایت مردمی و.خیرین چرا اینقدر عقب افتاده ایم تنها مدیریت غیر بومی و غیر دلسوز عامل ان میتواند باشداز ما گفتن از همشهریان هم نشنیدن عدم تخصص و نبود تجربه بیداد میکند درعلوم پزشکی لار دخالت های سیاسی …..نیز همه چیز را خراب تر کرد

 3. ناشناس گفت:

  سلام
  افسوس که سال هاست درمان لارستان فقط توسط پزشکان طرحی در حال اداره شدن است انچه ناگوار خواهد بود علی الرغم تلاش این پزشکان عزیز خدمات شایسته ای توسط مردم دریافت نمیشود وبرنامه ای برای حل این مشکل وجود ندارد درمانگاه هاشمی زاده هر چند زیباست لاکن خدمات با کیفیت ندارد این را درمقایسه با درمانگاه کوچکتر گراش به راحتی میتوان درک کرد .

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین