سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۴ب.ظ
::آخرین مطلب 33 دقیقه پیش | افراد آنلاین: 3

جزئياتي از عملياتي دوم سپاه پس از عمليات موشكي اول

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در سخناني به یکی از وجوه برجسته عملیات موشکی شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد: ۱۵ دقیقه بعد از عملیات  اول یک عملیات جنگ الکترونیک بزرگ را…

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در سخناني به یکی از وجوه برجسته عملیات موشکی شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد: ۱۵ دقیقه بعد از عملیات  اول یک عملیات جنگ الکترونیک بزرگ را آغاز كرديم كه در آن هواپیما‌های بدون سرنشین امریکا برای لحظاتی از کنترل آن‌ها خارج شدند و این اقدام ضربه روحی بزرگی به آن‌ها زد.

به گزارش ميلادلارستان  به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در جمع خبرنگاران در تشریح عملیات موشکی شهید سلیمانی بر علیه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد، گفت: ترور حاج قاسم سلیمانی را از بزرگترین خطا‌های راهبردی آمریکا بود که به طور قطع این اقدام نابخردانه و ناشی از اوج استیصال و زبونی آمریکا برابر جریان مقاومت، مبدا آغاز تحولات بسیار وسیع در منطقه و دنیا خواهد شد. او با بیان اینکه گرفتن انتقام خون سردار سلیمانی و دیگر شهدای جبهه مقاومت اقدامی بود که باید انجام می‌پذیرفت گفت: هرچند به فرموده مقام معظم رهبری انتقام خون این شهدا اخراج آمریکایی‌ها از منطقه خواهد بود، اما انجام عملیات موشکی نیروی هوافضای سپاه آغاز این فرایند بزرگ بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه اظهار کرد: عملیات‌های موشکی علیه داعش و تروریست‌ها صرفاً عملیات‌های یک طرفه بود، اما دراین عملیات تقریباً از تهاجم دشمن اطمینان داشتیم و خود را برای انجام سناریو‌های مختلفی از جمله جنگی در مقیاس وسیع و گسترده آماده کرده بودیم و به همین واسطه تمامی یگان‌های ما در بخش‌های مختلف آماده بودند تا وارد فاز‌های بعدی عملیات شویم.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه در ساعات اولیه پس از ترور سردار سلیمانی پایگاه‌هایی که در این اقدام تروریستی مشارکت داشتند را شناسایی کردیم، اظهار کرد: اولین گزینه ما برای انتقام پایگاه التاجی بود، اما در ادامه هدف به پایگاه راهبردی و مهم عین الاسد تغییر یافت.

او افزود: عین الاسد بزرگترین پایگاه نظامی آمريكا عراق به عنوان هدف حمله موشکی انتخاب شد و اهداف منتخب با تمرکز بر ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز کنترل و فرماندهی و یگان‌های پهپادی بالگردی و مجموعه امکانات خط پروازی آمریکا در این پایگاه بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه در طراحی انجام شده یک موج به عنوان موج اول طراحی شد، اما در ادامه عملیات با توجه به نحوه اقدام دشمن ممکن بود این اقدام محدود به پایگاه‌های آمریکایی‌ها در عراق یا سایر پایگاه‌ها در منطقه گردد، گفت: عین الاسد بزرگترین و دورترین پایگاه به خاک جمهوری اسلامی ایران بود و ما در این عملیات از موشک‌های فاتح ۳۱۳ تا موشک‌های قیام را برای انهدام اهداف از پیش تعیین شده استفاده کردیم.

او افزود: هرچند میتوانستیم آسایشگاه و محل استقرار نیرو‌ها را هدف قرار دهیم، اما به دنبال کشتن افراد نبودیم بلکه در صدد ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز فرماندهی و کنترل آن‌ها بودیم.

سردار حاجی زاده در ادامه یادآور شد: آمریکایی‌ها پس از اقدام به ترور ناجوانمردانه سردارسلیمانی در آماده باش کامل و ۱۰۰ درصدی قرار داشتند و تا قبل از انجام عملیات ۱۲ فروند هواپیمای بدون سرنشین و تعدادی هواپیمای با سرنشین از پایگاه عین الاسد مراقبت می‌کردند، اما به رغم تمامی این آمادگی‌ها، توانایی انجام هیچ واکنشی را نداشتند.

او ادامه داد: آمریکایی‌ها همواره در مباحث تبلیغاتی موضوع سپر موشکی و مقابله با پرتاب‌ها را مطرح می‌کردند، اما در واقعیت میدانی شاهد غافلگیری محض آن‌ها بودیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با بیان اینکه بعد از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه متجاوزان آمریکایی حداقل ۹ سورتی پرواز مجروح به اردن و سرزمین‌های اشغالی منتقل شد و تعدادی بالگرد شینوک مجروحان را به بیمارستان آمریکا در بغداد منتقل کردند، اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی دوم سابقه نداشته که تیری علیه آمریکا شلیک شود و کشوری مسئولیت آن را بپذیرد و این اقدام موشکی که در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و با اجماع جمعی در همه گروه‌ها و اقشار مردم به صورت دقیق و حساب شده انجام شد برگ جدیدی را در تاریخ تحولات منطقه رقم زد.

او اراده اجرای عملیات شهید سلیمانی را مهم‌تر از خود عملیات توصیف و تصریح کرد: ۱۳ فروند موشک در این عملیات علیه پایگاه متجاوزان امریکایی شلیک شد، اما ما آمادگی شلیک چند فروند موشک به اهداف را داشتیم و حتی پیش بینی شلیک چند هزار موشک در صورت حماقت امریکایی‌ها را کرده بودیم.

سردار حاجی زاده با توصیه به برخی کشور‌های منطقه که آمریکا از آن‌ها به عنوان نقاط حیاتی خود یاد کرده بود، گفت:آمریکایی‌ها نه تنها به خاطر منافع کشور‌های عربی وارد جنگ نمی‌شوند بلکه برای منافع خود نیز وارد جنگ نمی‌شوند؛ ملت‌های منطقه باید تصمیم بگیرند که مانند پارلمان عراق خروج امریکایی‌ها را دنبال کنند، در غیر اینصورت گروه‌های مقاومت این مهم را رقم خواهند زد.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه خون شهید سلیمانی سیل و سونامی ایجاد می‌کند که همه مخالفان را غرق خواهد کرد، گفت:سیلی ایران قرائت رمز عملیات بود و اقدامات بعدی توسط گروه‌های مقاومت رقم خواهد خورد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تاکید بر اینکه در صورت تداوم حماقت امریکایی‌ها حداقل پنج هزار کشته روی دست آنان می‌گذاشتیم، گفت: اجرای این عملیات در مقایسه با خون بهای شهدا اندک است؛ خونبهای سردار سلیمانی خروج آمریکا از منطقه است هرچند بی‌خاصیت کردن پایگاه امریکایی‌ها و شکست هیمنه آنان یک عملیات بزرگ نظامی محسوب می‌شود.

سردار حاجی زاده در ادامه به یکی از وجوه برجسته عملیات موشکی شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد: ۱۵ دقیقه بعد از عملیات یک عملیات جنگ الکترونیک بزرگ انجام شد و هواپیما‌های بدون سرنشین امریکا برای لحظاتی از کنترل آن‌ها خارج شدند و این اقدام ضربه روحی بزرگی به آن‌ها زد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان با بیان اینکه وجود حاج قاسم تحول و شهادتش انقلابی بزرگ در منطقه ایجاد کرد، گفت: امروز به میزانی از توانمندی و قدرت دست یافته ایم که دشمنان دیگر نمی‌توانند ما را تهدید کنند، پس با اطمینان از اقتدار و امنیت خود و با وحدت و همدلی باید در مسیر رفع مشکلات گام برداریم.

نوشته شده در تاریخ:جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۳:۴۵ب.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین