جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۷ب.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

هم‌اندیشی خیرین و مدیران برای کاهش ۷۰ کیلومتری فاصله اوز تا شیراز

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان و جمعی از خیراندیشان راهسازی در نشستی هم اندیشی به میزبانی فرمانداری شهرستان اوز گردهم آمدند و بر ضرورت نگاه راهبردی به حوزه راه به…

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان و جمعی از خیراندیشان راهسازی در نشستی هم اندیشی به میزبانی فرمانداری شهرستان اوز گردهم آمدند و بر ضرورت نگاه راهبردی به حوزه راه به عنوان یکی از اولویت های مهم توسعه ای این منطقه تاکید کردند که خروجی و دستاورد مهم این نشست در نخستین گام اتصال این شهرستان به مسیر بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس و کوتاه تر شدن مسیر اوز تا شیراز به طول بیش از ۷۰ کیلومتر بوده است.

فرماندار اوز گفت: این شهرستان تازه تاسیس با وجود بسیاری از ظرفیت های مهم توسعه در حوزه زیرساخت راه با مشکلات و چالش های اساسی مواجه است که در این نشست ضمن ضرورت خروج این منطقه از بن بست و برتکمیل پروژه های حوزه راه نیز تاکید شد.

علی اصغر علی‌پور تصریح کرد: در این نشست مدیرکل راه و شهرسازی لارستان برای اجرای طرح های راهسازی و اولویت بندی در این راستا نیز قول مساعد داد و یادآور شد: در صورت همکاری خیرین و فرمانداری اوز به لحاظ تامین اعتبار ازهیچ تلاشی در اجرای طرح های حوزه راه دریغ نخواهد کرد.

تشکیل انجمن خیرین راهساز

علی پور تاکید کرد: از دیگر دستاوردهای مهم این نشست نیز تشکیل انجمن خیرین راهساز برای اولین بار حتی در منطقه جنوب کشور بوده است که با راه اندازی آن کمک ها و مشارکت خیرین به شکل هدفمندتر و در راستای نیازهای اساسی منطقه هزینه خواهد شد.

وی ابراز داشت: با راه اندازی این انجمن کمک ها و اعتبارات مشارکتی خیرین با نظارت مالی سه جانبه از سوی فرمانداری اوز، خیرین و اداره کل راه و شهرسازی لارستان و با تاکید بر پروژه های راهسازی هزینه خواهد شد.

علی پور ابراز داشت: در این نشست هم اندیشی نیز خیران راهساز و نیک اندیشان شهرستان اوز برای همکاری و مشارکت در اجرای طرح های راهسازی و کمک برای ساماندهی وضعیت راه ها تلاش برای خروج این شهرستان از بن بست، اعلام آمادگی کامل کردند.

فرماندار اوز یادآور شد: خیرین همچنین به همراه مدیرکل راه و شهرسازی لارستان از برخی طرح های مهمی که ضرورت کمک خیرین در اجرای انها بیشتر ضرورت دارد نیز بازدید کردند.

اوز از بن بست خارج می شود

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان نیز تاکید کرد: علاوه بر اتصال این شهرستان به بزرگراه لار- جهرم – بندرعباس برخی مسیرهای فرعی در این شهرستان نیز به راه اصلی و همچنین راه اصلی بخش هیرم تا بختیارویه این شهرستان چهارخطه خواهد شد.

محمدرضا باقری فرد تاکید کرد: خروج شهرستان اوز از بن بست یکی از اولویت های اساسی این اداره کل است که اجرای سایر طرح ها بر پایه همین اولویت مهم اجرایی و عملیاتی خواهند شد.

باقری فرد تصریح کرد: اجرای طرح اتصال شهرستان اوز به بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس در سه فاز طراحی و پیش بینی شده است.

وی گفت: فاز نخست این طرح از گردنه اوز تا سه راهی روستای کهنه ، فاز دوم از روستای کهنه تا دریاچه هیرم و فاز سوم نیز به طول ۳۵ کیلومتر از بخش هیرم تا بختیارویه طراحی و در حال اجراست.

باقری فرد یادآور شد: در فاز نخست و گردنه ابتدای شهر اوز نیز به طول ۵ کیلومترطراحی و نقشه برداری شده که برای اجرای آن اعتباری افزون بر ۲۷۰ میلیارد ریال نیاز است.

وی گفت: فاز دوم نیز از روستای کهنه تا دریاچه هیرم به طول سه کیلومتر نیز شروع شده و هدف اصلی نیز ارتقای این محور از راه فرعی به اصلی خواهد بود.

باقری فرد همچنین از اجرای فاز سوم این طرح راهسازی در شهرستان اوز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح دو بانده کردن مسیر هیرم تا بختیارویه و اتصال آن به بزرگراه لار- جهرم- بندرعباس از سمت بخش بنارویه نیز شهرستان اوز از بن بست خارج خواهد شد.

وی بیان داشت: با اجرای این طرح ضمن کوتاه تر شدن مسیر اوز تا شیراز به طول بیش از ۷۰ کیلومتر مردم این شهرستان به یک راه میان بر و استاندارد نیز دسترسی پیدا خواهند کرد .

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۴۱ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

2 Responses to “هم‌اندیشی خیرین و مدیران برای کاهش ۷۰ کیلومتری فاصله اوز تا شیراز”

  1. اوزی دوستدار منطقه گفت:

    این صحبت ها فعلا در حد حرف وجلسات رسمی است تا این همه پول وامکانات خیران محلی تامین نمایند سالها وزمان زیادی سپری میشود تا اگر شرایط کاری ودرامد خیران منطقه در این سالها چگونه باشد خلاصه اینکه بزک نمیر بهار میاد کمبیزه با خیار میاد

  2. ناشناس گفت:

    سلام آقای مهندس حسین زاده نماینده خطه لارستان بزرگ . .محبت کن تونل گر اش صحرای باغ راشروع کن همه چیز درست میشه. ممنون

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین