شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲ق.ظ
::آخرین مطلب 9 ساعت پیش | افراد آنلاین: 1

قابل توجه شهرداری، اداره کل راه، آبفا و… ؛ 11بند از موارد ایجاد طغیان آب در لارستان

اسحاق شاکری از فعالان اجتماعی لارستان در پی وقوع سیل های اخیر یادداشتی کوتاه را جهت هوشیاری و آمادگی بیشتر مردم و مسوولان تنظیم و در فضای مجازی منتشر کرده…

اسحاق شاکری از فعالان اجتماعی لارستان در پی وقوع سیل های اخیر یادداشتی کوتاه را جهت هوشیاری و آمادگی بیشتر مردم و مسوولان تنظیم و در فضای مجازی منتشر کرده است. به گزارش میلاد لارستان، وی در یادداشت کوتا خود اشاره داشته:

شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی، اداره اوقاف، اداره آبفا، مدیریت جهاد کشاورزی، اداره منابع طبیعی لار طی سنوات گذشته تا به حال جهت توسعه شهری و تامین منابع مالی خود اقدام به تخریب مسیل ها و انهار و جداول و رودخانه و ممرها و برکه ها و حریم رودخانه ها نموده اند. امروز که مردم ما شاهد طغیان آب هستند و این طغیان خانه و زندگی مردم را ویران کرده است، حاصل بی تدبیری و عدم بکار گیری اصول فنی در شهرسازی توسط ادارات فوق الذکر است.

البته مردم هم سهم بسزایی در این تقصیر دارند که جلو عمل سودجویان و تصمیمات غیرکارشناسانه مسوولین نگرفته اند. در بندهای آتی به چند مورد از تخلفات انجام گرفته اشاره می شود:

۱ _ عدم رعایت حریم رودخانه های فصلی در سطح شهر لار اعم از شهرقدیم و شهرجدید.

۲ _ مسقف کردن بعضی از رودخانه ها

۳ _ کم عرض کردن رودخانه با دیوارکشی رودخانه ها

۴ _ مسدود و پرنمودن رودخانه های سطح شهر بطور مثال : رودخانه علاءالدینی _ رودخانه فاخرو _ رودخانه خوری _ رودخانه کلندرو _ رودخانه تنگ اسد

۵ _  ازبین بردن پزاب نخلستان ها و مزارع

۶ _ ازبین بردن ممر برکه ها

۷ _ازبین بردن و تخریب و پرکردن بسیاری از برکه ها

۸_ ازبین بردن نخلستان ها و زمین های کشاورزی و تغییر کاربری آنها بدون توجه به ایجاد کانال های انتقال آب پزاب ها و آب سطحی

۹ _ ساخت و ساز اماکن مسکونی در مسیر رودخانه و آب شخن ها بطور مثال شهرک بعثت و محمد رسول الله و اندیشه و کفه ندا و شهرک توحید و مسکن مهر

۱۰ _ ساخت کمربندی و خیابان های شهر بدون تعبیه حتی یک دهانه پل جهت انتقال آب، بطور مثال کمربندی دارالرحمه جدید که از بگال تا فلکه امام رضا یک دهانه پل جهت انتقال آب غرب به شرق که حجم زیادی از آب کوههای همجورار روی این جاده ها سوار می شود.

۱۱ _تغییر مسیر آب توسط احداث کانال برخلاف شیب زمین بطور مثال کانال شهرک فرهنگیان و بانک ملی به سمت رودخانه ندا البته موراد عدیده دیگری است که لازم است به ریز مورد بررسی قرار گیرد.

از شما شهروندان عزیز تقاضا دارم این متن را دست به دست بازنشرکنید تا به عنوان یک مطالبه جدی و اساسی مسوولین را به چاره اندیشی واداریم و دراسرع وقت نسبت به اصلاح موارد مذکور اقدام کنند. اگر نخواهیم و نکنند آینده ما هم مثل شهرهای سیل زده می شود. و شاهد کشته شدن عزیزان خود می شویم.

نگارنده: اسحق شاکری

نوشته شده در تاریخ:شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۴ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین