یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲:۳۶ب.ظ
::آخرین مطلب 2 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

گشایش آکادمی تنیس خاکی جنوب کشور در لار+صحبت مسوولان

آکادمی تنیس جنوب کشور در شهر لار باحضور رئیس فدراسیون تنیس به شکل رسمی به بهره‌برداری رسید. به گزارش میلاد لارستان، در روز یکشنبه دهم دی‌ماه مجموعه تنیس خاکی شهر…

آکادمی تنیس جنوب کشور در شهر لار باحضور رئیس فدراسیون تنیس به شکل رسمی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش میلاد لارستان، در روز یکشنبه دهم دی‌ماه مجموعه تنیس خاکی شهر لار به‌عنوان بزرگترین مجموعه تنیس در جنوب کشور باحضور رئیس فدراسیون تنیس کشور، رئیس هیئت تنیس فارس، مسئولان محلی به بهره‌برداری رسید.

زمین تنیس خاکی شهر لار شامل ۴ زمین بازی است که متراژ نزدیک به ۵ هزار مترمربع برای آن اختصاص یافته است. برای این پروژه هزینه‌ای حدود ۲۴ میلیارد تومان(با احتساب قیمت زمین) بودجه صرف شده است.

پس از افتتاح پروژه، نشست خبری اصحاب رسانه با مسوولان برگزار شد.

در این نشست، رییس فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از همکاری شهرداری و فرمانداری و بخش خصوصی در افتتاح آکادمی تنیس لارستان، گفت: امیدوارم این اتفاق برای مجموعه لارستان و استان فارس اتفاقات خوبی را رقم بزند.

داوود عزیزی با بیان اینکه در بحث برگزاری مسابقات تنیس در لارستان قطعا برگزاری مسابقات مختلف نیازمند زیرساخت هایی است، افزود: با توجه به افتتاح آکادمی تنیس لارستان در وهله اول می توان میزبان مسابقات استانی و کشوری بود و با برگزاری چندباره مسابقات و رفع کمبودها می توان به نتیجه رسید که آیا لارستان می تواند میزبان مسابقات بین المللی باشد یا خیر؟

وی با اشاره به اینکه وجود پروازهای بین المللی فراوان می تواند زمینه ساز توسعه ورزش های توریست پذیر در لارستان باشد، تصریح کرد: رشته تنیس بیشترین میزان توریسم ورزشی را در کشور داشته و از آنجا که تنیس بازان هزینه خود را تقبل می کنند ارزآوری و سود خوبی برای هر منطقه را می تواند به همراه داشته باشد.

این مسئول با اذعان به اینکه ما شاهد پیشرفت در حضور بازیکنان خارجی جهت شرکت در مسابقات مختلف ورزشی کشور هستیم، خاطر نشان کرد: با برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی مختلف می توان جوانان را از دام اعتیاد و کارهای بیهوده رهایی بخشید.

رییس فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در آینده نزدیک و به حسب قولی که داده ایم تا قبل از پایان سال یک دوره مربیگری تنیس در لارستان برگزار خواهیم کرد، ادامه داد: در سال آینده نیز دوره داوری تنیس و همچنین برگزاری مسابقات کشوری را در لارستان شاهد خواهیم بود.

وی با طرح این موضوع که برخی بیان می کنند رشته تنیس ورزش پر هزینه ای است اما باید گفت اغلب ورزش ها با توجه به شرایط اقتصادی جامعه پر هزینه هستند، عنوان کرد: عمده وسایل مورد نیاز رشته تنیس وارداتی است که این اتفاق هزینه ها را بالا برده اما بر اساس تفاهم نامه هایی که با حامیان مالی منعقد شده، تعداد زیادی توپ تامین و توزیع خواهد شد تا با کاهش هزینه توپ کاهش هزینه ورزش تنیس را برای ورزش دوستان شاهد باشیم.

عزیزی با اشاره به اینکه فکر می کنم با یک برنامه ریزی مناسب و اشتراک گذاری تجهیزات بتوان هزینه ورزش تنیس را کاهش داد، یادآور شد: سعی کرده ایم هر یک ماه و نیم برای آقایان و بانوان یک مسابقه ملی در کشور برگزار کنیم و از همین طریق استعدادهای خوبی پرورش داده شده اند.

رییس فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه هر بازیکنی که در این مسابقات در دور اول شکست می خورد استعدادیابان ما با او تمرین می کردند تا پرورش یابد، اضافه کرد: همین برنامه ها باعث شده که کشور ایران در غرب آسیا حرف اول را بزند ولی با بدنبال این هستیم تا با کشورهای آسیای میانه که قوی تر هستند رقابت کنیم.

 

در ادامه رییس هیئت تنیس استان فارس نیز در سخنانی با اشاره به اینکه در استان فارس در شهرستان های شیراز، لار، گراش، آباده و جهرم به صورت فعال ورزش تنیس دنبال می شود، اظهار داشت: تلاش ما این است که بتوانیم ورزش شهرستانها را فعال کنیم اما مشکل تأسیس زمین تنیس در شهرستان ها را داریم زیرا زمین های موجود در اختیار بخش خصوصی است و هیچ زمین دولتی در استان وجود ندارد.

سیدکاظم چابک با اشاره به اینکه جایگاه هیئت تنیس لارستان در استان فارس جزو شهرستان های فعال قلمداد می شود که با پروژه جدیدی که با همراهی مسئولین افتتاح شد، قطعا شاهد توسعه رشته تنیس در لارستان خواهیم بود تا جایی که این شهرستان بتواند در کشور هم بدرخشد، افزود:به نظر بنده در کنار مسائل اقتصادی پروژه زمین تنیس شهر لار آن همدلی که بین مسئولین و بخش خصوصی وجود داشته بسیار حائر اهمیت بوده و یک پیامد اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه لار یک شهر با فرهنگ و با قدمت است که با این اتفاقات قابل لمس است، تصریح کرد: مهمترین اصل تقویت یک ورزش افزایش مخاطب برای آن ورزش است و اغلب ورزش های کشور به صورت انجمنی اداره می شوند و کمک شایانی از طرف دولت مخصوصا در بحث زیرساخت به آنها نمی شود.

رئیس هیئت تنیس استان فارس با تأکید بر اینکه باید با برنامه ریزی و حمایت، استقبال از ورزش را بالا برد و با استقبال زیاد قطعا شاهد کاهش هزینه ها نیز خواهیم بود، بیان کرد: در استان فارس استعداد بالقوه زیاد است اما بدلیل اینکه امکانات محدود است این استعدادها پرورش پیدا نکرده اند.

 

در این مراسم، رئیس هیئت تنیس لارستان هم در سخنانی با اشاره به اینکه امروز آکادمی تنیس لارستان با چهار بخش زمین تنیس و ۵ هزارمتر مربع با همکاری بخش خصوصی و شهرداری با هزینه روز ۲۴ میلیارد تومان افتتاح شد، اظهار داشت: پروژه زمین تنیس لارستان با فکر توسعه دادن آن با رنج های بسیار از سه سال پیش شروع شد و با توجه به مسائل اقتصادی کمی افتتاح آن به طول انجامید اما در نهایت با حمایت فرماندار و تخصیص بودجه به این پروژه شاهد افتتاح آن بوده ایم.

حسین شریفی با بیان اینکه در واقع ۷۰ درصد هزینه‌ پروژه با بخش خصوصی و ۳۰ درصد باقیمانده با حمایت فرمانداری و شهرداری بوده است، افزود: کل مالکیت پروژه تحت اختیار شهرداری لار قرار دارد و به نوعی اولین پروژه مشارکتی بخش خصوصی است که با سرمایه‌گذاری بنده و آقای مهندس معتمد و با همکاری شهرداری و فرمانداری به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه من امیدوار هستم تلاشی که برای ورزش تنیس در منطقه جنوب و شهر لار صورت گرفته در حوزه ورزش اثرگذار باشد و اعتقاد دارم که اثرگذار و قوی تر از قبل می توانیم تأثیر بگذاریم زیرا شاهد حمایت و همکاری مسئولین محترم با هیئت تنیس لارستان هستیم، افزود: در بحث استعدادیابی تا قبل از شیوع بیماری کرونا و تعطیلات حاصل از آن اقدامات خوبی در جهت استعدادیابی ورزش تنیس لارستان داشتیم و دانش آموزان در زمین تنیس حضور پیدا کرده و آموزش می دیدند.

رئیس هیئت تنیس لارستان با اذعان به اینکه در تفاهم نامه ای که با اداره آموزش و پرورش منعقد شده تا آموزش تنیس برای مدارس تقویت شود، ادامه داد: اخیرا نیز یک تفاهم نامه در جهت برگزاری دوره‌های آموزشی با هیئت پزشکی ورزشی امضا شده است.

وی با بیان اینکه حق فرزندان این سرزمین است که به ورزش بپردازند و ما هم با همین فکر به دنبال توسعه ورزش تنیس در لارستان بوده ایم، یادآور شد: در پایان مجددا از فرماندار لارستان و شهرداری بابت همکاری های آنها تشکر می کنم و امیدوارم هستم بیش از پیش شاهد این حمایت ها باشیم.

شریفی با بیان اینکه ورزش تنیس یک ورزش جذاب است و ما آمادگی داریم بدون دریافت هزینه ای بصورت گروهی افراد را آموزش دهیم و در کلاس های ما شرکت کنند، ادامه داد: ما سعی میکنیم با کمترین هزینه ورزش دوستان رشته تنیس به این تنیس بپردازند.

وی اضافه کرد: به دنبال ایجاد زمین پنجم در کنار زمین های فعلی هستیم و بزودی این اتفاق آغاز خواهد شد.

 

شهردار لار هم در سخنانی با اشاره به اینکه بسیار‌ خرسندیم که امروز شاهد اولین پروژه سرمایه گذاری مشارکتی بین بخش خصوصی و شهرداری و شورای شهر لار هستیم، گفت: این پروژه با احتساب هزینه روز زمین بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.

اصغر فرودی با بیان اینکه در بحث ساخت آکادمی تنیس لارستان زمین آن توسط شهرداری تامین شده و مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان نیز از طریق فرمانداری مساعدت شده است، افزود : بقیه بودجه نیز از طریق بخش خصوصی هزینه شده تا امروز شاهد افتتاح آکادمی تنیس خاکی لارستان با ۴ زمین تنیس باشیم.

وی با اشاره به اینکه برای این مجموعه جا دارد از شهرداران گذشته نیز تشکر کنیم که نقش مدیریتی و اجرایی خوبی را در به نتیجه رسیدن این پروژه ورزشی داشته اند، تصریح کرد: امیدوار هستیم با توجه به اینکه مسئولین محلی وظیفه اصلی خود را در بحث حمایت از پروژه صورت داده اند فدراسیون تنیس نیز زمینه برگزاری بازی های ملی و بین المللی در لارستان را فراهم کند.

فرودی با بیان اینکه شهرداری لار نیز آمادگی دارد تا برای برنامه هایی که در راستای نشاط اجتماعی صورت می پذیرد هزینه کند، عنوان کرد: این مژده را نیز می‌دهیم که بزودی شاهد کلنگ زنی احداث مجموعه خیرساز شهرقدیم با مساعدت مالی آقای استوار خواهیم بود.

ف ۱۱۰

 

نوشته شده در تاریخ:یکشنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۸:۰۶ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما آیا حضور مسئولین کشوری در منظقه می تواند در راستای توسعه مفید باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین