یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۳:۵۲ق.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

بخش بیرم به شبکه سراسر گاز متصل است/مشکلی در تأمین نفت سفید وجود ندارد

مدیر شرکت گاز لارستان با بیان اینکه شهر بیرم به شبکه سراسری گاز وصل شده و مردم از این نعمت استفاده می‌کنند، گفت: علمک گاز تمام شهر بیرم نصب و…

مدیر شرکت گاز لارستان با بیان اینکه شهر بیرم به شبکه سراسری گاز وصل شده و مردم از این نعمت استفاده می‌کنند، گفت: علمک گاز تمام شهر بیرم نصب و بعضی از مردم برای دریافت انشعاب ثبت‌نام کرده‌اند و کنتور برای آن‌ها نصب‌شده است.

پیرو ارسال مطلبی با عنوان مشکل نفت شهر بیرم فارس را حل کنید. شهری که گازکشی ندارد و مردم بخاری نفتی استفاده می‌کنند به خبرنگار میلاد لارستان، این موضوع از سوی  خبرنگار میلاد لارستان از طریق رئیس اداره گاز لارستان و همچنین رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی لارستان مورد پیگیری قرار گرفت.

در متن ارسالی شهروندان بیرمی آمده است:

شهر بیرم فارس در شهرستان لارستان واقع شده با جمعیت پانزده هزارنفری که در عین حال به منابع طبیعی گاز عسلویه نیز نزدیک بوده یکصد کیلومتر تا عسلویه امان از نعمت گازکشی شهری بی بهره ایم و نیازمند شدید به نفت جهت گرمایش میباشیم با شروع فصل سرما که نفت نیز باوجودی که تحریم هستیم و صادر نمیشود باز از مردم نیازمند به نفت دریغ میکنند و بصورت کوپنی و قطره چکانی به مردم میدهند و خیلی از مردم نفت دریافت نکرده اند. این حز بی تدبیری و بی مدیریتی چیز دیگری نیست.با بخشدار شهر بیرم هم صحبت شده که اعلام میکنند ما در بخشداری هم نمیتوانیم نفت دریافت کنیم. دیگر شکایت به کجا ببریم.

محمدحسین اعتماد پور، مدیر شرکت گاز لارستان در گفت‌وگو با خبرنگار میلاد لارستان با بیان اینکه شهر بیرم به شبکه سراسری گاز وصل شده و مردم از این نعمت استفاده می‌کنند، اظهار داشت: علمک گاز تمام شهر بیرم نصب و بعضی از مردم برای دریافت انشعاب ثبت‌نام کرده‌اند و کنتور برای آن‌ها نصب‌شده است.

وی با ابراز تعجب نسبت به طرح این موضوع، یادآور شد: در شهر بيرم حدود ۲ هزار انشعاب(علمک) نصب شده است.

اعتمادپور با اشاره به اینکه روستاهای بخش بیرم نیز به شبکه گاز متصل هستند و تأمین بودجه شده  و در حال مراحل انتخاب پیمانکار انشعاب (علمک) هستیم، تصریح کرد: تمام روستاها بخش بیرم به‌غیراز یک روستا  گازدار هستند.

در این زمینه مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی لارستان نیز با بیان اینکه با توجه به هماهنگی‌ها و نام‌نویسی به‌موقع مردم در سامانه الکترونیکی دریافت سهمیه نفت سفید، مشکلی در تأمین سوخت زمستانه روستاها و مناطق بدون گاز طبیعی وجود ندارد، گفت: تاکنون نیز طی سه مرحله سهیمه‌های سوخت در کارت عابر بانک سرپرستان خانوار لارستانی شارژ شده که این سه مرحله شارژ سوخت زمستانه از شهریورماه و همزمان با آغاز نام‌نویسی الکترونیکی نفت سفید تا آذرماه امسال بوده است.

مسعود حسنیان سهمیه هر خانوار را ۵۵۰ لیتر اعلام کرد و ادامه داد: در شهریور برای هر خانوار ۱۱۰ لیتر، مهرماه ۲۲۰ لیتر و ماه‌های آبان و آذر نیز ۲۲۰ لیتر نفت سفید تأمین‌شده است.

وی با اشاره به اینکه سرپرست خانوارهای فاقد گاز طبیعی در مناطق مختلف شهرستان‌های لارستان، خنج ، گراش و اوز  می‌توانند با نام‌نویسی در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به نشانی http://newtejaratasan.niopdc.ir و درج اطلاعات تکمیلی خود از سهمیه سوخت زمستانه امسال خود بهره‌مند شوند، تصریح کرد: اجرای این طرح در قالب دولت الکترونیک، علاوه بر تسهیل خدمات سوخت‌رسانی و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان، سبب کاهش سوء‌استفاده‌های احتمالی و قاچاق فرآورده‌های نفتی نیز می‌شود و از توزیع خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی در این مناطق جلوگیری خواهد کرد.

این مسوول با بیان اینکه هر خانوار پس از نام‌نویسی در سامانه امکان دریافت ۵۵٠ لیتر نفت سفید با قیمت یارانه‌ای هر لیتر یک هزار و ۵۰۰ ریال خواهد داشت، خاطر نشان کرد: هم‌اینک اطلاعات تکمیلی بالای ۹۵ درصد شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش و اوز در این سامانه الکترونیکی با ثبت‌شده است.

ف ۱۱۰

نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۰۹ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “بخش بیرم به شبکه سراسر گاز متصل است/مشکلی در تأمین نفت سفید وجود ندارد”

  1. لارستانی کارمند گفت:

    داشتن گاز وامکانات حق هر شهروندی است ومردم خوب بیرم هم باید از ان بهره مند باشند اما جمعیت کل بخش بیرم حدود ۱۴ هزار نفر وجمعیت خود شهر بیرم ۷۳۰۰ نفر است

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین