پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۴ق.ظ
::آخرین مطلب 1 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

شهرجدید لار با 40 هزار نفر جمعیت، شهردار ندارد!

شهرجدید لار با ۴۰ هزار نفر جمعیت، شهردار ندارد! به گزارش گروه شهروند خبرنگار میلاد لارستان شهر جدید لار با شهرت جهانی شهر بدون کوچه با قدمت ۵۸ سال فاقد…

شهرجدید لار با ۴۰ هزار نفر جمعیت، شهردار ندارد!

به گزارش گروه شهروند خبرنگار میلاد لارستان شهر جدید لار با شهرت جهانی شهر بدون کوچه با قدمت ۵۸ سال فاقد شهرداری است.

این شهر زیبا بعد از زلزله سال ۱۳۳۹ در ۶ کیلومتری شهر زلزله زده لار احداث وهم اکنون دارای ۴۰ هزار نفر جمعیت است.

چگونه است که شهر لار که یکی از شهرهای بزرگ وقدیمی ایران بوده وهمزمان با شهر شیراز اداره شهرداری یا همان بلدیه در آن تاسیس شده وقدمت آن به حدود ۹۰ سال می رسد و جزء معدود شهرهای کشور که دارای شهردای بوده، نتوانسته است ساختار اداری خود را به منظور ارائه خدمات بیشتر وروان تر به مردم توسعه وگسترش دهد.

قابل توجه است که از سالیان پیش که محدوده شهر لار از دروازه شیراز وسه راه بندر عباس و بعدها تا باغ ملی بوده شهر لار دارای یک شهردار بوده وهم اکنون که حوزه شهری چندین برابر شده و وسعت وگسترش شهر لار روز به روز با اجرای طرحهای بزرگ مسکونی وبه خصوص طرح بزرگ مسکن مهر در شهر جدید وشهر قدیم وهمچنین افزایش ساختمانهای مدرن اداری وخدماتی که کیلومترها با مرکز شهر فاصله دارند و همه این ساخت وسازهای جدید انتظار خدمات شهری جدی تر وسریعتر دارند.

آیا لازم نیست همانند شهر شیراز که هم اکنون ۱۲شهرداری منطقه ای تاسیس شده به منظور تسریع در امر خدمات دهی به مردم شهر لار حداقل ۳ شهرداری منطقه ای در شهر لار تاسیس شود.

از شهرداری و شورای شهر لار درخواست می شود به منظور رفاه حال شهروندان و گردش آسان امور اداری این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند و تاسیس شهرداری در شهرجدید لار پس از ۵۸ سال تاسیس تحقق بخشند.

نگارنده: عبدالرضا علیزاده

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۰ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

5 Responses to “شهرجدید لار با 40 هزار نفر جمعیت، شهردار ندارد!”

 1. بی نام گفت:

  دوست گرامی خیلی از شهرها امروز بابت ارتقا درجه شهرداری و در درازمدت ادعای مرکز استان شدن روستاها و شهرکهای اطراف خود را هم جزء شهر خود کردند کاری که لار نکرده مثال شهر جهرم روستاهای حیدر آباد و نظام آبادو…. در چندسال گذشته البته به همت نماینده فعال خود جزو حومه شهر کردند .
  لار هم در سالهای گذشته میتونست با پیوستن شهرکها و روستاهایی مثل لطیفی خور بائن و براک الان جمعیتی قابل توجه داشته باشد

 2. ناشناس گفت:

  به علت وسعت زیاد شهر خدمات دهی شهرداری بویژه در شهر جدید لار بسیار ضعیف می باشد و این می طلبد که شهرداری شهر جدید برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر ایجاد گردد

 3. نا شناس گفت:

  البته بعضی شهرسازان پرادعا شهر جدید با شهرت بدون کوچه را نابود کرده اند و با الگوهای بسیار نامناسب در حال نابودی بافت منظم شهر جدید هستند. کافیست بازدیدی وتاه از شهرک ولایت(نوبخت)، گلستان و امثالهم داشته باشید.

 4. ناشناس گفت:

  سلام لار جز اولین شهرهای دارای شهرداری نبوده بلکه در سال ۱۳۰۵ شمسی در بسیاری از شهرهای کشور شهرداری تاسیس شد، دوما تاسیس شهرداری جدید منوط به جمعیت هست که در حال حاضر جمعیت شهرهای جهرم، فسا، داراب، مرودشت، کازرون همه بیشتر از شهرلار هست ولی فقط یک شهرداری دارند.

 5. A گفت:

  کازرون یه ۲ سالی ۲ شهرداری داشت. نمیدونم به چه دلیل دوباره ادغام شدند.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین