چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۳:۰۸ق.ظ
::آخرین مطلب 12 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

هرمودمهرخوی،هفتمین مقصدکاروان سفیران نورلارستان+تصاویر و درخواستها

هفتمین سفرکاروان سفیران نور به هورمود مهرخوی با حضورجمعی از مسئولین ادارات ونهادها ،فعالین فرهنگی ،اجتماعی،مذهبی، ورزشی لارستان برگزار شد. گزارش این سفر، کاستی ها و مشکلات و موارد مطرح…

هفتمین سفرکاروان سفیران نور به هورمود مهرخوی با حضورجمعی از مسئولین ادارات ونهادها ،فعالین فرهنگی ،اجتماعی،مذهبی، ورزشی لارستان برگزار شد.
گزارش این سفر، کاستی ها و مشکلات و موارد مطرح شده را از زبان خانم جهاندیده با هم مرور می نماییم.
من آخرین نفری بودم که ساعت ۸:۲۰ صبح به محل تجمع کاروان در حوزه علمیه رسیدم. همه ی افرادی که برای همراهی با این کاروان اعلام آمادگی کرده بودند، در دفتر رئیس حوزه جمع بودند. قاسمی رئیس اداره کار،تعاون واموراجتماعی، عبدالرحیم زاده مدیر روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی، حجت الاسلام عسکرپور یکی ازمجریان برنامه های کودک، گرامی مسئول آموزشگاه آزاد هنرآسا، بیغرض مسئول بنیاد کودک لارستان، معزی مسئول سایت و نشریه پسین دهکویه، شاه محمدی و اسکندنژاد دو تن ازخواهران حوزه و بسیج از چهره های جدید این کاروان بودند. طبق معمول با بدرقه گرم حجت الاسلام والمسلمین موسوی ریاست حوزه و همکارانشان به راه افتادیم.
پس از توقفی کوتاه در پاسگاه چهاربرکه و  طی مسیر یک ساعته به دوراهی هرمود رسیدیم.امام جماعت،دهیار،تعدادی زیادی از اهالی خونگرم و صمیمی روستا برای استقبال از ما به اینجا آمده بودند. پوسترهای خوش آمدگویی روی تابلو و در   ورودی روستا،نصب شده بود. ترکیب جمعتی روستا، مردمانی ازاهل تسنن وتشیع بودندکه وحدتی مثال زدنی درکناریکدیگر زندگی میکردند.
 حدود ۵۰۰متر ازجاده آسفالته بود، و بعداز آن راه خاکی و بدون آسفالت را طی کردیم. اولین خیابان خاکی و اصلی ورودی روستا،به نام “فرهنگ” مزین شده بود . محیط اطراف ومعابر،نسبتأ تمیز و بهداشت نیز رعایت شده بود .خیابانها وکوچه ها آسفالته نبود.درختان غالب در روستا را کـُنار و نخل و گَز تشکیل میداد..
محرومیت دراین روستا بسیار مشهودبود. طی صحبت کوتاهی که بایکی از مسئولین آنجا داشتم، با احتیاط و با اندکی ترس، از بی توجهی مسئولین شهرستان و استان گله مندبود و ازهمکاریهای بخشدار مرکزی تشکر داشت اما انتظار  داشت که توجه بیشتری به این روستا صورت گیرد.  در دبیرستان پسرانه تجمع کردیم.مدیرمدرسه و امام جماعت روستا،خوش آمدگفتند. محمد زارع رئیس مرکزآموزشی امام صادق (ع) لار،به تشریح اهداف این سفر معنوی فرهنگی پرداخت.
پس ازدقایقی با همراهی و راهنمایی مسئولین و بزرگان روستا، هریک از گروهها و تیمهای اعزامی  از بنیاد شهید وامور ایثارگران،اداره بهزیستی،مرکزبهداشت،حوزه علمیه، اداره ارشاد، اداره کاروتعاون،کمیته امداد، اداره تامین اجتماعی، اداره آموزش وپرورش و…بودند، فعالیت خود راشروع نموده وبرنامه های فرهنگی،هنری،بهداشتی،مذهبی خود را متناسب با گروههای سنی دانش آموزان ابتدایی و دبیرستانی اجرا نمودند.  ناظره ی بیغرض مسئول بنیادکودک برای دانش آموزان به شعرخوانی پرداخت و این انگیزه ای شد تا دانش آموزان هنرمند هرمودی نیز اشعار زیبای خود را برایمان خوانده و ازاینکه موردتشویق وتوجه قرارمیگیرند شادمان شوند. بیغرض همچنین اهداف خیرخواهانه ی بنیادکودک  را توضیح داد …
اعضای تیم کمیته ی امداد که صبح قبل از ما به روستا رسیده بودند،به خانه های مددجویان تحت پوشش رفته و با آنها دیدار داشتند.
دیداربا خانواده ی دو آزاده ی جانباز یوسف رجبی و کاظم زینلی و بیان خاطرات دوران اسارتشان،نیز شنیدنی بود.. کودکان ودانش آموزان مدرسه ی دخترانه نیز خوشحالترین افرادی بودند که ساعاتی را درکلاس مربیان” هنرآسا”به نقاشی و بازیهای کودکانه ی مشغول شدند
وکودکان دبستان پسرانه نیز در برنامه ی شاد معاونین فرهنگی حوزه بامجری گری حجت الاسلام عسکریزاده شرکت نمودند.. ..برنامه ی بعدازظهربا بازی فوتبال بین تیم حوزه ومنتخب هرمود درحضور مسئولین واهالی شروع شد که مثل همیشه  به برد تیم حوزه انجامید..
مرشدمظفری وتیم اونیز دقایقی به اجرای برنامه ی حرکات جذاب ورزش باستانی پرداختند.
 درپایان برنامه ها نیز محمدزارع وحجت الاسلام موسوی معاونت فرهنگی حوزه ،ازدهیار و امام جمعه و مردم خوب هرمود تقدیر نمودندو همچنین به داور بازی،دانش آموزان منتخب مسابقه فرهنگی هنری و  نقاشی هدایایی تقدیم شد..جای  سازمان تبلیغات ،اداره ی اوقاف ودیگر ادارات دربین این کاروان خالی بود.
درساعت ۴:۳۰عصر که با بدرقه ی گرم مردم خوب این روستا به لار برمیگشتیم به برگزاری همایشهای ده ها میلیونی وگاها چندصدمیلیون تومانی این شهرستان میاندیشیدم  و باخودگفتم که چه خوب میشد اگر سایرمسئولین شهرستان نیزهمراهی کنند و برای سفرهای بعدی،همفکری و برنامه ریزی خوب مناسبی داشته باشند، تا  کاروان سفیران نور بتواندباهزینه ای اندک،بیشترین دستاوردها را برای روستائیان بخصوص درمناطق محروم به ارمغان آورد…    
 گزارش/عشرت جهاندیده
نوشته شده در تاریخ:شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۷:۴۸ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

One Response to “هرمودمهرخوی،هفتمین مقصدکاروان سفیران نورلارستان+تصاویر و درخواستها”

  1. ناشناس گفت:

    بخشی از مشکلات و عقب افتادگی روستاها و شهرستان به خاطر بی کفایتی و نا کارامدی مدیران می باشد که در گرفتن اعتبارات و مدیریت هزینه ها توان آنرا ندارند مدیران این چنین بی کفایت و نا کار آمد باید به فرمانداری معرفی تامدیران لایق و کارآمد جایگزین گردند

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین