چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱:۵۱ب.ظ
::آخرین مطلب 4 ساعت پیش | افراد آنلاین: 0

فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری چه گفت؟

 جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری شهرستان در سخنانی به انتخابات پیش رو در روز دوم اسفند ماه اشاره کرد و گفت: انتخابات یکی از مهمترین راه…

 جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری شهرستان در سخنانی به انتخابات پیش رو در روز دوم اسفند ماه اشاره کرد و گفت: انتخابات یکی از مهمترین راه های جابجایی قدرت است. وی تاکید کرد: انتخابات از سال ۵۷ در کشور ما نماد و تجسم عینی داشته است و به برکت این نظام و انقلاب و امام و رهبری از زمان پیروزی انقلاب تاکنون بیش از ۳۷ انتخابات و با حضور پرشور مردم در کشور برگزار شده است و این یک میراث گرانبهایی است که خونبهای هزاران شهیدی است که در راه پیروزی و تثبیت انقلاب تقدیم کرده اند.

فرماندار ویژه لارستان، خطاب به مدیران ادارات شهرستان اظهار کرد: مدیران با انگیزه بیشتر، با پشتوانه و با اراده قوی و با اهمیت دادن انتخابات پیش رو و با استفاده از تمامی توان فردی، شخصی و اداری خود برای انتخاباتی باشکوه و برای حضور حداکثری مردم تلاش کنند و هر چه در توان دارند برای کمک به انتخابات، در اختیار ستاد انتخابات و مرکز حوزه انتخابیه لارستان خنج و گراش و اوز و هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی قرار دهند.

به گزارش میلادلارستان به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ حسنی، ادامه داد: برای اینکه یک انتخاباتی اثر بخش را رقم بزنیم، باید کار و فعالیتمان را مضاعف کنیم، بنابراین دستگاه های اجرایی شهرستان در مرحله اول اگر از طرف فرمانداری امکاناتی خواسته شد می بایست تمامی آن امکانات و تجهیزات انسانی و لجستیکی خود را از نیروی انسانی گرفته تا خودرو، رایانه و غیره در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند. وی گفت: این انتخابات پشتوانه علمی، عقلی، شرعی و دینی دارد، لذا حتی اگر کسانی هم که به هیچ یک از این موضوعات پایبند نباشند و اگر دلشان برای این کشور می سوزد و سرزمینشان را دوست دارند، بیایند و رای دهند.

 معاون استاندار فارس، در ادامه تاکید کرد: هیچ عذری را از رئیس اداره نمی پذیرم که بگوید نیروی انسانی یا تجهیزات لجستیکی و اداری را در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار نمی دهم، چرا که قانون برای برگزاری یک انتخابات سالم و خوب، دستگاه‌های اجرایی شهرستان را موظف کرده است که تمامی امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند. حسنی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات، تاثیر مهمی در معادلات بین‌المللی دارد، افزود: بازیگران اصلی ما در معادلات خارجی و سیاست های بین المللی توجه به مردم دارند که مردم چگونه از این انتخابات استقبال می‌کنند، بنابراین یکی از مهمترین مسئله ای که به صورت کمی و کیفی در سطح بین‌المللی مورد توجه است؛ همین انتخابات است.

 وی اذعان کرد: چه کسانی که در عرصه نظامی تلاش، فعالیت و از چارچوب اعتقادی و سرزمینی مان دفاع می کنند و چه افرادی که در عرصه دیپلماسی کار می کنند، همه و همه برای عزت و اقتدار کشور گام بر می دارند و پشتیبان اصلی حمایت‌های مردمی هستند، که در ایام الله ها و بخصوص در میزان مشارکت مردم در انتخابات تبلور می یابد. نماینده عالی دولت در لارستان تاکید کرد: با سرافرازی به جهانیان اعلام می‌کنیم که علی رغم تحریم های ظالمانه ای که به ما روا داشتید، اما مردم ما دارای بصیرت هستند و حضوری باشکوه و پر شور را در انتخابات پیش رو به حول و قوه الهی خواهند داشت، همچنان که در روز ۲۲ بهمن ماه بار دیگر حماسه آفریدند و چشم جهانیان را به خود خیره کردند.

حسنی به فرآیند قبل، روز و بعد انتخابات اشاره کرد و گفت: فرآیند قبل از انتخابات همان ثبت نام از داوطلبین، تعیین هیئت اجرایی، بررسی صلاحیت ها، بسترسازی، روانسازی و غیره بوده است و امروز در مرحله ی ایام تبلیغات رسمی نامزدهای داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم که خیلی مهم است و بایستی مراقبت نماییم که در این مرحله تبلیغات، مسئول اداره ای خدایی نکرده له یا علیه کاندیدی و یا همراه کاندیدی در ایام تبلیغات شرکت نکند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از نامزدهای انتخابات خاطر نشان کرد: قانون فصل الخطاب همه کارهاست و هر کس از قانون تخطی کند، قانون با آن فرد خاطی کاملا جدی برخورد می‌کند، چون تخطی کردن از  قانونی به باورهای مردم آسیب می زند.

رییس مرکز حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز بار دیگر خطاب به نامزدهای اتنخابات یادآور شد: چارچوب قانون را رعایت کنید و نگذاریدکه هوادارانتان معیارهای قانونی را نادیده بگیرند، چون در این قضیه مردم آسیب می بینند.

معاون استاندار فارس، گفت: برقراری شور و نشاط انتخاباتی در کنار آزادی جریانهای سیاسی و برای اینکه در چارچوب قانون حرکت کنند از اهداف اساسی ماست، اما در کنار این شور و نشاط انتخاباتی و در کنار این آزادی هایی که نامزدهای انتخابات دارند، امنیت و آرامش مردم مورد توجه است که در این خصوص باید تعادل ایجاد کرد که هم شور و نشاط ایجاد شود و هم اینکه امنیت و آرامش مردم دچار خدشه نشود که الحمدالله با حضور هیات اجرایی، نظارت و بازرسی و شورای تامین و با همکاری هم این مرحله را پشت سر خواهیم گذاشت و یک انتخابات خوب و سالم و با نشاط برای مردم رقم می زنیم.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود به دستگاه های خدماتی همچون آب، گاز، برق، بیمارستان‌ها، اورژانس، آتش‌نشانی و شهرداری‌ها متذکر شدکه در روز ۲ اسفند ماه آمادگی صددرصدی را داشته باشند که خدایی نکرده برای مردم مشکلی پیش نیاید.

وی در ادامه با بیان اینکه در ایام انتخابات می بایست حفاری ها در سطح شهر توسط دستگاه‌های ذیربط بخصوص شهرداری ها متوقف شود، تصریح کرد: ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان نیز سریعاً جلسات خود را برگزار و برنامه‌ریزی کنند و برنامه‌های خودشان را برای فرمانداری ارسال کنند.  حسنی به دستگاه‌ های ناظر بر بازار هم توصیه کرد که با توجه به در پیش بودن پایان سال و شروع سال جدید به بازار نظارت کامل داشته باشند و معیشت مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند تا خدای نکرده مشکلی در بازار به وجود نیاید.

 فرماندار ویژه لارستان حضور مسئولین در مراسم ملی و مذهبی در سطح شهرستان را مهم برشمرد و گفت: حضور مدیران در مراسم عمومی الزامی است، چرا که موجبات ارتباط با مردم را فراهم می کند، چرا که اگر مردم مشکلی داشته و نتوانند در ادارات به رییس دسترسی داشته باشند، حداقل در مراسم عمومی مدیر مربوطه را ببینند و مشکل خود را مطرح کنند.

 حسنی در ادامه سخنانش از مدیران شهرستان که در برنامه میز خدمت که از طرف فرمانداری با همکاری ستاد نماز جمعه هر هفته در محل مسجد جامع در روز جمعه برگزار می گردد، تشکر کرد و گفت: این مهم جهت رفاه حال مردم هر هفته در حال برگزاری است تا مردم از نزدیک با مسئولین نشست و برخاست کنند و مشکلات خود را بیان نمایند.

 این مقام مسئول با بیان اینکه در سفر وزیر راه و شهرسازی و استاندار فارس به لارستان، عملیات اجرایی ۳۱ کیلومتر از محور لارستان- جهرم آغاز شد، گفت: یکی از خواسته‌های اصلی مردم هم همین دو بانده کردن محور لار جهرم است چرا که تصادفات زیادی در این مسیر صورت می پذیرد و این قضیه را پیگیری کردیم و هم اکنون این محور کاملاً به پیمان و مناقصه رفته است و امیدواریم هر چه سریعتر دوبانده شود. وی با بیان اینکه برای اجرای این ۳۱ کیلومتر افزون بر ۸۳۰ میلیارد ریال توسط دولت هزینه می شود، گفت: از وزارت راه و شهرسازی می خواهیم که سریعاً به کل این جاده، به عنوان یک پروژه اساسی و ملی و زیربنایی توجه ویژه داشته باشد.

حسنی ضمن  دعوت از حضور مردم و مسئولین، احزاب و گروه‌ها در انتخابات گفت: جلسات آموزشی ویژه نمایندگان فرماندار برگزار خواهد شد، بنابراین نمایندگان فرماندار که اکثر مسئولین ادارات هستند از قبل آیین نامه ها و قانون را مطالعه کنند و به روز باشند و آن را مورد توجه قرار دهند. وی در پایان تاکید کرد: نمایندگان فرماندار حق ندارند در پای صندوق‌های رای، له یا علیه کانید خاصی باشند و اینجانب اگر مشاهده کردم برخورد می کنم، چون رای مردم حق الناس است و ما نیز به عنوان مجری انتخابات امانت دار مردم هستیم و مردم هم به ما اعتماد کرده اند.

 پیش از این نیز حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان، رضایی رئیس بیمارستان حضرت امام رضا(ع) لار، یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان و مهدی اسماعیلی معاون اداره کل و رئیس آموزش و پرورش لارستان نیز مطالبی را مطرح نمودند.

 در پایان از مدیرانی که با دانشکده علوم پزشکی لارستان و معاونت بهداشتی دانشکده در برگزاری کنترل فشار خون همکاری داشتند، مورد تقدیر قرار گرفتند.  در پایان محسن حجتی مدیر روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، شبیری را به عنوان رئیس جدید اداره تعزیرات لارستان، رحمان یزدان‌پرست را به عنوان رئیس جدید پست بانک و طالع زاده بعنوان سرپرست مرکز جامع علمی کاربردی لارستان معرفی و از خدمات زارع، نوروزی و صفا فرجام روسای سابق تقدیر و تشکرکرد.

س-۲۱۰

نوشته شده در تاریخ:چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷ق.ظ

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین موضوع در راستای توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه گدام می باشد؟

Loading ... Loading ...
آخرین اخبار پربازدیدترین