شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۰ق.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

نمایندگان دانشجویان:به رئیس دانشکده انتقاد داریم؛‌مکان فعلی آزمایشگاه کرونا به 4 دلیل همچنان برای دانشجویان ناایمن است

نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان به صحبت های روز گذشته رئیس این دانشکده در خصوص بی خطر بودن مکان فعلی دستگاه تست کرونا واکنش نشان داده و…

نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان به صحبت های روز گذشته رئیس این دانشکده در خصوص بی خطر بودن مکان فعلی دستگاه تست کرونا واکنش نشان داده و ضمن انتقاد از پاسخ دیرهنگام رئیس دانشکده و بی توجهی به نامه اول به ۴ مورد فنی در خصوص موقعیت فعلی دستگاه تست کرونا اشاره نمود.   و ضمن اهمیت لزوم وجود آن خواستار جابجایی مکان فعلی به مکان ایمن تر شدند

به گزارش میلاد لارستان و همان گونه که چندی پیش در خبرها آمده بود،‌ گروهی از نمایندگان  دانشجویان دانشکده علوم پزشکی لارستان شامل دبیر شورای صنفی، دبیران تشکل‌های دانشجویی جامعه اسلامی، انجمن اسلامی، دبیر کمیته، دبیر کانون های دانشکده پرستاری و دبیر انجمن اسلامی پرستاری در نمه ای ۹۸۰۰۴۴  مورخ ۰۹/۰۲/۱۳۹۹ خطاب به رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با توجه به احتمال بازگشایی دانشگاه ها خواستار تغییر مکان آزمایشگاه کرونا لارستان به یک مکان امن به جای استقرار آن در محل آموزشی دانشکده علوم پرشکی شده بودند.

پس از انتشار این نامه و ارسال آن برای کریمی ریاست دانشکده از یک سو و عدم پاسخگویی وی از سوی دیگر، این بار دانشجویان در نامه ای انتقادی  خطاب به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی( خبر روز شنبه مورخ ۲۰ اردیبهشت)،‌ از عدم پاسخگویی رئیس دانشکده به مطالبات و دغدغه های آنان پیرامون مکان انجام تست های کرونا انتقاد نموده و شکایت خود را به وزیر بهداشت گفتند.

در بخشی از این نامه آمده است:

وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر نمکی، چندی پیش پس از دریافت خبر افتتاح آزمایشگاه تشخیص کرونا در محیط آموزشی دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) ما نمایندگان دانشجویی دانشجویان این دانشکده طی نامه‌ای  از ریاست مجموعه جناب آقای دکتر محمدحسین کریمی، متواضعانه خواهش کردیم که با توجه به حساسیت این آزمایشگاه و خطرهای احتمالی آن برای دانشجویان و کارمندان مجموعه که حتی باعث نگرانی خانواده‌های دانشجویان شده است، این آزمایشگاه را به مکان امن‌تری منتقل نموده تا موجبات آسودگی خاطر دانشجویان با توجه به تاریخ احتمالی دانشگاه‌ها پس از بازگشایی دانشکده فراهم گردد؛ منتهی ایشان بعد از گذشت ده روز از درخواست این‌جانبان پاسخی به درخواست ما نداده‌اند و به بی‌اعتنایی پرداخته است؛ ما به‌عنوان صدای رسای دانشجویان این مجموعه عاجزانه خواهشمندیم که اقدامات لازم را برای پیشرفت و رضایت‌مندی دانشجویان انجام دهید چراکه این مقدار از بی‌احترامی و بی‌توجهی هویت ما دانشجویان را زیر سؤال برده است، ظاهراً امنیت، آرامش و جان ما دانشجویان برای ایشان هیچ اهمیتی ندارد.

پس از انتشار این نامه خطاب به وزیر بهداشت در رسانه ها،‌ روز گذشته کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان در مصاحبه ای با شبستان که میلاد لارستان نیز آن را منتشر نمود اظهار داشت:  این آزمایشگاه مورد تأیید اداره امور آزمایشگاه قرار گرفته و ایزوله شده است و هیچ ارتباطی با فضای آموزشی ندارد و کاملاً مجزا است. رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه بیش از یک میلیارد تومان برای راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا هزینه شده است، افزود: امکان جابجایی آزمایشگاه وجود ندارد و اصلاً جابجایی هم به صلاح نیست.

اما امروز نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان در مصاحبه با میلاد لارستان ضمن انتقاد از پاسخگویی دیرهنگام رئیس دانشکده و بی توجهی به نامه اول به ۴ مورد فنی در خصوص موقعیت فعلی دستگاه تست کرونا اشاره نموده و ضمن اهمیت لزوم وجود آن خواستار جابجایی مکان فعلی به مکان ایمن تر شدند

نمایندگان دانشجویان در این مصاحبه بیان داشتند: اساسا  مخاطب نامه دوم ما وزیر محترم بهداشت بوده و نمی دانیم که چرا رئیس دانشکده حالا که موضوع شکایت ما به وزارت مطرح شده است به مصاحبه پرداخته اند؟؟

اعضای تشکل های دانشجویی در این خصوص خطاب به کریمی افزودند:‌ آقای دکتر کریمی ما نمایندگان دانشجویان علوم پزشکی لارستان بنابر دغدغه های بسیاری از دانشجویان که دلایل آن را نیز اعلام میکنیم به شما نامه ای ارسال نموده ایم که دارای شماره و تاریخ بوده و به امضای نمایندگان دانشجویان نیز در تشکل های دانشجویی رسیده است. این نامه هم با دو شماره مختلف به تلفن شما ارسال گردیده  و هم اینکه در دو رسانه پرمخاطب لارستان و هم ۴ کانال دانشجویی منتشر شده است.   شما نیز بنابه فرمایش خودتان آن را مشاهده نموده اید اما به دغدغه ما هیچ اهمیتی ندادید. چه شده  حالا که به وزیر بهداشت از شما شکایت کرده ایم با رسانه ها مصاحبه میکنید!!! سوال اینجاست که چرا در نامه اول هیچ گونه پاسخی ندادید. 

فعالان دانشجویی در خصوص این موضوع که رئیس دانشکده بیان داشته  “به خاطر اینکه نامه رسمیت نداشت و در فضای مجازی منتشر شده بود، توجهی به آن نشد. اگر نامه را به دبیرخانه یا دفتر ما تحویل می‌دادند، قطعاً به آن جواب داده می‌شد.” بیان داشتند:  ارتباط ما حتی با معاونین و مدیران وزارتخانه  نیز با همین پیام رسان بوده است و این مسئولین بزرگوار نیز با کمال احترام و صبر و حوصله به ما جواب دادند و خود نیز دغدغه مند هستند.

نمایندگان دانشجویان در پاسخ به این سوال که اساسا با توجه به سخنان رئیس دانشکده مبنی بر مجزا بودن و عدم ارتباط آزمایشگاه کرونا با محیط آموزشی،‌ وجود این آزمایشگاه  از لحاظ فنی در موفیعت فعلی از چه ایراد و  اشکالی برخوردار است به چهار مورد مهم اشاره نمودند که به قرار زیر است:

۱) پرسنل زحمت کش مجموعه آزمایشگاه کرونا از جمله اساتید و مسئولان فرهنگی دانشجویی ما هستند و ارتباط صمیمی با دانشجویان و پرسنل دارند و از پرسنل این مجموعه مجزا نیستند.

۲) ظاهرا جداسازی این آزمایشگاه باMDF صورت گرفته  MDFخود محل تجمع عفونت است در حالی که در بیمارستان ها برای کنترل عفونت هیچ گاه از MDF استفاده نمی شود

۳) لزوم وجود حمام جهت استحمام بعد از آزمایش توسط پرسنل انجام آن به منظور جلوگیری از شیوع ویروس تقریبا امری ضروری است در صورتی که این آزمایشگاه حتی حمام نیز ندارد.

۴) در دیگر مراکز بهداشتی نیز به جای استفاده از محل آموزشی برای تست ویروس خطرناک کرونا،‌از مراکز بهداشتی آن مجموعه استفاده می نمایند،‌ اما با وجود فضاهای دیگر درمانی در بیمارستان امام رضا(ع) این مرکز در محیط آموزشی ساخته شده است.

نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان در پایان اظهار داشتند: واقعا چرا تا اعتراضی صورت میگیرد ریاست محترم دانشکده حرف از کمیته انضباطی می زنند؟ منطق کدام را می پذیرد؟؟ اینکه ما نامه ای با تاریخ و امضا  برای ایشان ارسال نموده و ایشان نیز آن را دیده اند و پاسخ ندادند و یا اینکه بگویند نامه را برای من فکس نکردند. آیا این شیوه برخورد با مطالبات دانشجویان است؟؟ مردم قضاوت کنند.

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۷:۱۶ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

7 Responses to “نمایندگان دانشجویان:به رئیس دانشکده انتقاد داریم؛‌مکان فعلی آزمایشگاه کرونا به 4 دلیل همچنان برای دانشجویان ناایمن است”

 1. ناشناس گفت:

  بگذارید یکنفر که داره زحمت میکشه کارشو بکنه ایشان که دشمن دانشجو نیستند حتما هیچ خطری نداره

 2. دانشجو گفت:

  واقعاً زشت است که با نماینده های دانشجویان به این شکل بر روی ورد شود.نماینده دانشجویان فقط صدای دانشجو رو به گوش مسولین دانشگاه رساندن که با بی مهری مواجه شدن. نماینده های دانشجویان به صورت خود سر حرفی نزدند و هرچه گفتند مطالبات به حق دانشجویان است.رئیس محترم دانشکده بهتر است به جای پاک کردن صورت مسئله و برخورد ناشایست و پرداختن به موضوعات فرعی در فکر انجام دادن کار درست به عنوان خدمت گذاران دانشجویان باشند. با تشکر

 3. ناشناس گفت:

  صرف. نظر از اینکه این ازمايشگاهي که در محیط آموزشی دانشکده ایجاد شده و ن در محیط درمانی بیمارستان امن هست و هیچ خطری داره و یا نداره با چشم پوشی از این که امکان حضور دانشجوها برای امتحانات وجود داره و این آزمایشگاه در فاصله ده متری محل اصلی امتحانات هست ، نباید بی احترامی که به مقام دانشجو و نماینده دانشجو ها شده رو نادیده گرفت

 4. ناشناس گفت:

  حتی اگر این مسئله در فضای مجازی ( که در حال حاضر یک رسانه برای اطلاع رسانی هست ). پیگیری شده باشه و نامه ی رسمی ای در کار نباشد ( که به گفته نماینده دانشجو نامه رسمی هستش ) چطور وقتی این مسئله علنی شده و به گوش وزیر رسیده ايشون واکنش نشون دادن ؟

 5. نا شناس گفت:

  منم این خبر رو شنیدم و واقعا ناراحت شدم ایشون باید عذرخواهی کنند.این دانشجویان نامه دادند و رفتار درستی باهاشون نشد.

 6. نا شماس گفت:

  این چه طرز برخورد با این دانشجویان است واقعا متاسفم شدم.

 7. ناشناس گفت:

  این وضعیت و نوع برخورد تازگی ندارد… تا زمانی ک سکوت کنی و مطالبه‌ای نداشته باشی برای مسئولین دانشجوی خوب هستی اما ب محض این زبان ب اعتراض و انتقاد باز کنی با پتک سرکوب و کمیته انضباطی بر سر مطالبات و درخواست هایت میکوبند…

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین