دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۴:۱۲ق.ظ
::آخرین مطلب 7 ساعت پیش | افراد آنلاین: 2

تعیین تکلیف ملک “هلال احمر” در “بلوار جمهوری اسلامی” شهر لار پس از 40 سال

 مدیرکل امور حقوقی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی از تعیین تکلیف ملک هلال احمر در بلوار جمهوری اسلامی لارستان پس از چهل سال خبر داد. به گزارش…

 مدیرکل امور حقوقی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی از تعیین تکلیف ملک هلال احمر در بلوار جمهوری اسلامی لارستان پس از چهل سال خبر داد. به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی هلال احمر فارس، افتخاری که هفته جاری به استان فارس سفر کرده بود در بیان این موضوع اعلام داشت: سند رسمی مجموعه موصوف متعلق به جمعیت هلال احمر بوده و در راستای بخشنامه ۱۶۰۰ ملک مزبور بمنظور بهره برداری درمانی در اختیار دانشکده علوم پزشکی لارستان قرار می گیرد لکن دانشکده صرفا ۸۰۰ متر مربع از کل مجموعه را به کار درمانی تخصیص و مابقی عرصه و اعیان ملک مزبور را به مصارف غیر درمانی ازجمله دپوی وسایل اسقاطی و خودروهای مستعمل اختصاص داد.

وی اظهار داشت: فلذا اداره کل امور حقوقی جمعیت پس از طی مراحل حقوقی و قضایی نسبت به اخذ حکم قطعی و لازم الاجراء خلع ید از کل عرصه و اعیان ملک موصوف برابر دادنامه شماره ۸۸۰۹۹۷۷۱۹۴۷۰۰۶۳۳ مورخه ۱۳۸۸/۷/۱۸ صادره از سوی شعبه دوم دادگاه عمومی حقوقی لارستان و تشکیل پرونده کلاسه اجرائیه ۸۹۱۴۲۸۸۳۱۳۰۰۰۰۵ مبادرت نمود  ،ولی متاسفانه بنا بر دلایل مختلف از جمله در خواستهای مکرر دانشکده علوم پزشکی لارستان مبنی بر استمهال و ملاحظه تعاملی جمعیت تا این تاریخ رای قطعی صادره اجراء نشده بود .

افتخاری اظهار داشت: فلذا با عنایت به نیاز مبرم جمعیت هلال احمر در شهرستان لارستان روز دوشنبه مورخه ۱۴۰۱/۶/۷ ضمن مراجعه به شهرستان لارستان و برگزاری جلسه با ریاست دادگستری و دعوت محکوم علیه و معاینه محلی و هماهنگی های لازم در معیت رئیس دادگستری شهرستان لارستان مفاد حکم اجراء گردید لکن همانگونه که در صدر اشاره شد دانشکده علوم پزشکی در قسمتی از ملک متنازع فیه به متراژ تقریبی ۸۰۰ متر مربع فعالیت درمانی داشته و درخواست نموده در صورت امکان و موافقت آن قسمت در قالب قرارداد اجاره با تعیین مال الاجاره از سوی کارشناس رسمی دادگستری کما کان در اختیار دانشکده قرار گیرد.

این مقام مسئول اظهار داشت: موضوع فوق در مذاکره رئیس دادگستری نیز مورد توجه و تاکید بود لذا بمنظور رعایت مفاد اساسنامه جمعیت که اشعار می دارد هرگونه صلح در صلاحیت رئیس ودبیرکل جمعیت می باشد ضمن مذاکره تلفنی با مقامات عالی جمعیت و تبیین موضوع هر دو مقام مسئول (رئیس و دبیر کل) با درخواست مطروحه موافقت نمودند و براین اساس پس از چهل سال ملک مزبور به جمعیت هلال احمر بازگردانده شد. و از طرفی هیچ گونه خللی در خدمات درمانی و بهداشتی شهرستان بوجود نیامد.

‌افتخاری ادامه داد همچنین بمنظور استفاده بهینه از مجموعه خلع ید شده جلسه ای با مدیرعامل بنیاد خیریه هاشمی در بعداز ظهر همان روز تشکیل و وی قول مساعد داد در راستای نیازهای شهر و جوانان و مسئولیتهای جمعیت با کمک از خیرین شهرستان لار سرمایه گذاری های لازم را در عرصه خلع ید شده انجام دهد.

وی افزود:  مجموعه خیریه مذکور در گذشته نیز با جذب بنیاد خیرین نسبت به بازسازی استخر محمدی متعلق به جمعیت هلال احمر و احداث سالن سونا و جکوزی همکاری داشته است.

لازم بذکر است دانشکده علوم پزشکی در پرونده جداگانه ای مبلغ یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال بابت اجرت المثل ایام تصرف محکومیت قطعی یافت.

نوشته شده در تاریخ:پنج شنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین