یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳ب.ظ
::آخرین مطلب 8 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

رشته کارشناسی پروتز دندان در دانشکده علوم پزشکی لارستان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان از اخذ مجوز راه‌اندازی رشته کارشناسی پروتز دندان برای دانشکده علوم پزشکی لارستان خبر داد و گفت: در حال حاضر با کمک خیرین در مرحله…

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان از اخذ مجوز راه‌اندازی رشته کارشناسی پروتز دندان برای دانشکده علوم پزشکی لارستان خبر داد و گفت: در حال حاضر با کمک خیرین در مرحله تجهیز مکان هستیم و امید می‌رود پس از بازدید بازرسین وزارت و موافقت آنها بتوان در سال آینده پذیرش در این رشته نیز انجام شود.

به گزارش میلاد لارستان، دکتر رامین اقتداری در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس کلینک تخصصی هاشمی‌زاده بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار برگزار شد با بیان اینکه نگاه ویژه ای به پروژه هایی شده که برای کل منطقه حائز اهمیت بوده و در گذشته مجوزهائی برای آنها اخذ شده است، اظهار داشت: در شهرستان خنج بحث بیمارستانی که در سالهای گذشته مجوز آن اخذ شده اما پیگیری های اداری آن ادامه پیدا نکرده بود را پیگیری کردیم و توانستیم مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت اخذ کرده و کلنگ آن توسط معاونت وزارت بهداشت زمین زده شد.

وی با اشاره ب اینکه در شهرستان لارستان بحث پروژه پردیس دانشکده و بیمارستان جویم بسیار اهمیت داشت که در گذشته به صورت جدی برای آنها پیگیری اداری صورت نگرفته بود، افزود: خوشبختانه اعتبار خوبی برای سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ جهت بیمارستان جویم اخذ شد و تلاش ما این است این پروژه را در سه فاز به نتیجه برسانیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: پروژه ساخت بیمارستان جویم در حال حاضر در جریان است اما از سرعت کار به دلیل مسائل مربوط به کمبود سیمان راضی نیستیم اما در هر صورت این مهم در حال رخ دادن است.

این مسئول با بیان اینکه پروژه پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان یک مجموعه بسیار بزرگ ۵۶ هکتاری با هزینه بالای ۲۵۰ میلیارد تومان را شامل می شود که باید در آن ساختمان های مختلفی احداث شود، ادامه داد: این نیاز احساس شد که برای این پروژه دولت وارد شود و سعی ما این است تا در بودجه سال ۱۴۰۰ ردیفی به آن اختصاص داده شود.

وی با ابراز امیدورای نسبت به اینکه مراحل اداری در این خصوص صورت گرفته و امیدوار هستیم در بودجه سال ۱۴۰۱ ردیف بودجه ای برای این پروژه در نظر گرفته شود تا خیرین نیز اشتیاق بیشتری پیدا کنند، خاطر نشان کرد: به موازات پیگیری ردیف بودجه بصورت جداگانه برخی پروژه های این مجموعه مانند استادسرا با پیشرفت ۹۰ درصد را پیگیری کرده و سعی داریم بزودی با هزینه دولتی آن را به اتمام برسانیم.

رضائی با بیان اینکه خوابگاه دانشجوئی تا بحال به مرحله اسکلت رسیده به همین دلیل اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از سمت صندوق رفاه دانشجوئی اخذ شده است تا بتوانیم بلوک اول آن را به نتیجه برسانیم، ادامه داد: این فقط یکی از بلوک‌هاست و در مجموع ۸ بلوک برای خوابگاه در پردیس علوم پزشکی لارستان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه دیگر سالن چندمنظوره ورزشی است که توسط خانم دکتر لاری کلنگ زنی و بزودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد، تصریح کرد: از پروژه های دیگر پردیس علوم پزشکی، ساختمان مرکز بهداشت و بهورزی است که بزودی شروع به کار خواهد شد.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان از مجموعه سپاه پاسداران در همیاری در امورات از ابتدای شروع بیماری کرونا و همچنین در اختیار قرار دادن سالن ورزشی باقریه برای انجام واکسیناسیون، عنوان کرد: در صورت اختصاص واکسن آمادگی تزریق واکسن در ۶ مرکز دیگر حتی تا ۵ هزار دُز در روز را داریم.

رضائی از مسئولین وزارت خارجه خواست تا با رایزنی با کشور کویت ویزای لارستانی‌های شاغل در این کشور را تمدید تا دغدغه تزریق واکسن افراد مسافر کمتر شود و از طرفی بتوان بر اساس برنامه سنی کار تزریق را صورت داد، یادآور شد: برای ما همه در یک سطح هستند و نمی خواهیم از عدالت خارج شویم، ولی از طرفی به دلیل چالش هایی که وجود دارد باید مدیریت صورت گیرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با ابراز خرسندی نسبت به اینکه با تلاشی که همکاران و کادر درمان صورت داده‌اند با کمبود دارو در این مدت روبرو نبوده ایم، ادامه داد: این در حالیکه است که تامین داروهای بیماری کرونا در برخی شهرهای کشور کمی دشوار شده است.

وی با تأکید بر اینکه در بحث پذیرش بیماران نیز هیچ بیماری نبوده که آن را پذیرش نکنیم بلکه به هر نحو بوده بیماران را پذیرش می کردیم، افزود: وظیفه ماست که به بیماران خدمات بدهیم و حتی اگر بیمارانی از شهرستان های دیگر به ما رجوع کرده اند به آنها خدمت ارائه کرده ایم.

رضائی از اخذ مجوز راه‌اندازی رشته کارشناسی پروتز دندان برای دانشکده علوم پزشکی لارستان خبر داد و گفت: در حال حاضر با کمک خیرین در مرحله تجهیز مکان هستیم و امید می‌رود پس از بازدید بازرسین وزارت و موافقت آنها بتوان در سال آینده پذیرش در این رشته نیز انجام شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به اینکه مجوز دستگاه رادیوتراپی درمانگاه سرطانی امام حسن مجتبی(ع) و آنژیوگرافی بیمارستان امام رضا(ع) لارستان صادر شده و در نوبت اختصاص قرار دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به خرید تعداد محدود هر دوره این دستگاه ها و عدم وجود این دستگا ها در برخی استان ها، براساس اولویت دستگاه‌ها توزیع می‌شود که قطعا این دستگاه ها به لار اختصاص داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستگاه آنژیوگرافی پیش‌بینی شده قادر است علاوه بر قلب موارد مربوط به مغز را نیز تشخیص دهد، اضافه کرد: پیگیری ها در حال انجام است و بنا به اولویت این دستگاه ها به لارستان اختصاص پیدا خواهد کرد.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴ق.ظ

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

4 Responses to “رشته کارشناسی پروتز دندان در دانشکده علوم پزشکی لارستان راه‌اندازی می‌شود”

 1. از شهرستان اوز خضری گفت:

  در صحبت های آقای افتخاری هیچ موردی در مورد بهداشت ودرمان شبکه اوز. نبود علت چیست ؟؟

 2. a گفت:

  این رشته ها اصلا بدرد دانشکده نمی خوره. خیلی از دانشگااهای علوم پزشکی اصلا این رشته ها را دنبالش نیستند. اگر بتوانید فقط و فقط رشته پزشکی را در لار راه اندازی کنید می توانید بگویید که رشته راه اندازی کردیم. دانشگاه علوم پزشکی فسا با بیش از ۴۵ سال هنوز رشته های بهداشتی و اینچنین رشته ها را اصلا نمیخوان. فقط دنبال تخصص پزشکی و کارشناسی ارشد و PhD هستند.

 3. ناشناس گفت:

  قرار بر ایجاد دانشکده ای در شهرستان خنج بود که قول و وعده های آن داده شد ولی بعد از چند سال فعلا خبری نیست مشکل کار کجاست؟؟؟؟

 4. ناشناس گفت:

  لطفا به سمت رشته های پزشکی همانند جهرم و فسا بروید

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین