چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۶:۳۲ب.ظ
::آخرین مطلب 9 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 1

با اضافه شدن “دهلران” فرمانداری های ویژه کشور به 39 رسید؛ لزوم تشکیل فراکسیون ویژه در مجلس و دولت جدید

با اضافه شدن شهرستان دهلران به جمع شهرستان های دارای فرمانداری ویژه در کشور، تعداد فرمانداری های ویژه کشور به ۳۹ فرمانداری ویژه در ۲۰ استان کشور افزایش یافت.  به…

با اضافه شدن شهرستان دهلران به جمع شهرستان های دارای فرمانداری ویژه در کشور، تعداد فرمانداری های ویژه کشور به ۳۹ فرمانداری ویژه در ۲۰ استان کشور افزایش یافت.  به گزارش میلادلارستان علیزاده  نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس  شورای اسلامی از  درباره  وضعیت تبدیل دهلران به فرمانداری وِیژه،گفت: امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور طی تماس تلفنی با  اینجانب اعلام داشت در جلسه هیئت دولت با ارتقا فرمانداری دهلران به فرمانداری ویژه موافقت شده است.
فرمانداری های ویژه از جمله  ساختارهایی در حوزه وزارت کشور است که اگرچه در ظاهر امتیاز معاونت استاندار را با خود به یدک می کشند اما در باطن و عملا  شهرستان های دارای فرمانداری ویژه امتیاز ویژه ای نسبت به سایر شهرستان ها در تصمیمات استان خود  ندارند.
بی شک با گسترش تعداد فرمانداری های ویژه در کشور به ۳۹ فرمانداری ویژه از مجموع کل فرمانداری های موجود و با شروع به کار دولت سیزدهم، ایجاد فراکسیونی در مجلس به منظور هویت دهی به جایگاه فرمانداری های ویژه در کشور با همکاری وزارت کشور دولت جدید اهمیت داشته تا بتوان به جایگاه عملیاتی و کاربردی این ارگان در تقسیمات کشوری دست یافت.
نکته حائز اهمیت از نگاهی فراتر از وجود فرمانداری ویژه در کشور تعدد آن در استان فارس می باشد که با وجود ۶ فرمانداری ویژه بیشترین تعداد را در بین ۲۰ استان کشور در این خصوص دارا می باشد.  این امر به لزوم توجه به تقسیمات آتی کشوری در استان فارس( تبدیل به ۲ یا چند استان جدید و…) به عنوان یکی از اولین استان های دارای این قابلیت نیز اشاره  داشته و بایستی مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد. لازم به ذکر است  لارستان اولین شهرستان استان فارس  از لحاظ قدمت می باشد که دارای فرمانداری ویژه بوده است.
نوشته شده در تاریخ:سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۶ب.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

3 Responses to “با اضافه شدن “دهلران” فرمانداری های ویژه کشور به 39 رسید؛ لزوم تشکیل فراکسیون ویژه در مجلس و دولت جدید”

 1. از خنج گفت:

  لارستان زمانیکه. خنج وگراش و. اوز جزیی ازان بودند. فرمانداری ویژه شد آلن تبدیل شده به ۴. فرمانداری مستقل

 2. لاری. مطلع گفت:

  ما لاری‌ها نباید به فرمانداری ویژه دلخوش. باشیم جهرم ولامرد وفسا در فکر. استان شدن هستند

 3. ناشناس گفت:

  رسانه ها و سایت های لارستان به مسایل تقسیمات کشوری سخت. حساس. هستند درحالیکه در سایر مناطق چندان اهمیتی نمی دهند وبیشتر به فکر توسعه و پیشرفت شهرستان هستند چقدر اهمیت دارد این فرمانداری های. ویژه‌ برای مردم؟؟؟!!

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1400 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین