سه شنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۶:۵۹ب.ظ
::آخرین مطلب 3 ساعت پیش | افراد آنلاین: 3
هر آنچه در اولین نشست مطالبه گران لارستان مطرح شد:

از مشکلات جامعه کارگری و خروج درز و سایبان از بن بست تا تصاحب موقوفات لار توسط عده ای سودجو

جلسه مجمع مطالبه گران لارستان به عنوان هفتمین شهرستان استان فارس در محل سالن غدیر شهر لار برگزار شد. به گزارش میلاد لارستان چهارشنبه گذشته لارستان میزبان جلسه مجمع مطالبه…

جلسه مجمع مطالبه گران لارستان به عنوان هفتمین شهرستان استان فارس در محل سالن غدیر شهر لار برگزار شد.

به گزارش میلاد لارستان چهارشنبه گذشته لارستان میزبان جلسه مجمع مطالبه گران با حضور حسین کشتکار دبیر مجمع مطالبه گران استان فارس،محمدصالح مقدسی دبیر نظام مسائل استان فارس،احمد دلاور معاون فرماندار لارستان و مصطفی بینا عضو شورای شهر لار بود.

در ابتدای این نشست حسین کشتکار و محمد صالح مقدسی در خصوص اهمیت مطالبه گری و ساز و کار مجمع مطالبه گران لارستان به ایراد سخن پرداختند و پس از صحبت های جمعی از مطالبه گران لارستان، احمد دلاور ابعاد مختلف و برنامه های پیش روی شهرستان را توضیح و به برخی سوالات مطالبه گران پاسخ داد.

ماشاالله رضایی نماینده جامعه کارگران ساختمانی لارستان در این نشست طی سخنانی بیان داشت: در شهرستان لارستان ۱۶۰۰ خانواده کارگران حضور دارند و طبق قانون باید کارگران ایرانی در ساختمان ها به کار گیری شوند که در حال حاضر اتباع بیگانه بیشتر از لاری ها مشغول کار هستند درصورتی که در رشته های مختلف ساختمانی استاد کارهای ایرانی وجود دارند.

وی افزود: در این خصوص یک سری تفاهم نامه هایی با فرمانداری ، ادارات و مخصوصا شهرداری ها منعقد شده  ولی متاسفانه به مرحله عمل نرسیده  و توقع ما این است با حمایت مسئولین متولی تفاهم نامه ها به سرانجام برسد.

علیرضا پیرمراد یکی دیگر از مطالبه گران لارستان در این نشست اظهار داشت: بخش درز و سایبان دوازده سال گذشته تامین کننده صد درصد گندم استان فارس بوده ولی در حال حاضر درآن مهاجرت معکوس رخ داده و محلات آسیب پذیر لارستان میزبان مهاجرت آنها شده و این در صورتی است که درزو سایبان از لحاظ دامپروری مستعد رشد است.

وی گفت: در شرایط فعلی افرادی هستند که اعلام آمادگی کردند تا کشتارگاه صنعتی در آنجا احداث شود و توقع از مسئولین این است که درزو سایبان را از محرومیت نجات دهند. در حال حاضر مردم درزوسایبان با مشکل شغل مواجه اند و خدماتی قابل توجهی غیر از احداث دکل های ایرانسل و همراه اول در آن ایجاد نشده است.

در ادامه احسان رحیمی یکی دیگر از مطالبه گران لارستان ضمن انتقاد به نحوه اداره موقوفات و امورات عام المنفعه شهرستان گفت: اداره اوقاف لارستان با کمبود نیرو مواجه است و به علت اینکه چند شهرستان را تحت پوشش خود دارد روند بررسی مشکلات بسیار کند است.این درصورتی است که شهرستان مجاور ما جهرم دوازده نفر نیرو دارد و حداقل، بررسی مشکلات در آن شهرستان با سرعت بیشتری انجام میشود.

 

وی اظهار داشت: نحوه اداره موقوفات در شهرستان ، موجب بدبینی مردم به این کار نیک شده و از طرفی مشاهده میشود که موقوفات لار به راحتی توسط عده ای سودجو در حال تصاحب است و جعل سند در برخی پرونده ها نیز مشهود است که مطالبه و پیگیری مسئولین را می طلبد.

در بخش دیگر این نشست  رضا تکبیری  اظهار داشت: نگاه ما برای دعوت به جلسه مطالبه گران فراجناحی و با دید پدرانه بوده تا کسی از نیروهای انقلابی دلگیر نباشد.

وی ادامه داد: یکی از صحبت های رهبری که روی زمین مانده بازسازی بدنه دولت از نیروهای انقلابی است و در لارستان مسئولانی هستند که بیش از دوازده سال تغییری نکرده اند و نیاز است یک بازنگری در این خصوص صورت گیرد چرا که دیگر انگیزه و عملکرد مثبتی از آنها قابل مشاهده نیست.


تکبیری گفت: قبول داریم یکی از شاخص های مدیر موثر ارتباطات است ولی زیاد مشاهده میشود که یک مسئول در بیشتر نشست ها، همایش ها و جلسات شرکت میکند درصورتی که مردم با مراجعه به اداره مربوطه از نبود رئیس آن مجموعه شاکی اند.و رهبری خطاب به مطالبه گران فرمودند مسئولین را از کارهای نمایشی بر حذر بدارید و توقع ما این است که یک مدیر بیشتر به شبکه سازی و آموزش و ارتقاء کارمندان و رواج کار مردم بپردازد تا کارهای نمایشی.

در پایان این نست  نیز احمد دلاور معاون فرماندار لارستان درخصوص حضور اتباع غیر مجاز در لارستان و انجام کارهای ساختمانی اظهار داشت: نهادهای دولتی اصلا مجاز به استفاده از کارگران اتباع غیر مجاز نیستند مخصوصا شهرداران و درصورت مشاهده می توانید فرمانداری را مطلع نمایند تا موضوع  پیگیری شود.


وی درخصوص پیگیری های مشکلات لارستان نیز گفت: یکی از موضوعاتی که موجب خروج درز و سایبان از محرومیت میشود ارتقاء آن به بخش است.

دلاور اظهار داشت: در حال حاضر هشت کارگروه در مجموعه شهرستان راه اندازی شده که شامل کارگروه های راه و شهرسازی،آموزش و پرورش، انرژی و ارتباطات ، آب،کشاورزی و محیط زیست ،صنعت و معدن، ورزش و فرهنگ و میراث فرهنگی، که در این کارگروه ها حدود ۱۰۰ پروژه از مطالبات بزرگ تا ریز لارستان تعریف شده و در حال پیگیری است.

گفتنی است در پایان این مجمع، بارای مطالبه گران رضا تکبیری به عنوان دبیر مطالبه گران شهرستان لارستان انتخاب شد.

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۲۹ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “از مشکلات جامعه کارگری و خروج درز و سایبان از بن بست تا تصاحب موقوفات لار توسط عده ای سودجو”

  1. ناشناس گفت:

    سلام از استانداری و نماینده مجلس در مورد عدم تعیین فرماندار یا سرپرست برای فرمانداری شهرستان جویم سوال فرمایید

نظر سنجی

مهمترین اولویت سال 1401 نماینده مردم از نگاه شما چه باید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین