سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۳ب.ظ
::آخرین مطلب 8 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

حدود ۶۵ درصد دانش آموزان لارستان به اینترنت دسترسی دارند

مدیرآموزش و پرورش لارستان گفت: بر اساس بررسی ها و اعلام مدیران مدارس در بخش ها و روستاهای مختلف این شهرستان ، میزان دسترسی دانش آموزان به اینترنت در مقاطع…

مدیرآموزش و پرورش لارستان گفت: بر اساس بررسی ها و اعلام مدیران مدارس در بخش ها و روستاهای مختلف این شهرستان ، میزان دسترسی دانش آموزان به اینترنت در مقاطع مختلف تحصیلی در این منطقه حدود ۶۵ درصد ذکر شده که تا حدودی نزدیک به میانیگن کشوری است.

به گزارش میلاد لارستان، مهدی اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید، از مجموع ۲۶۰ مدرسه شهری و روستایی این شهرستان، دانش‌آموزان ۲۴۹ مدرسه به اینترنت دسترسی ندارند.

وی با اشاره به اقدامات و تمهیدات لازم برای رفع این مشکل گفت: تمام مناطق و مدارسی که با مشکل قطعی و یا نبود اینترنت در لارستان مواجه هستند و به نوعی آموزش مجازی بر بستر فناوری ارتباطی در آنها مناسب و یا ممکن نیست، احصا و به مقامات و مسئولان اجرایی در سطح استان ، شهرستان و همچنین به وزارت اموزش و پرورش اعلام شده است.

اسماعیلی بیان کرد: بر اساس نشست های هم اندیشی و حتی مصوبه ستاد مدیریت کرونا در شهرستان لارستان اقدامات و تمهیدات لازم برای رفع این چالش اندیشده شده و شرکت مخابرات نیز اعلام کرده که در حال رسیدگی و رفع مشکل در این مناطق است.

مدیر آموزش و پرورش لارستان همچنین گفت: بیش از ۲۰۰ دانش آموز نیازمند مستعد و نخبه در لارستان شناسایی شده اند که آموزش و پرورش با همکاری خیرین به دنبال رفع نیازهای آموزشی از جمله تامین تبلت و سایر اقلام مورد نیاز بهداشتی برای آنهاست.

وی بیان کرد: تاکنون و با همکاری خیرین و نیک اندیشان شهرستان لارستان ۷۰ دستگاه تبلت به قیمت هر تبلیت بالای ۲۰ میلیون ریال برای این دانش آموزان خریداری شده و در اختیار آنان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تحصیل و آموزش دانش آموزان در شهرستان لارستان با توجه به بیماری کرونا و زرد بودن وضعیت این شهرستان همچنان به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) است، گفت: میزان حضور دانش آموزان در مقاطع ابتدایی در کلاس های درس و به صورت حضوری حدود ۱۰ درصد اعلام شده است.

اسماعیلی بیان داشت: این میزان ۱۰ درصد حضوری در مقطع ابتدایی بیشتر در مدارس روستایی و یا اتباع افغانستان هستند.

اسماعیلی گفت: آموزش حدود ۶۰ درصد دانش آموزان مقاطع ابتدایی این شهرستان نیز به صورت غیرحضوری و ۳۰ درصد نیز به صورت ترکیبی(حضوری و غیرحضوری) است.

مدیرآموزش و پرورش لارستان بیان کرد: ۶۰ درصد آموزش دانش آموزان در مقطع متوسطه اول و دوم این شهرستان به صورت غیرحضوری ، ۱۰ درصد ترکیبی و ۳۰ درصد حضوری هستند که بیشتر هنرستان ها و مناطق روستایی را شامل می شود.

اسماعیلی با بیان اینکه رویکرد آموزش و پرورش و سیستم آموزشی بر آموزش حضوری دانش آموزان است ، گفت: البته با این وجود خانواده ها به ویژه در مقطع ابتدایی استقبال چندانی نمی کنند و مانع حضور فرزندان خود در مدارس می شوند.

وی ابراز داشت: بیشترین میزان حضور دانش آموزان بر سر کلاس های درس در هر سه مقطع بیشتر در مناطق روستایی و اتباع افغانستان است.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش شهرستان لارستان بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز افغانی در مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان لارستان مشغول تحصیل هستند که آموزش حدود ۹۰درصد این دانش اموزان به صورت حضوری است.

اسماعیلی گفت: همچنین بر اساس دستوراعلمل های بهداشتی ستاد مدیریت کرونا و اعلام وزارت آموزش و پرورش برای هر کلاس درس حدود ۳۵ دقیقه در نظر گرفته شده و میزان حضور دانش آموزان در مدرسه در طول یک روز از حدود ۲ساعت نباید بیشتر باشد و البته دانش آموزان زنگ تفریح ندارند.

وی اضافه کرد: چینش و تنظیم صندلی ها ، استفاده از مواد ضدعفونی و ملزم بودن استفاده از ماسک برای دانش آموزان و معلمان نیز از ضروریات و دستورالعمل های ابلاغی ستاد مدیریت کرونا در مدارس است که همه مدارس و مدیران و معلمان ملزم به رعایت این مسایل هستند.

۱۵ شهریور امسال همزمان با سراسر کشور، ۲۴ هزار دانش آموز لارستانی، سال تحصیلی جدید (۱۳۹۹- ۱۴۰۰) را با توجه به شرایط کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قالب ۲۶۰ فضای آموزشی و یک هزار و ۲۵۰ کلاس درس آغاز کردند.

از این تعداد ۱۳ هزار و ۹۰۰ نفر در مقطع ابتدایی، پنج هزار و ۷۰۰ نفر در مقطع متوسطه اول و چهار هزارو ۵۰۰ نفر در مقطع متوسطه دوم به تحصیل اشتغال دارند.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۰۷ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین